Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Kobiet z Kołem Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej

10.03.2015

8 marca to wyjątkowe święto o którym szczególnie powinni pamiętać panowie. Dzień Kobiet to znakomita okazja na spotkanie i wspólne biesiadowanie piękniejszej płci -a połączone z prezentacją artystycznych dokonań pań uwieńczone wystawą to nie lada gratka dla miłośników tradycji i zwolenników tzw. robótek ręcznych. Koło Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej wieńcząc trzymiesięczne warsztaty " Pokaż, co potrafisz- naucz innych"-zorganizowało Dzień Kobiet dla mieszkańców Pisarzowej. Obchody Dnia Kobiet połączono z zebraniem podsumowującym działalność koła za rok ubiegły. Sprawozdanie przedstawiła przewodnicząca KGW – Janina Cempa.        

Na ręce nestorek KGW życzenia i kwiaty złożył sołtys Pisarzowej Andrzej Malinowski oraz Władysław Korabik. Panie zaprezentowały swoje prace pieczołowicie tworzone przez okres otwartych warsztatów. Prace z  zakresu  haftu, koronkarstwa, orgiami, ozdób świątecznych prezentowano na wystawie. Warsztaty i wystawa cieszyły  się dużą popularnością. Uczestniczyły w nich trzy pokolenia mieszkańców Pisarzowej- babcie, mamy i wnuki. Ze względu na  duże zainteresowanie ludzi młodych tymi zajęciami, Koło Gospodyń w Pisarzowej zamierza kontynuować  działania  pod nazwą „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”                                                                                                         Panie z  Koła Gospodyń zostały także  zaproszone do Zespołu Szkół  w Pisarzowej  w ramach realizowanego przez uczniów gimnazjum projektu „Ocalić od zapomnienia”.            Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej  mają jeszcze dużo  pomysłów, jak zachęcić młodzież do podtrzymywania  tradycji i chętnie wykorzystają jej zainteresowanie i entuzjazm. Podczas uroczystości została również powołana nowa członkini Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej - Małgorzata Górka , która otrzymała nominację jako wiceprzewodnicząca koła. Umiejętności i warsztat członkiń KGW najlepiej oddadzą zdjęcia – dla tych którzy naocznie nie obejrzeli wystawy.

8 marca to wyjątkowe święto o którym szczególnie powinni pamiętać panowie. Dzień Kobiet to znakomita okazja na spotkanie i wspólne biesiadowanie piękniejszej płci -a połączone z prezentacją artystycznych dokonań pań uwieńczone wystawą to nie lada gratka dla miłośników tradycji i zwolenników tzw. robótek ręcznych. Koło Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej wieńcząc trzymiesięczne warsztaty " Pokaż, co potrafisz- naucz innych"-zorganizowało Dzień Kobiet dla mieszkańców Pisarzowej. Obchody Dnia Kobiet połączono z zebraniem podsumowującym działalność koła za rok ubiegły. Sprawozdanie przedstawiła przewodnicząca KGW – Janina Cempa.        

Na ręce nestorek KGW życzenia i kwiaty złożył sołtys Pisarzowej Andrzej Malinowski oraz Władysław Korabik. Panie zaprezentowały swoje prace pieczołowicie tworzone przez okres otwartych warsztatów. Prace z  zakresu  haftu, koronkarstwa, orgiami, ozdób świątecznych prezentowano na wystawie. Warsztaty i wystawa cieszyły  się dużą popularnością. Uczestniczyły w nich trzy pokolenia mieszkańców Pisarzowej- babcie, mamy i wnuki. Ze względu na  duże zainteresowanie ludzi młodych tymi zajęciami, Koło Gospodyń w Pisarzowej zamierza kontynuować  działania  pod nazwą „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”                                                                                                         Panie z  Koła Gospodyń zostały także  zaproszone do Zespołu Szkół  w Pisarzowej  w ramach realizowanego przez uczniów gimnazjum projektu „Ocalić od zapomnienia”.            Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej  mają jeszcze dużo  pomysłów, jak zachęcić młodzież do podtrzymywania  tradycji i chętnie wykorzystają jej zainteresowanie i entuzjazm. Podczas uroczystości została również powołana nowa członkini Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej - Małgorzata Górka , która otrzymała nominację jako wiceprzewodnicząca koła. Umiejętności i warsztat członkiń KGW najlepiej oddadzą zdjęcia – dla tych którzy naocznie nie obejrzeli wystawy.Liczba wyświetleń: 4189
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne