Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dorosłe grupy kolędnicze z gminy Limanowa wysoko na ogólnopolskim kolędowaniu w Bukowinie

08.02.2015

W dniach  5-7 lutego br. w ramach 43. „Góralskiego Karnawału” w Bukowinie Tatrzańskiej odbywał się Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych. Z naszej gminy na prezentacje w Bukowiańskim Centrum Kultury zakwalifikowały się dwie grupy – z gwiazdą Moloków ze Starej Wsi oraz z gwiazdą z KGW w Makowicy.

Droga do ogólnopolskiego szczebla konkursu kolędniczego zaczęła się przypomnijmy na przeglądzie gminnym 10 stycznia w Starej Wsi, skąd grupy pojechały na powiatowe kolędowanie do Lubomierza. Tam „nasi gminni” kolędnicy odnieśli kolejny sukces zdobywając „przepustkę” na dalsze występy właśnie do Bukowiny Tatrzańskiej.

Na ogólnopolskim konkursie kolędnicy prezentowali się wśród aż 46 grup, a ich występy wysoko oceniła Komisja Artystyczna w składzie:

mgr Aleksandra Bogucka – etnomuzykolog
dr Artur Czesak – językoznawca
mgr Benedykt Kafel – etnograf
mgr Dorota Majerczyk – etnolog
dr hab. Stanisław Węglarz – antropolog kulturowy

która przyznała Molokom ze Starej Wsi - II miejsce, a grupie z KGW Makowca -miejsce III.

Kolędującym grupom dorosłym z naszej gminy, którym na ogólnopolskie występy udało się dotrzeć dzięki pracy oraz wielkiemu zaangażowaniu serdecznie gratulujemy i już dziś życzymy powtórzenia sukcesów w przyszłym roku. 

/zdj. Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej/

W dniach  5-7 lutego br. w ramach 43. „Góralskiego Karnawału” w Bukowinie Tatrzańskiej odbywał się Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych. Z naszej gminy na prezentacje w Bukowiańskim Centrum Kultury zakwalifikowały się dwie grupy – z gwiazdą Moloków ze Starej Wsi oraz z gwiazdą z KGW w Makowicy.

Droga do ogólnopolskiego szczebla konkursu kolędniczego zaczęła się przypomnijmy na przeglądzie gminnym 10 stycznia w Starej Wsi, skąd grupy pojechały na powiatowe kolędowanie do Lubomierza. Tam „nasi gminni” kolędnicy odnieśli kolejny sukces zdobywając „przepustkę” na dalsze występy właśnie do Bukowiny Tatrzańskiej.

Na ogólnopolskim konkursie kolędnicy prezentowali się wśród aż 46 grup, a ich występy wysoko oceniła Komisja Artystyczna w składzie:

mgr Aleksandra Bogucka – etnomuzykolog
dr Artur Czesak – językoznawca
mgr Benedykt Kafel – etnograf
mgr Dorota Majerczyk – etnolog
dr hab. Stanisław Węglarz – antropolog kulturowy

która przyznała Molokom ze Starej Wsi - II miejsce, a grupie z KGW Makowca -miejsce III.

Kolędującym grupom dorosłym z naszej gminy, którym na ogólnopolskie występy udało się dotrzeć dzięki pracy oraz wielkiemu zaangażowaniu serdecznie gratulujemy i już dziś życzymy powtórzenia sukcesów w przyszłym roku. 

/zdj. Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej/Liczba wyświetleń: 2017
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne