Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Józef Tokarczyk walczy o tytuł „Osobowość Ziem Górskich” Zachęcamy do głosowania !

25.03.2015

Link do głosowania  http://alfa.pgit.pl/index.php/glosowanie  następnie wybieramy  „szóstą” kategorię „ Osobowość Ziem Górskich” zaznaczamy Józef Tokarczyk i ikonkę głosuj.

 

Zachęcamy  Państwa do głosowania w kolejnej edycji  Konkursu „Osobowość Ziem Górskich” organizowanego przez Zarząd Stowarzyszenia Koalicja Marek Ziem Górskich z siedzibą w Żywcu  oraz Stowarzyszenie Klaster Liptov z siedzibą w Liptovskim Mikulaszu na Słowacji.  W kategorii „ Osobowość Ziem Górskich” o zwycięstwo walczy  kierownik zespołu folklorystycznego „ Spod Kicek” Józef Tokarczyk!

Tworząc i kierując Zespołem Regionalnym „Spod Kicek” Józef Tokarczyk niewątpliwie kultywuje i propaguje bogactwo kultury ludowej, prezentuje dorobek artystyczny Ziemi Limanowskiej oraz pielęgnuje tożsamość z kulturą własnego regionu i w pełni zasługuje
na tytuł „Osobowości Ziem Górskich”.

Zatem zachęcamy mieszkańców gminy Limanowa i nie tylko do oddawania głosów w plebiscycie ! Dziś ostatni dzień glosowania! Do GODZINY 23:59 można jeszcze oddawać j głosy!  

Link do głosowania  http://alfa.pgit.pl/index.php/glosowanie  następnie wybieramy  „szóstą” kategorię „ Osobowość Ziem Górskich” zaznaczamy Józef Tokarczyk i ikonkę głosuj.

Józef Tokarczyk prowadzi Zespół Regionalny „Spod Kicek” z Mordarki wraz ze swoim bratem Wojciechem Tokarczykiem od 1986 r. Skład Zespołu jest trzypokoleniowy, co sprzyja kultywowaniu i ocalaniu dla przyszłych pokoleń najcenniejszych walorów folkloru Lachów Limanowskich. W skład zespołu wchodzi obecnie ponad trzydzieści osób, uzdolnionych instrumentalistów, śpiewaków i tancerzy, którzy swój warsztat doszkalają w świetlicy Cechu Rzemiosła w Limanowej. Zespół wielokrotnie i chętnie koncertuje nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Swoje regionalne widowiska wystawiali m.in. w Turcji, Francji, Włoszech, Danii na Ukrainie, a także w Watykanie dla Papieża Jana Pawła II. Grupa jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród tj. Złotej Ciupagi w kategorii Folkloru Autentycznego w ramach 28 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w 1996 r. oraz nagrody im. Oskara Kolberga „W uznaniu zasług dla kultury ludowej”.

W swojej  25 - letniej historii zespół zdobył wiele cennych trofeów m.in. osiem „Spinek Bacowskich” - festiwal Kolęd w Bukowinie Tatrzańskiej, w tym cztery złote, I nagroda „Łowicki Pasiak” w Łowiczu, trzykrotne zdobycie „Złotego Zbyrcoka”, „Złota Podkówka” na Karpackiej Biesiadzie Ludowej w Nowym Sączu, szesnastokrotny laureat „Przepatrzowin” w Czarnym Dunajcu, piętnastokrotny laureat nagrody głównej Festiwalu Limanowska Słaza.

W grudniu 2011 r. Zespół „Spod Kicek” pod przewodnictwem Józefa Tokarczyka zajął I miejsce aż w dwóch kategoriach – w kat. „Kapele Ludowe” oraz w kat. „Zespoły Obrzędowe”.  Kapela Regionalnego Zespołu z Mordarki wydelegowana została do udziału w 44 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. W roku 2012 grupa zdobyła „Złote zbrykadło” na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Józef Tokarczyk odznaczony został dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury ludowej oraz Honorową Odznaką nadaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej”. Ciekawostką jest, że na temat Zespołu Regionalnego „Spod Kicek” z Mordarki napisano trzy prace magisterskie.

Link do głosowania  http://alfa.pgit.pl/index.php/glosowanie  następnie wybieramy  „szóstą” kategorię „ Osobowość Ziem Górskich” zaznaczamy Józef Tokarczyk i ikonkę głosuj.

 

Zachęcamy  Państwa do głosowania w kolejnej edycji  Konkursu „Osobowość Ziem Górskich” organizowanego przez Zarząd Stowarzyszenia Koalicja Marek Ziem Górskich z siedzibą w Żywcu  oraz Stowarzyszenie Klaster Liptov z siedzibą w Liptovskim Mikulaszu na Słowacji.  W kategorii „ Osobowość Ziem Górskich” o zwycięstwo walczy  kierownik zespołu folklorystycznego „ Spod Kicek” Józef Tokarczyk!

Tworząc i kierując Zespołem Regionalnym „Spod Kicek” Józef Tokarczyk niewątpliwie kultywuje i propaguje bogactwo kultury ludowej, prezentuje dorobek artystyczny Ziemi Limanowskiej oraz pielęgnuje tożsamość z kulturą własnego regionu i w pełni zasługuje
na tytuł „Osobowości Ziem Górskich”.

Zatem zachęcamy mieszkańców gminy Limanowa i nie tylko do oddawania głosów w plebiscycie ! Dziś ostatni dzień glosowania! Do GODZINY 23:59 można jeszcze oddawać j głosy!  

Link do głosowania  http://alfa.pgit.pl/index.php/glosowanie  następnie wybieramy  „szóstą” kategorię „ Osobowość Ziem Górskich” zaznaczamy Józef Tokarczyk i ikonkę głosuj.

Józef Tokarczyk prowadzi Zespół Regionalny „Spod Kicek” z Mordarki wraz ze swoim bratem Wojciechem Tokarczykiem od 1986 r. Skład Zespołu jest trzypokoleniowy, co sprzyja kultywowaniu i ocalaniu dla przyszłych pokoleń najcenniejszych walorów folkloru Lachów Limanowskich. W skład zespołu wchodzi obecnie ponad trzydzieści osób, uzdolnionych instrumentalistów, śpiewaków i tancerzy, którzy swój warsztat doszkalają w świetlicy Cechu Rzemiosła w Limanowej. Zespół wielokrotnie i chętnie koncertuje nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Swoje regionalne widowiska wystawiali m.in. w Turcji, Francji, Włoszech, Danii na Ukrainie, a także w Watykanie dla Papieża Jana Pawła II. Grupa jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród tj. Złotej Ciupagi w kategorii Folkloru Autentycznego w ramach 28 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w 1996 r. oraz nagrody im. Oskara Kolberga „W uznaniu zasług dla kultury ludowej”.

W swojej  25 - letniej historii zespół zdobył wiele cennych trofeów m.in. osiem „Spinek Bacowskich” - festiwal Kolęd w Bukowinie Tatrzańskiej, w tym cztery złote, I nagroda „Łowicki Pasiak” w Łowiczu, trzykrotne zdobycie „Złotego Zbyrcoka”, „Złota Podkówka” na Karpackiej Biesiadzie Ludowej w Nowym Sączu, szesnastokrotny laureat „Przepatrzowin” w Czarnym Dunajcu, piętnastokrotny laureat nagrody głównej Festiwalu Limanowska Słaza.

W grudniu 2011 r. Zespół „Spod Kicek” pod przewodnictwem Józefa Tokarczyka zajął I miejsce aż w dwóch kategoriach – w kat. „Kapele Ludowe” oraz w kat. „Zespoły Obrzędowe”.  Kapela Regionalnego Zespołu z Mordarki wydelegowana została do udziału w 44 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. W roku 2012 grupa zdobyła „Złote zbrykadło” na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Józef Tokarczyk odznaczony został dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury ludowej oraz Honorową Odznaką nadaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej”. Ciekawostką jest, że na temat Zespołu Regionalnego „Spod Kicek” z Mordarki napisano trzy prace magisterskie.Liczba wyświetleń: 1983
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne