Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Norwegia” w Pisarzowej

06.02.2015

Dnia 3 lutego br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi – Filia w Pisarzowej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Anny Teresy Kozłowskiej pt.: „Norwegia”. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał powitał wszystkich przybyłych gości i wprowadził w tematykę spotkania. Autorką zdjęć jest Anna Teresa Kozłowska, która w Norwegii skończyła studia plastyczne i pedagogiczne, po których pracowała w szkole jako nauczyciel plastyki. Wolny czas poświęcała na malowanie, fotografowanie i uczestniczenie w kursach malarskich. Prezentowana wystawa jest rezultatem ogromnych wrażeń jakie towarzyszyły autorce podczas wędrówek po norweskich górach i wodach oraz potrzebą podzielenia się ich urodą, tym razem za pośrednictwem fotografii. Tematyka zdjęć nie obejmuje ludzi i wydarzeń, ukazuje natomiast piękno - czasem pomijane, niezauważane, a  podziwiane przez wszystkich. Prezentowane fotografie wspaniale oddają piękno krajobrazów, bogactwo flory i urok drobiazgów, spotykanych podczas pieszych wędrówek. Bogaty przekaz treści zapisany na kartach fotografii to fascynująca podróż i cenna lekcja historii i geografii.

Wernisaż obecnością zaszczycił Konsul Honorowy Królestwa Norwegii w Krakowie – Marian Mikołajski. Znakomity gość wyraził radość i uznanie ze zorganizowanie wystawy. Podkreślił, iż bardzo cieszy go fakt, iż mógł tu znaleźć Małą Norwegię i podzielić się swoją wiedzą na temat Królestwa. Norwegia to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy – fiordy, Lofoty, urocze miasta rozłożone pomiędzy wodą a skałami, kolorowe domki, piękna przyroda, ogromne przestrzenie – prawdziwy raj północy, tuż za kołem podbiegunowym. Mieszkańcy archipelagu żyją z rybołówstwa i z turystyki, a jednym z największych rynków zbytu dla norweskich ryb jest Polska, która jest także największym beneficjentem funduszy norweskich.

Dodatkowo w podniosły nastrój spotkania wprowadziła wszystkich klasyczna muzyka norweskiego kompozytora Edwarda Gring, udostępniona przez znanego limanowskiego podróżnika Marka Dudka - uczestnika m.in. wyprawy górskiej do Norwegii. Dla wszystkich zebranych wśród których byli m.in.: Helena Golińska – Instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, Iwona Kuzak – dziennikarka ze Stowarzyszenia „Razem dla Regionu” oraz lokalni artyści z Męciny i Pisarzowej, cennym doświadczeniem była dyskusja z Konsulem, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o urokach Królestwa Norwegii, fascynujących miejscach, mentalności ludzkiej i specyficznym klimacie. Uczestnicy  byli pod wielkim wrażeniem osoby Konsula, który w sposób ciepły i ciekawy mówił o kraju czystych wód i malowniczych krajobrazów. Gość przywiózł ze sobą materiały promocyjne o Norwegii, które zostały przekazane do bibliotek gminnych.

Wystawa prezentowana była w wielu miejscach w Polsce, a prezentacja zdjęć w Bibliotece w Starej Wsi jest efektem współpracy nawiązanej z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do oglądania fotografii, w godzinach pracy biblioteki w Pisarzowej do końca lutego.

Dnia 3 lutego br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi – Filia w Pisarzowej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Anny Teresy Kozłowskiej pt.: „Norwegia”. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał powitał wszystkich przybyłych gości i wprowadził w tematykę spotkania. Autorką zdjęć jest Anna Teresa Kozłowska, która w Norwegii skończyła studia plastyczne i pedagogiczne, po których pracowała w szkole jako nauczyciel plastyki. Wolny czas poświęcała na malowanie, fotografowanie i uczestniczenie w kursach malarskich. Prezentowana wystawa jest rezultatem ogromnych wrażeń jakie towarzyszyły autorce podczas wędrówek po norweskich górach i wodach oraz potrzebą podzielenia się ich urodą, tym razem za pośrednictwem fotografii. Tematyka zdjęć nie obejmuje ludzi i wydarzeń, ukazuje natomiast piękno - czasem pomijane, niezauważane, a  podziwiane przez wszystkich. Prezentowane fotografie wspaniale oddają piękno krajobrazów, bogactwo flory i urok drobiazgów, spotykanych podczas pieszych wędrówek. Bogaty przekaz treści zapisany na kartach fotografii to fascynująca podróż i cenna lekcja historii i geografii.

Wernisaż obecnością zaszczycił Konsul Honorowy Królestwa Norwegii w Krakowie – Marian Mikołajski. Znakomity gość wyraził radość i uznanie ze zorganizowanie wystawy. Podkreślił, iż bardzo cieszy go fakt, iż mógł tu znaleźć Małą Norwegię i podzielić się swoją wiedzą na temat Królestwa. Norwegia to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy – fiordy, Lofoty, urocze miasta rozłożone pomiędzy wodą a skałami, kolorowe domki, piękna przyroda, ogromne przestrzenie – prawdziwy raj północy, tuż za kołem podbiegunowym. Mieszkańcy archipelagu żyją z rybołówstwa i z turystyki, a jednym z największych rynków zbytu dla norweskich ryb jest Polska, która jest także największym beneficjentem funduszy norweskich.

Dodatkowo w podniosły nastrój spotkania wprowadziła wszystkich klasyczna muzyka norweskiego kompozytora Edwarda Gring, udostępniona przez znanego limanowskiego podróżnika Marka Dudka - uczestnika m.in. wyprawy górskiej do Norwegii. Dla wszystkich zebranych wśród których byli m.in.: Helena Golińska – Instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, Iwona Kuzak – dziennikarka ze Stowarzyszenia „Razem dla Regionu” oraz lokalni artyści z Męciny i Pisarzowej, cennym doświadczeniem była dyskusja z Konsulem, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o urokach Królestwa Norwegii, fascynujących miejscach, mentalności ludzkiej i specyficznym klimacie. Uczestnicy  byli pod wielkim wrażeniem osoby Konsula, który w sposób ciepły i ciekawy mówił o kraju czystych wód i malowniczych krajobrazów. Gość przywiózł ze sobą materiały promocyjne o Norwegii, które zostały przekazane do bibliotek gminnych.

Wystawa prezentowana była w wielu miejscach w Polsce, a prezentacja zdjęć w Bibliotece w Starej Wsi jest efektem współpracy nawiązanej z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do oglądania fotografii, w godzinach pracy biblioteki w Pisarzowej do końca lutego.Liczba wyświetleń: 2736
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne