Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

II miejsce dla kolędników z Siekierczyny na Ogólnopolskim Konkursie Kolędniczym w Podegrodziu

01.02.2015

24 grupy kolędnicze prezentowały się w miniony weekend podczas „Pastuszkowego Kolędowania”- XVIII Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych w Podegrodziu. Wśród nich była dziecięca grupa kolędnicza z szopką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie, której udało się wywalczyć bardzo wysokie - II miejsce.

Droga do sukcesu kolędników z SP nr 2 w Siekierczynie rozpoczęła się przypomnijmy na gminnym kolędowaniu w Starej Wsi, skąd grupa zakwalifikowana została do udziału w etapie powiatowym konkursu w Lubomierzu. Tam występ również zachwycił Komisję Artystyczną, która postanowiła wysłać kolędników z szopką z Siekierczyny (jako jedyną grupę dziecięcą z naszej gminy) na konkurs ogólnopolski do Podegrodzia.   

Tam „nasi” gminni kolędnicy stawili czoła aż 23 grupom, które brały udział w dwudniowym „Pastuszkowym Kolędowaniu”.

Komisja w składzie:

· mgr Aleksandra Szurmiak – Bogucka – etnomuzykolog

· mgr Maria Cetera – etnograf

· mgr Jadwiga Adamczyk - muzyk – MCK SOKóŁ

· mgr Benedykt Kafel – etnograf – MCK SOKóŁ

· dr hab. Stanisław Węglarz – etnolog

oceniała 17 grup dziecięcych oraz 7 grup młodzieżowych z województw: 22 z woj. małopolskiego (z ośmiu powiatów:1 z chrzanowskiego, 5 z limanowskiego, 2 z miechowskiego, 5 z nowosądeckiego, 3 z suskiego, 4 z tarnowskiego, 1 z tatrzańskiego, 1 z bocheńskiego) oraz 2 z woj. podkarpackiego (pow. rzeszowski).

Wśród tak licznej obsady kolędniczej zajęcie II miejsca przez grupę z Siekierczyny to  wielki sukces! Gratulacje należą się zarówno samym kolędnikom jak i opiekunkom – Zdzisławie Zoń i Monice Płachta, które wytrwale przygotowywały chłopców do kolejnych występów i dodawały otuchy przed każdym wyjściem na scenę.

Dziecięcej grupie z SP nr 2 w Siekierczynie jeszcze raz gratulujemy sukcesu, a przed nami prezentacje naszych dorosłych grup w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie w ramach Karnawału Góralskiego w dn.5-8 lutego odbywać się będzie Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych. Tam przypomnijmy gminę Limanowa reprezentować będą dwie grupy – Grupa Kolędnicza Moloków ze Starej Wsi oraz Grupa Kolędnicza z KGW Makowica. Dorosłym kolędnikom  również życzymy udanych występów!

/zdj. GOK Podegrodzie/

24 grupy kolędnicze prezentowały się w miniony weekend podczas „Pastuszkowego Kolędowania”- XVIII Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych w Podegrodziu. Wśród nich była dziecięca grupa kolędnicza z szopką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie, której udało się wywalczyć bardzo wysokie - II miejsce.

Droga do sukcesu kolędników z SP nr 2 w Siekierczynie rozpoczęła się przypomnijmy na gminnym kolędowaniu w Starej Wsi, skąd grupa zakwalifikowana została do udziału w etapie powiatowym konkursu w Lubomierzu. Tam występ również zachwycił Komisję Artystyczną, która postanowiła wysłać kolędników z szopką z Siekierczyny (jako jedyną grupę dziecięcą z naszej gminy) na konkurs ogólnopolski do Podegrodzia.   

Tam „nasi” gminni kolędnicy stawili czoła aż 23 grupom, które brały udział w dwudniowym „Pastuszkowym Kolędowaniu”.

Komisja w składzie:

· mgr Aleksandra Szurmiak – Bogucka – etnomuzykolog

· mgr Maria Cetera – etnograf

· mgr Jadwiga Adamczyk - muzyk – MCK SOKóŁ

· mgr Benedykt Kafel – etnograf – MCK SOKóŁ

· dr hab. Stanisław Węglarz – etnolog

oceniała 17 grup dziecięcych oraz 7 grup młodzieżowych z województw: 22 z woj. małopolskiego (z ośmiu powiatów:1 z chrzanowskiego, 5 z limanowskiego, 2 z miechowskiego, 5 z nowosądeckiego, 3 z suskiego, 4 z tarnowskiego, 1 z tatrzańskiego, 1 z bocheńskiego) oraz 2 z woj. podkarpackiego (pow. rzeszowski).

Wśród tak licznej obsady kolędniczej zajęcie II miejsca przez grupę z Siekierczyny to  wielki sukces! Gratulacje należą się zarówno samym kolędnikom jak i opiekunkom – Zdzisławie Zoń i Monice Płachta, które wytrwale przygotowywały chłopców do kolejnych występów i dodawały otuchy przed każdym wyjściem na scenę.

Dziecięcej grupie z SP nr 2 w Siekierczynie jeszcze raz gratulujemy sukcesu, a przed nami prezentacje naszych dorosłych grup w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie w ramach Karnawału Góralskiego w dn.5-8 lutego odbywać się będzie Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych. Tam przypomnijmy gminę Limanowa reprezentować będą dwie grupy – Grupa Kolędnicza Moloków ze Starej Wsi oraz Grupa Kolędnicza z KGW Makowica. Dorosłym kolędnikom  również życzymy udanych występów!

/zdj. GOK Podegrodzie/Liczba wyświetleń: 1621
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne