Lekcja obywatelska uczniów z ZS Pisarzowa w Urzędzie Gminy Limanowa

22.03.2015

W minionym tygodniu Urząd Gminy Limanowa odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół z Pisarzowej. Celem wizyty młodzieży było zaznajomienie się z zasadami działania administracji samorządowej. Młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się ze strukturą organizacyjną urzędu oraz pracą na poszczególnych stanowiskach.
Uczniowie  zaproszeni zostali do Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy, gdzie zostali przywitani przez Sekretarza Gminy – Marka Ziaję. Tam też miała miejsce prezentacja multimedialna, w trakcie której Sekretarz przybliżył gościom zasady funkcjonowania Urzędu, strukturę organizacyjną oraz dokumenty wewnętrzne, w oparciu o które Urząd działa.
Dzięki wizytom w Urzędzie Gminy uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat zarządzania gminą, poznając procedury i niektóre przepisy. Młodzi ludzie  mogli również  zadawać pytania dotyczące spraw bieżących .
Czas spędzony w Urzędzie sprawił, że młodzi ludzie wzbogacili się o wiedzę, która za kilka lat pomoże im być aktywnymi i świadomymi obywatelami.