Katarzyna Raczek uczennica ZS w Mordarce laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Miłość niejedno ma imię"

21.04.2015

W dniu 12 marca br. w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyła się XVIII Biesiada Słowa, podczas której ogłoszono werdykt Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego dla młodzieży gimnazjalnej „Miłość niejedno ma imię”. Z 220 wierszy  nadesłanych przez 103 autorów z całej Polski wyłoniono 6 najlepszych, a wśród nich znalazł się wiersz autorstwa Katarzyny Raczek gimnazjalistki z Mordarki.

Podziwiając talent gratulujemy Katarzynie zdobycia nagrody i życzymy kolejnych sukcesów!

A oto wiersz za który „młoda poetka” otrzymała nagrodę:

Jestem czysta spójrz tylko jestem czysta jak woda ze strumienia

moja czystość staje naprzeciw brutalnej rzeczywistości zaplanowanej już dawno przyszłości

niedługo stanę się taka sama jak mój świat

będę mądra choć będę wiedzieć mało
i będę narzekać na moje życie choć mogłoby być rajem dla urodzonych nie tam gdzie powinni.

Za chwilę moje plany staną się nudne jak mój świat

nie będę śnić ani marzyć nie będę mieć na to chwili bo będę musiała przeżyć

Na razie jestem czysta jak drzewo pod ochroną którego kora niedługo zostanie pocięta

Stoję na progu swojej dziecinności broniąc jej całym sercem