Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Turniej Tenisa Stołowego "O lodową piłeczkę"- ostatnie starcia!

01.03.2015

Ośmiu zawodników stanęło na starcie "najpoważniejszej" kategorii wiekowej w corocznym Turnieju Tenisa Stołowego "O lodową piłeczkę". Mowa oczywiście o seniorach. Ich rozgrywki, ze względu na swoisty charakter i wychowanie uczestników znacznie różnią się od pozostałych kategorii. Zawodników cechuje poważne podejście do wyzwania, zaciętość, koncentracja oraz osobiste traktowanie "porachunków" z rywalami, które sięgają korzeniami pierwszych edycji "Lodowej..."W tym roku jedni faworyci z różnych powodów przeznaczyli mniej czasu na treningi, inni zagrali z grypą, jeszcze inni wrócili po kilku latach do składu turnieju... Ostatecznie stawka tak się wyrównała, wymieszała i skomplikowała, że zaliczyliśmy kilka niespodzianek. Dla śledzących od 10 lat temat, samych zainteresowanych, bądź ich kibiców wyniki mówią wszystko. Oto podsumowanie:
Gratulacje serdeczne dla Mistrza Sebastiana, który z roku na rok stanowił coraz większe zagrożenie, a w tym roku, zajmując pierwsze miejsce, udowodnił, że jest gotów przejąć pałeczkę lidera po starszych kolegach. Słowa uznania dla Adama, Wicemistrza, który kilka lat był prawdziwym postrachem seniorskiej obsady, a w tym roku bez treningów, z marszu, zdobył II miejsce. 
Brawa dla Roberta i Józka - jako przedstawiciele jednego osiedla stoczyli bratobójczy pojedynek, w którym zwyciężył obdarowany przez los grypą Józek i zdobył tytuł II Wicemistrza. 


Dziękujemy wszystkim zawodnikom tej kategorii, nawet tym przegranym!, za dowód, że w każdym wieku można być prawdziwym wojownikiem.
Najstarszym uczestnikiem turnieju był Paweł, który dostał specjalny dyplom weterana.
Puchary i dyplomy wręczał sołtys wsi Pisarzowa Andrzej Malinowski.
Szczególne podziękowania należą się  Andrzejowi Rośkowi, który nie dość, że brał udział w rozgrywkach, to jeszcze sprawnie i skrupulatnie rozpisał zawody i prowadził notatki.
Oficjalna kwalifikacja:
Mistrz- Sebastian Twaróg
I Wicemistrz- Adam Górka
II Wicemistrz- Józef Ciuła
IV miejsce- Robert Hec
V miejsce- Daniel Górka, Andrzej Rosiek, Damian Raczek i Paweł Łabuz.

Ostatnią kategorią wiekową, która wystąpiła w tegorocznej X edycji turnieju tenisowego "O lodową piłeczkę", a tym samym  ich rozgrywki zakończyły bogaty program tegorocznych ferii zimowych byli juniorzy starsi.

Panowie postanowili walczyć systemem każdy z każdym + rozgrywki finałowe, więc kosztowało to trochę czasu i sił, tym bardziej, że dzięki systematycznym treningom stawka się wyrównała i rzadko kto gładko wygrywał swój pojedynek dwoma setami.

Oto kolejność tej edycji:

Mistrz- Paweł Rogóż

I Wicemistrz- Mariusz Serafin

II Wicemistrz- Damian Jasica

IV- Karol Jasica

V miejsce- Krzysztof Serafin, Sebastian Krzyżak, Artur Michalik, Mirosław Serafin

Puchary i dyplomy wręczył Kierownik Wydziału Promocji i Kultury Gminy Limanowa, Wojciech Korabik. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Trudno o dyscyplinę sportową, która scala aż trzy pokolenia a tenis stołowy w Pisarzowej jest tego najlepszym przykładem honorowanym corocznie turniejem "Lodowej piłeczki". W tym roku wystartowało blisko 40 zawodników w 4 kategoriach wiekowych! Liczby mówią same za siebie…zatem na treningi zapraszamy do Świetlicy w Pisarzowej!

Ośmiu zawodników stanęło na starcie "najpoważniejszej" kategorii wiekowej w corocznym Turnieju Tenisa Stołowego "O lodową piłeczkę". Mowa oczywiście o seniorach. Ich rozgrywki, ze względu na swoisty charakter i wychowanie uczestników znacznie różnią się od pozostałych kategorii. Zawodników cechuje poważne podejście do wyzwania, zaciętość, koncentracja oraz osobiste traktowanie "porachunków" z rywalami, które sięgają korzeniami pierwszych edycji "Lodowej..."W tym roku jedni faworyci z różnych powodów przeznaczyli mniej czasu na treningi, inni zagrali z grypą, jeszcze inni wrócili po kilku latach do składu turnieju... Ostatecznie stawka tak się wyrównała, wymieszała i skomplikowała, że zaliczyliśmy kilka niespodzianek. Dla śledzących od 10 lat temat, samych zainteresowanych, bądź ich kibiców wyniki mówią wszystko. Oto podsumowanie:
Gratulacje serdeczne dla Mistrza Sebastiana, który z roku na rok stanowił coraz większe zagrożenie, a w tym roku, zajmując pierwsze miejsce, udowodnił, że jest gotów przejąć pałeczkę lidera po starszych kolegach. Słowa uznania dla Adama, Wicemistrza, który kilka lat był prawdziwym postrachem seniorskiej obsady, a w tym roku bez treningów, z marszu, zdobył II miejsce. 
Brawa dla Roberta i Józka - jako przedstawiciele jednego osiedla stoczyli bratobójczy pojedynek, w którym zwyciężył obdarowany przez los grypą Józek i zdobył tytuł II Wicemistrza. 


Dziękujemy wszystkim zawodnikom tej kategorii, nawet tym przegranym!, za dowód, że w każdym wieku można być prawdziwym wojownikiem.
Najstarszym uczestnikiem turnieju był Paweł, który dostał specjalny dyplom weterana.
Puchary i dyplomy wręczał sołtys wsi Pisarzowa Andrzej Malinowski.
Szczególne podziękowania należą się  Andrzejowi Rośkowi, który nie dość, że brał udział w rozgrywkach, to jeszcze sprawnie i skrupulatnie rozpisał zawody i prowadził notatki.
Oficjalna kwalifikacja:
Mistrz- Sebastian Twaróg
I Wicemistrz- Adam Górka
II Wicemistrz- Józef Ciuła
IV miejsce- Robert Hec
V miejsce- Daniel Górka, Andrzej Rosiek, Damian Raczek i Paweł Łabuz.

Ostatnią kategorią wiekową, która wystąpiła w tegorocznej X edycji turnieju tenisowego "O lodową piłeczkę", a tym samym  ich rozgrywki zakończyły bogaty program tegorocznych ferii zimowych byli juniorzy starsi.

Panowie postanowili walczyć systemem każdy z każdym + rozgrywki finałowe, więc kosztowało to trochę czasu i sił, tym bardziej, że dzięki systematycznym treningom stawka się wyrównała i rzadko kto gładko wygrywał swój pojedynek dwoma setami.

Oto kolejność tej edycji:

Mistrz- Paweł Rogóż

I Wicemistrz- Mariusz Serafin

II Wicemistrz- Damian Jasica

IV- Karol Jasica

V miejsce- Krzysztof Serafin, Sebastian Krzyżak, Artur Michalik, Mirosław Serafin

Puchary i dyplomy wręczył Kierownik Wydziału Promocji i Kultury Gminy Limanowa, Wojciech Korabik. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Trudno o dyscyplinę sportową, która scala aż trzy pokolenia a tenis stołowy w Pisarzowej jest tego najlepszym przykładem honorowanym corocznie turniejem "Lodowej piłeczki". W tym roku wystartowało blisko 40 zawodników w 4 kategoriach wiekowych! Liczby mówią same za siebie…zatem na treningi zapraszamy do Świetlicy w Pisarzowej!Liczba wyświetleń: 5469
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne