„Papież młodych – młodzi Papieża” - przedstawienie z okazji pierwszej rocznicy kanonizacji Patrona szkoły św. Jana Pawła II

26.04.2015

JAN PAWEŁ II NA ZAWSZE W NASZYCH SERCACH I PAMIĘCI

27  kwietnia  przypada rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II – patrona Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie. Pragnąc uczcić dzień, w którym Papież Polak został ogłoszony świętym, uczniowie klasy I b gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali montaż słowno -muzyczny. W poświęconym św. Janowi Pawłowi II przedstawieniu wykorzystano fragmenty filmów dokumentalnych, relacje z pielgrzymek, przypomniano liczne przemówienia, szczególnie te, w których Ojciec Święty zwracał się bezpośrednio do ludzi młodych.

Przywołane zostały słowa Jana Pawła II wypowiedziane w miejscach i chwilach szczególnie ważnych dla naszego narodu. Były  to fragmenty papieskich wystąpień m.in. podczas wyboru na Stolicę Piotrową,  z I pielgrzymki do Polski w 1979 r., ze spotkań z młodzieżą na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie,  czy też pod oknem Krakowskiej Kurii na słynnej Franciszkańskiej 3. Bardzo wzruszającym momentem był występ solistki, która wykonała  „Barkę”, gdyż do wspólnego śpiewu pieśni darzonej przez Karola Wojtyłę wielkim sentymentem włączyli się wszyscy uczestnicy uroczystości. Na zakończenie wybrzmiał  hymn Światowych Dni Młodzieży, które będą obchodzone w Polsce 2016 r. W ten sposób dzieło zapoczątkowane przez Papieża Polaka trwa i łączy ludzi młodych całego świata, jednocząc także uczniów szkół noszących imię św. Jana Pawła II, w tym m.in. uczniów ZS nr 1 w Męcinie.

JAN PAWEŁ II NA ZAWSZE W NASZYCH SERCACH I PAMIĘCI