Niezwykłe spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu

12.01.2015

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu wraz z dyrektorem szkoły Marią Gąsiorek oraz sołtysem wsi Nowe Rybia Janem Myszką udali się ze świąteczno – noworocznymi życzeniami do najstarszego mieszkańca Nowego Rybia i limanowszczyzny a zarazem jednego z najstarszych Polaków - pana Szczepana Kocęby.

Okazja była potrójna, gdyż pan Szczepan niedawno świętował 107 urodziny, a  w tym świątecznym okresie obchodził swoje imieniny. Uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej obdarowali solenizanta pięknymi własnoręcznie wykonanymi laurkami oraz koszem słodyczy.

Dzieci życzyły jubilatowi w nowym roku: wszelkiej pomyślności, szczęścia, samych wspaniałych chwil, a przede wszystkim dużo sił oraz zdrowia i oczywiście 200 lat życia.

Spotkanie upłynęło w szczególnej atmosferze, gdyż okazja była wyjątkowa. Uczniowie byli pod  wielkim wrażeniem osobowości i świetnej fizycznej i psychicznej kondycji zacnego solenizanta.