Ogromne emocje podczas Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt

19.03.2015

Dnia 18 marca br. na hali przy Zespole Szkół w Rupniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w Piłce Ręcznej Dziewcząt kat. szkół gimnazjalnych. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn: Mordarka, Stara Wieś 1, Rupniów, Pasierbiec, Stara Wieś 2.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Podczas zawodów na hali panowała gorąca atmosfera.  Dziewczęta ostro i zacięcie do samego końca walczyły o każdy punkt.
Kiedy rozegrane zostały wszystkie mecze i przystąpiono do podliczenia punktów doszło do niecodziennej sytuacji. Okazało się, że trzy drużyny spośród pięciu zgromadziły taką samą liczbę punktów, dodatkowo dwie z nich miały dokładnie taki sam bilans bramek. Po wstępnych wynikach zwycięzcą turnieju zostały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi. Jednak po konsultacjach i oficjalnym stanowisku MOS-u okazało się, iż drużyny zostały błędnie sklasyfikowane i ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

I – Rupniów
II – Stara Wieś I
III – Mordarka
IV – Pasierbiec
V – Stara Wieś II

Podsumowania turnieju i wręczenia nagród, oraz pucharów dokonali nauczyciele wychowania fizycznego: Robert Piwowarczyk, Janusz Kaleta i Krzysztof Trojanowski.

Dziewczęta z Rupniowa będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I – Rupniów
II – Stara Wieś I