Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Czołowe miejsca kolędników z gminy Limanowa na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych

18.01.2015

Wielkim sukcesem dla naszych kolędników zakończyły się występy podczas XVI Powiatowego Przeglądu Zespołów Kolędniczych Zagrojcie ta turoniowi, który w dniach 17-18 stycznia br. odbywał się w Lubomierzu. Cztery spośród sześciu grup reprezentujących gminę Limanowa Komisja zakwalifikowała na dalsze występy  - do Podegrodzia oraz Bukowiny Tatrzańskiej.

Przypomnijmy po Gminnym Przeglądzie Kolędniczym, który miał miejsce 10 stycznia br. w Starej Wsi, spośród 12 grup aż 6 pojechało do Lubomierza, by zmierzyć się z kolędującymi zespołami z całego powiatu limanowskiego. Jak się okazało również i tam „nasi” kolędnicy pokazali na co ich stać, bowiem na 27 grup przybyłych do Lubomierza z terenu całego powiatu, aż 4 grupy z gminy Limanowa zakwalifikowane zostały na dalsze kolędowanie.

Dwudniowe występy z wielką uwagą śledziła 3-osobowa Komisja w składzie mgr Aleksandra Bogucka – etnomuzykolog, mgr Benedykt Kafel – etnograf, dr hab. Stanisław Węglarz – etnolog, która obejrzała 11 grup dziecięcych, 5 młodzieżowych i 11 grup dorosłych.

Z grup dziecięcych z naszej gminy bardzo dobrze zaprezentowała się Grupa Kolędnicza z Szopką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie zdobywając I miejsce i otrzymując tym samym przepustkę na kolejny szczebel konkursu, którym jest występ podczas „Pastuszkowego Kolędowania” w Podegrodziu w dniach od 31 stycznia do 1 lutego.

Trzy grupy kolędnicze dorosłe pojadą natomiast zakolędować w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie w ramach corocznego Karnawału Góralskiego odbywa się Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych. Do Bukowiny Tatrzańskiej Komisja zakwalifikowała z I miejsca Grupę Kolędniczą Z Gwiazdą ze Starej Wsi, z II miejsca – Grupę Kolędniczą Z Gwiazdą z Makowicy oraz wyróżnioną Grupę Kolędniczą z Zespołu Regionalnego „Spod Kicek” z Mordarki. Dorośli kolędnicy wystąpią w Bukowinie Tatrzańskiej 5 lutego.

Wszystkim kolędującym grupom gratulujemy udanych występów w Lubomierzu i trzymamy kciuki życząc dalszych sukcesów.

 

fot. Anna Łabuz, Dorota Skawska
 /www.mszana.pl/

 

 

Wielkim sukcesem dla naszych kolędników zakończyły się występy podczas XVI Powiatowego Przeglądu Zespołów Kolędniczych Zagrojcie ta turoniowi, który w dniach 17-18 stycznia br. odbywał się w Lubomierzu. Cztery spośród sześciu grup reprezentujących gminę Limanowa Komisja zakwalifikowała na dalsze występy  - do Podegrodzia oraz Bukowiny Tatrzańskiej.

Przypomnijmy po Gminnym Przeglądzie Kolędniczym, który miał miejsce 10 stycznia br. w Starej Wsi, spośród 12 grup aż 6 pojechało do Lubomierza, by zmierzyć się z kolędującymi zespołami z całego powiatu limanowskiego. Jak się okazało również i tam „nasi” kolędnicy pokazali na co ich stać, bowiem na 27 grup przybyłych do Lubomierza z terenu całego powiatu, aż 4 grupy z gminy Limanowa zakwalifikowane zostały na dalsze kolędowanie.

Dwudniowe występy z wielką uwagą śledziła 3-osobowa Komisja w składzie mgr Aleksandra Bogucka – etnomuzykolog, mgr Benedykt Kafel – etnograf, dr hab. Stanisław Węglarz – etnolog, która obejrzała 11 grup dziecięcych, 5 młodzieżowych i 11 grup dorosłych.

Z grup dziecięcych z naszej gminy bardzo dobrze zaprezentowała się Grupa Kolędnicza z Szopką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie zdobywając I miejsce i otrzymując tym samym przepustkę na kolejny szczebel konkursu, którym jest występ podczas „Pastuszkowego Kolędowania” w Podegrodziu w dniach od 31 stycznia do 1 lutego.

Trzy grupy kolędnicze dorosłe pojadą natomiast zakolędować w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie w ramach corocznego Karnawału Góralskiego odbywa się Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych. Do Bukowiny Tatrzańskiej Komisja zakwalifikowała z I miejsca Grupę Kolędniczą Z Gwiazdą ze Starej Wsi, z II miejsca – Grupę Kolędniczą Z Gwiazdą z Makowicy oraz wyróżnioną Grupę Kolędniczą z Zespołu Regionalnego „Spod Kicek” z Mordarki. Dorośli kolędnicy wystąpią w Bukowinie Tatrzańskiej 5 lutego.

Wszystkim kolędującym grupom gratulujemy udanych występów w Lubomierzu i trzymamy kciuki życząc dalszych sukcesów.

 

fot. Anna Łabuz, Dorota Skawska
 /www.mszana.pl/

 

 Liczba wyświetleń: 1607
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne