„Dzieło wielu rąk” - I miejsce Palmy Wielkanocnej ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu

01.04.2015

Po raz kolejny społeczność  Nowego Rybia udowodniła, że razem można więcej. Z udziałem wielu osób została wykonana  w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu Palma Wielkanocna.  Intensywne prace nad  jej przygotowaniem trwały około trzech miesięcy. Palma mierzyła osiem metrów i została udekorowana 499 ręcznie wykonanymi  kwiatami . W „budowę Palmy” zaangażowali się przede wszystkim uczniowie, nauczyciele oraz obsługa szkoły, ale swój udział mieli również rodzice uczniów. Głównym pomysłodawcą była Jolanta Janas – nauczyciel plastyki w tutejszej szkole, która zorganizowała swoistego rodzaju warsztaty artystyczne dla dużych i małych.  Wszyscy chętni mieli możliwość nauczyć się wykonywać piękne, barwne  kwiaty z krepiny i poznać zasady tworzenia  zgodnej z tradycją ludową  Palmy. Z prac powstał  mini reportaż, wykonany przez członków naszego koła dziennikarskiego.

Palma wzięła udział w corocznym konkursie organizowanym przez  kościół  parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowym Rybiu zdobywając pierwsze miejsce.  Szacowne Jury nie tylko doceniło wygląd Palmy, ale fakt włączenia się naszej szkoły w podtrzymywanie dziedzictwa kulturowego w naszym regionie.