XI Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów ZS nr 2 w Starej Wsi

09.03.2015

Coroczną tradycją uczniowie ZS nr 2 w Starej Wsi zafundowali mieszkańcom Starej Wsi i nie tylko,  nie lada ucztę duchową. Ilość dokonań artystycznych dzieci i młodzieży trudno zamknąć w murach szkoły toteż  koniecznością jest podzielenie się z nimi z szerszym gronem. I tym razem nie brakowało publiczności, która nie kryła zadowolenia i  dumy z tego typu działalności szkoły.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół  im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II Marek Twaróg witając zgromadzonych gości, wśród których prócz mieszkańców i uczniów znaleźli się m.in. Marek Ziaja – Sekretarz Urzędu Gminy Limanowa, Ryszard Piszczek – Sołtys Starej Wsi oraz Bogusław Pazdur Radny Gminy Limanowa.

Maraton artystyczny rozpoczął się występem cheerleaderek z grupy tanecznej „ Divers”, które to po raz kolejny udowodniły, że synchronizacja i ekwilibrystyka to dla nich chleb powszedni. Dziewczyny w składzie: Ewelina Opiela, Roksana Wojtas, Oliwia Biedroń, Mariola Florek, Monika Franczak, Sara Hejmej, Justyna Hybel, Zuzanna Jagieła, Kinga Król, Aleksandra Starzyk oraz Aneta Zimirska zaprezentowały trzy układy scenicznie przygotowane pod czujnym okiem Haliny Stanisławczyk.

W szkole prężnie działa grupa teatralna „ Hydra” , która podczas przeglądu wystąpiła z dwoma spektaklami. Pierwszy nosił tytuł „ Miłość bliźniego” wg Leonida Andriejewa a obsadzony był on przez następujące osoby: Mikołaj Tokarz, Aneta Zimirska, Aleksandra Starzyk, Marcin Duchnik, Katarzyna Tokarz, Aleksandra Pietrucha, Kinga Król, Mariola Florek, Agnieszka Franczak, Oliwia Biedroń, Natalia Kordeczka oraz Ewelina Opioła. Pedagodzy przygotowujący grupę – Wioletta Kurek oraz ks. Daniel Świątek zadbali o niezwykły przekaz sztuki- sztuki, która nie dość, że bawi, zmusza odbiorcę do przemyśleń to w efekcie uczy. Ten sam oddźwięk miała kolejna odsłona szkolnego teatru zatytułowana „ Wielka gra” , w której wzięli również udział inni członkowie „ Hydry”- Bartłomiej Mamak, Kacper Biernat, Klaudia Hebda, Anna Hybel, Zuzanna Jagieła, Justyna Hybel, Klaudia Bieda, Małgorzata Starzyk oraz Katarzyna Oleś.

Przegląd nie mógł się odbyć bez solowego występu Kingi Król, która zaprezentowała wiersz Władysława Broniewskiego „ Pod Optową” przygotowany pod opieką Marzeny Piórkowskiej. Ilekroć przychodzi czas by opisać umiejętności recytatorskie , aktorskie Kingi człowiek ma poczucie, że to wszystko za mało- co się chce napisać - i będąc pod ogromnym wrażeniem artystki wypada  zacytować Tetmajera słowami:  „...głowę zwiesił niemy..”

Przegląd artystyczny uczniów szkoły to także znakomita pora na pokazanie wokalno-instrumentalnych talentów z  placówki. Pedagog Iwona Młynarczyk zadbała o występ dziewczyn z grupy „ Dream Team” w składzie : Monika Postrożny, Klaudia Hebda, Anna Hybel, Ewelina Szewczyk, Marzena Hybel, Anna Hybel, Aleksandra Starzyk, Klaudia Bieda, Aneta Zimirska oraz Gabrysia Kęska. Uczennice zaprezentowały utwór Kasi Popowskiej „ Przyjdzie taki dzień” oraz zespołu Enej „ Zbudujemy dom”. Kolejni śpiewający uczniowie to ; Martyna Kędroń, Aldona Kędroń, Natalia Kędroń, Gabriela Małucha, Marta Szewczyk, Gabriela Wojak, Małgorzata Musiał, Magdalena Setlak , których instruktorem była Wiesława Halat a uczniowie wykonali utwór „ Rymy do zimy”.

Laureatka szkolnego konkursu piosenki wykonywanej w języku angielskim Ewelina Szewczyk wystąpiła przy akompaniamencie własnym oraz koleżanki Moniki Postrożny. Aby brać na warsztat wokalny Christinę Aguilerę trzeba się cechować niezwykłą odwagą i świadomością własnych umiejętności i tego  nie zabrakło Ewelinie, która bezbłędnie wykonała piosenkę „ Hurt”.  Kolejną wokalistką prezentującą się na scenie była Justyna Hybel  z utworem „ List do Boga”. Piękny utwór okraszony mocnym głosem i nietuzinkową barwą wokalu Justyny na pewno pozostanie w pamięci publiczności na długo. Przygoda z muzyką tym razem klasyczną była kontynuowana dzięki Martynie Kędroń, która na wiolonczeli zaprezentowała utwór „ Elfentanz” Ezry Jenkinson. Wisienką na muzycznym torcie był występ grupy „ Forever Young” – wokalistki Monika Franczak, Patrycja Koza oraz Zuza Jagieła( grająca również na akustycznej gitarze) udowodniły, że trening czyni mistrza i wspólne występy z miesiąca na miesiąc są coraz lepsze. Bez wątpienia przyczyniła się do tego również doskonała współpraca z pozostałymi członkami zespołu-Karolem Wikarym grającym na gitarze elektrycznej oraz Maćkiem Śmierciakiem–perkusistą.

Nie można nie wspomnieć o konferansjerach przeglądu Kasi Tokarz i Marcinie Duchniku, którzy z niezwykłym opanowaniem i poczuciem humoru wprowadzali publiczność w poszczególne występy. Wielcy ze szklanego ekranu swobodnie mogliby się uczyć fachu od swoich młodszych kolegów ze ZS nr 2 w Starej Wsi.

Kolejną atrakcją dla publiczności był przygotowany przez Barbarę Wrona instruktarz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Prócz występów scenicznych podczas przeglądu można było skosztować smakołyków przygotowanych przez rodziców, zasmakować wyrobów z marchewki oraz napić się robionego na bieżąco przez uczennice kakao.

Wszystkim uczniom gratulujemy znakomitych występów, zachęcamy do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami. Przegląd można uznać za zakończony ale wierzymy że  nauczyciele przygotowujący uczniów jak i sami bohaterzy tego dnia przez cały rok nie będą zwalniać tempa i równać będą w góre… Tak do kolejnego XII przeglądu już za rok.