Radosne obchody Dnia Babci i Dziadka w Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi

03.02.2015

Są takie dwa wyjątkowe dni w roku, bardzo ciepłe choć styczniowe, w których swoje święto obchodzą nasi kochani dziadkowie. W dniu 30 stycznia 2015 r. wnuczęta z klas 0- III doceniły nieprzeciętną rolę babć i dziadków w swoim życiu obdarzając ich szczególnymi dowodami miłości oraz wdzięczności podczas radosnych obchodów Dnia Babci i Dziadka.

Wszystkie ważne wydarzenia z życia szkoły poprzedzane są okolicznościową Mszą Świętą sprawowaną w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi.

Po zakończeniu ceremonii zaproszeni dziadkowie udali się do szkoły, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla licznie przybyłych gości przygotowano szereg atrakcji oraz słodki poczęstunek.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnych życzeń wnucząt z klas 0-III skierowanych do babć i dziadków, którym odśpiewano sto lat po czym obdarowano ich upominkami, własnoręcznie wykonanymi laurkami oraz niezliczoną ilością uścisków i buziaków. Każda klasa przygotowała przepiękne programy artystyczne dla dziadków, którzy z wielką dumą podziwiali swoje wnuczęta, nagradzając ich gromkimi brawami Występ rozpoczęła klasa III, która chcąc podkreślić kultywowanie pięknej tradycji kolędowania Lachów Limanowskich, złożyła dziadkom wierszowane życzenia pomyślności oraz zaśpiewała kolędy i pastorałki przy akompaniamencie gimnazjalistów: Przemka Młynarczyka i Pawła Tomaszka. Uczniowie z klas 0, Ia oraz Ib zaprezentowali pełne uroku, miłości i wdzięczności wierszyki oraz piosenki, które wzbudziły podziw, radość, a także łezkę wzruszenia wśród niejednej babci i niejednego dziadziusia. Przerwę pomiędzy występami poszczególnych klas uatrakcyjniło wspaniałe widowisko taneczne pt. Taniec piratów w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne prowadzone przez panią Ełłę Witecką. Następnie wystąpili uczniowie klasy II z arcyciekawą inscenizacją pt. O Babci i Dziadku.

Na zakończenie głos zabrała dyrektor Halina Mąka dziękując honorowym gościom za tak liczne przybycie, a także Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku. Również gorące słowa podziękowania zostały skierowane do pań wychowawczyń klas 0-III: Lidii Kazior, Marioli Garncarz, Pauliny Wygody, Agnieszki Biedy i Anny Twaróg za przygotowanie i przeprowadzenie tej miłej uroczystości. Następnie Marzena Stach – przewodnicząca Rady Rodziców złożyła życzenia babciom i dziadkom oraz zaprosiła wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie zespołu Mol Band ze Starej Wsi.

Obchody Dnia Babci i Dziadka w Zespole Szkół nr 1 w Starej Wsi , jak co roku były wyjątkowe, bo pełne wzruszeń, serdeczności i radości, a rozpromienione twarze dziadków były największą nagrodą dla wnuków, rodziców i nauczycieli.