Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Świetlica w Kisielówce w kulinarnej odsłonie

01.03.2015

Wizyta w świetlicy w Kisielówce to już nie był najazd, a prawdziwa inwazja. Kilkadziesiąt dzieci szalało kulinarnie pod wodzą Agaty Pytel, prowadzącej placówkę w Kisielówce i pod czujnym, acz przerażonym okiem swoich opiekunów.

Trudno w to uwierzyć, ale w dwie i pół godziny powstało i zostało skonsumowane! : kilka misek sałatki jarzynowej, sterta oponek serowych, góra chrustu oraz kilka placków murzynków z różnymi dodatkami. Mało tego, odbył się  jeszcze błyskawiczny kurs ozdób stołowych z jarzyn i owoców, a na finiszu konkurs na robienie masła w maśniczkach. Co ciekawe, rozstrzał wiekowy uczestników wahał się od kilku do kilkudziesięciu lat, a co jeszcze ciekawsze- wszyscy mieli taką samą frajdę z tych warsztatów. Dziękujemy bardzo Paniom z Kisielówki za ogrom pracy, jaki włożyły w przygotowanie tak atrakcyjnych zajęć a  dzieciakom z tej świetlicy za gościnność. Reprezentanci świetlic z Pisarzowej, Sowlin oraz Starej Wsi przepraszają  za bałagan, jaki zostawili i zapraszają nas na rewanż w wakacje. To było niestety ostatnie wspólne spotkanie, ale ostatnie tylko w te zakończone już Ferie 2015. Nikt nie ma wątpliwości, że świetlicowe przyjaźnie przetrwają długi czas a zbliżające się wakacje będą najbliższą okazją do pielęgnowania ich.

Wizyta w świetlicy w Kisielówce to już nie był najazd, a prawdziwa inwazja. Kilkadziesiąt dzieci szalało kulinarnie pod wodzą Agaty Pytel, prowadzącej placówkę w Kisielówce i pod czujnym, acz przerażonym okiem swoich opiekunów.

Trudno w to uwierzyć, ale w dwie i pół godziny powstało i zostało skonsumowane! : kilka misek sałatki jarzynowej, sterta oponek serowych, góra chrustu oraz kilka placków murzynków z różnymi dodatkami. Mało tego, odbył się  jeszcze błyskawiczny kurs ozdób stołowych z jarzyn i owoców, a na finiszu konkurs na robienie masła w maśniczkach. Co ciekawe, rozstrzał wiekowy uczestników wahał się od kilku do kilkudziesięciu lat, a co jeszcze ciekawsze- wszyscy mieli taką samą frajdę z tych warsztatów. Dziękujemy bardzo Paniom z Kisielówki za ogrom pracy, jaki włożyły w przygotowanie tak atrakcyjnych zajęć a  dzieciakom z tej świetlicy za gościnność. Reprezentanci świetlic z Pisarzowej, Sowlin oraz Starej Wsi przepraszają  za bałagan, jaki zostawili i zapraszają nas na rewanż w wakacje. To było niestety ostatnie wspólne spotkanie, ale ostatnie tylko w te zakończone już Ferie 2015. Nikt nie ma wątpliwości, że świetlicowe przyjaźnie przetrwają długi czas a zbliżające się wakacje będą najbliższą okazją do pielęgnowania ich.Liczba wyświetleń: 2511
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne