Piłkarskie emocje – rusza liga okręgowa!

22.03.2015

Już w najbliższy weekend piłkarze nowosądeckiej ligi okręgowej wyjdą na boiska, by rozegrać pierwsze mecze rewanżowe  po przerwie zimowej. Gmina Limanowa ma jednego reprezentanta na tym szczeblu rozgrywek – jest to LKS „Olimpia” Pisarzowa.

Liga jest w miarę wyrównana i w  rundzie wiosennej wszystko może się jeszcze wydarzyć. Na pewno Tymbark , Szaflary i Turbacz będą najgroźniejsi na wiosnę, ale drużyn z apetytem na awans jest z pewnością więcej.

Drużyna z Pisarzowej po rundzie jesiennej uplasowała się na 6 miejscu w tabeli z 26 punktami na koncie. Na 15 rozegranych spotkań 8 to zwycięstwa, 2 remisy i 5 porażek. W porównaniu z poprzednim sezonem jest to stosunkowo dobry wynik, ale z pewnością zespół stać na więcej, tym bardziej, iż potencjał drużyny jest spory.

Przygotowania do sezonu drużyna rozpoczęła 27 stycznia na swoich obiektach – czyli hali sportowej, siłowni i orliku. Piłkarze ćwiczyli 3 – 4 razy w tygodniu rozgrywając przy tym również 6 gier kontrolnych:

Dunajec Nowy Sącz 6:1
Barciczanka 3:5
Viktoria Witowice 3:3
Hart Tęgoborze 2:0
Limanovia 1:6
Kolejarz Stróże 8:6

Jak zapewnia trener Olimpii – Dariusz Łukasik: Celem w rundzie wiosennej jest nawiązanie walki o awans do IV ligi. Liga jest wyrównana i jeśli nie przytrafią się nam głupie wpadki takie jak na jesień z Orłem Wojnarowa i Hartem Tęgoborze to powinno być dobrze.”

W składzie Olimpii doszło do kilku zmian:

Odeszli: Wojtek Połomski (wyjazd zagranice) , Tomasz Ciastoń (Grybovia Grybów), Grzegorz Maciaszek (powrót do Heleny), Patryk Zając (studia), Adrian Smoleń (wyjazd za granicę), Krystian Puto (wyjazd za granicę), Mateusz Raczek (wyjazd za granicę).

Przybyli: Jan Basta i Jakub Wańczyk (obaj Dunajec Nowy Sącz), Jarosław Kandyfer (Barciczanka), Sławomir Zięcina (Iskra Chełmiec),  w kręgu zainteresowań Paweł Zygmunt. Doszło również 3 wyróżniających się juniorów.

Mecz otwarcia rundy wiosennej  drużyna rozegra 29 marca o godz. 14:00, podejmując na własnym boisku drużynę Huragan Waksmund. Już dziś w imieniu drużyny zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na stadion w Pisarzowej.

Dunajec Nowy Sącz 6:1
Barciczanka 3:5
Viktoria Witowice 3:3
Hart Tęgoborze 2:0