Rozstrzygnięcie II Gminnego Turnieju Ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych.

23.03.2015

Dnia 24 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Pisarzowej odbył się II Gminny Turniej Ortograficzny  dla uczniów szkół podstawowych. Uczestniczyło w nim dziesięć szkół z terenu gminy Limanowa: Stara Wieś  nr 1, Stara Wieś nr 2, Kłodne, Wysokie, Mordarka, Nowe Rybie, Siekierczyna nr 2, Pasierbiec, Męcina nr 2  oraz gospodarze Pisarzowa. Organizatorzy podkreślają, że mimo trudnego tekstu wszyscy uczestnicy poradzili sobie wyśmienicie.

Oto laureaci konkursu:

Sylwia Młynarczyk ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej - zdobywczyni  pierwszego miejsca, Filip Abram ze Szkoły Podstawowej w Pasierbcu  - zajmujący druga lokatę oraz Dorota Więcek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi – która zajęła miejsce trzecie.

Pozostali uczestnicy konkursu : Martyna Kędroń ( SP nr 2 Stara Wieś), Faustyna Król ( SP nr 2 Siekierczyna), Katarzyna Pawlik (SP Mordarka), Kinga Piechnik ( SP Nowe Rybie), Dawid Uryga (SP Wysokie), Kinga Woźniak (SP Kłodne) oraz Magdalena Woźniak (SP nr 2 Męcina) również zostali nagrodzeni okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami.

Wręczenia dokonał Zastępca Wójta Gminy Limanowa Marian Mąka oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Pisarzowej Magdalena Strzebońska.

Specjalne podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali dzieci do konkursu a byli to: Wiesław Ociepka, Alicja Wąsowicz, Beata Smorońska Jańczy, Marzena Piórkowska, Renata Kania, Ewa Zelek, Małgorzata Ryś, Sabina Myszka, Ewa Tobiasz oraz Jadwiga Kuczaj.

Organizatorzy wszystkim serdecznie pogratulowali zapraszając na kolejną edycję konkursu już za rok.

Oto laureaci konkursu: