Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukcesy reprezentantów Gminy Limanowa podczas XIII Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej w Limanowej

02.12.2014

Dnia 2 grudnia 2014  roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbył się XIII  Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowany przez Dyrekcję oraz nauczycieli ZSS nr 1 w Limanowej. Konkurs ma zasięg powiatowy i cieszy się dużym zainteresowanie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa oraz Urząd Gminy Limanowa wspierają to przedsięwzięcie poprzez zakup nagród książkowych.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9:00  przywitaniem  wszystkich gości, uczestników oraz opiekunów przez dyrektor ZSS nr 1 w Limanowej Kazimierę Ziębę.

Następnie przystąpiono do przesłuchań w kategorii Pieśń Patriotyczna -  kolejno reprezentanci szkół podstawowych oraz gimnazjów. Uczniowie wykonali utwór o tematyce patriotycznej lub legionowej pochodzące z lat 1914 – 1918 i związane z tym okresem w historii naszego narodu i państwa.

Występy były oceniane przez nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej w składzie : Halina Dyczek -  przewodnicząca,  Renata Biernat, Lucjan Bożek – członkowie.

Do konkursu w Kategorii Pieśń zostało zgłoszonych:

-           19 uczestników ze szkół podstawowych (zespołów i solistów),

-           10 uczestników z gimnazjów (zespołów i solistów).

Z terenu Gminy Limanowa  do konkursu przystąpiło siedem szkół : SP Kłodne, SP nr 2 w Męcinie,  ZS w Mordarce,  ZS w Pasierbcu,  ZS w Pisarzowej, ZS w Rupniowie, ZS nr 1 w Starej Wsi. Co niezmiernie cieszy każde z podium było  okupywane przez naszego reprezentanta. W tej dyscyplinie przywarło do nas miejsce trzecie a przypadło ona w udziale:  solistce Ani Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2  w Męcinie,

Magdalenie Mól z Gimnazjum nr 1 w Starej Wsi (jedyne przyznane miejsce w tej kategorii wiekowej),

zespołowi  ze Szkoły Podstawowej  w Pasierbcu oraz grupie  z Gimnazjum z Mordarki.

Pozostałe miejsca na podium : 

-  szkoła podstawowa – kategoria SOLIŚCI

I miejsce 

- Emilia Rząsa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku.

II miejsce

- Dominika Starzyk ze Szkoły Podstawowej w Żmiącej.

   

Wyróżnienie 

- Paulina Bukowiec ze Szkoły Podstawowej w Laskowej,

- Justyna Banaś z ZSS Nr 2 w Limanowej.

-  szkoła podstawowa – kategoria ZESPOŁY

I miejsce 

- zespół „Moderato” z ZSS Nr 1 w Limanowej.

II miejsce

- zespół wokalno – instrumentalny z ZS w Ujanowicach.

III  miejsce - zespół z ZS w Mordarce.

-  gimnazjum – kategoria ZESPOŁY

I miejsce 

- zespół z Zespołu Placówek Oświatowych w Skrzydlnej,

- zespół z Zespołu Szkół w Laskowej.

II miejsce

- zespół wokalno – instrumentalny z ZS w Ujanowicach

III miejsce -- zespół z ZS w Mordarce.
   

Następnym etapem  konkursu była Poezja Patriotyczna. Uczniowie przedstawili interpretację wiersza bądź fragmentu prozy związanego z okresem walki Polaków o niepodległość i granice państwa polskiego w latach 1914 – 1921.

Występy artystów w tej kategorii oceniało jury w składzie : Jacek Milczanowski – absolwent PWST w Krakowie reżyser, aktor, scenograf – przewodniczący komisji, Renata Hasior, Bernadeta Polak, Marta Machynia i Aneta Jedynak – członkowie. Do konkursu zgłosiło się 34 uczestników ze szkół podstawowych i 22 uczestników z gimnazjów.

W tej kategorii również siedem  szkół z terenu Gminy Limanowa wystąpiło na scenie:  SP Kłodne, SP nr 2 w Męcinie, SP Młynne, ZS w Mordarce,  ZS w Rupniowie, ZS nr 1 w Starej Wsi oraz ZS nr 2 w Starej Wsi.

Bez wątpienia można powiedzieć że to kategoria należała do Gminy Limanowa!

Grand Prix całego konkursu zdobyła Kasia Jędrzejek ze Szkoły Podstawowej w Młynnem, która swoją interpretacją wiersza Karola Łepkowskiego Wśród nocnej ciszy oraz przede wszystkim umiejętnościami aktorskimi wprawiała w zachwyt nie tylko zgromadzonych gości ale przede wszystkim Jury konkursu.

.

Pozostałe miejsca zajęte przez naszych uczniów przedstawiały się następująco :

Kinga Nawalaniec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi – I miejsce

Ola Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie- II miejsce

Julia Ociepka ze Szkoły Podstawowej w Młynnem – wyróżnienie

Talentu i umiejętności Kingi Król z Gimnazjum nr 2 w Starej Wsi chyba nikomu zainteresowanemu tematyką nie trzeba specjalnie przedstawiać – Kinga po raz kolejny udowodniła, że na to właśnie -  pierwsze miejsce - zasługuje jak nikt inny.

Miejsce trzecie w kategorii gimnazjów zajęła również przedstawicielka Starej Wsi tym razem z Gimnazjum nr 1 – Julia Mól.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

Pozostałe miejsca na podium:

– szkoła podstawowa:

   
   

II miejsce

- Ex aequo-  Adam Kowalczyk ze SP w Kasinie Wielkiej,

III miejsce

- Bartłomiej Oleksiński ze SP Nr 2 w Kasince Małej,

- Małgorzata Surdziel z ZS w Ujanowicach,

- Justyna Giemzik ze Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej.

Wyróżnienie 

- Dominika Grys z ZSS Nr 2 w Limanowej.

– gimnazjum:

I miejsce

- Ex aequo- Aleksandra Kowalczyk z Gimnazjum w Kasinie Wielkiej.

II miejsce

- Karolina Kuna z ZSS Nr 1 w Limanowej,

- Roksana Bukowiec z Publicznego Gimnazjum w Ujanowicach.

   

wyróżnienie

- Joanna Sukiennik z ZSS Nr 1 w Limanowej,

- Jakub Klimek z Niepublicznego Gimnazjum w Piekiełku,

- Marcin Deska z ZSS Nr 2 w Limanowej.

 

Dnia 2 grudnia 2014  roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbył się XIII  Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowany przez Dyrekcję oraz nauczycieli ZSS nr 1 w Limanowej. Konkurs ma zasięg powiatowy i cieszy się dużym zainteresowanie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa oraz Urząd Gminy Limanowa wspierają to przedsięwzięcie poprzez zakup nagród książkowych.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9:00  przywitaniem  wszystkich gości, uczestników oraz opiekunów przez dyrektor ZSS nr 1 w Limanowej Kazimierę Ziębę.

Następnie przystąpiono do przesłuchań w kategorii Pieśń Patriotyczna -  kolejno reprezentanci szkół podstawowych oraz gimnazjów. Uczniowie wykonali utwór o tematyce patriotycznej lub legionowej pochodzące z lat 1914 – 1918 i związane z tym okresem w historii naszego narodu i państwa.

Występy były oceniane przez nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej w składzie : Halina Dyczek -  przewodnicząca,  Renata Biernat, Lucjan Bożek – członkowie.

Do konkursu w Kategorii Pieśń zostało zgłoszonych:

-           19 uczestników ze szkół podstawowych (zespołów i solistów),

-           10 uczestników z gimnazjów (zespołów i solistów).

Z terenu Gminy Limanowa  do konkursu przystąpiło siedem szkół : SP Kłodne, SP nr 2 w Męcinie,  ZS w Mordarce,  ZS w Pasierbcu,  ZS w Pisarzowej, ZS w Rupniowie, ZS nr 1 w Starej Wsi. Co niezmiernie cieszy każde z podium było  okupywane przez naszego reprezentanta. W tej dyscyplinie przywarło do nas miejsce trzecie a przypadło ona w udziale:  solistce Ani Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2  w Męcinie,

Magdalenie Mól z Gimnazjum nr 1 w Starej Wsi (jedyne przyznane miejsce w tej kategorii wiekowej),

zespołowi  ze Szkoły Podstawowej  w Pasierbcu oraz grupie  z Gimnazjum z Mordarki.

Pozostałe miejsca na podium : 

-  szkoła podstawowa – kategoria SOLIŚCI

I miejsce 

- Emilia Rząsa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku.

II miejsce

- Dominika Starzyk ze Szkoły Podstawowej w Żmiącej.

   

Wyróżnienie 

- Paulina Bukowiec ze Szkoły Podstawowej w Laskowej,

- Justyna Banaś z ZSS Nr 2 w Limanowej.

-  szkoła podstawowa – kategoria ZESPOŁY

I miejsce 

- zespół „Moderato” z ZSS Nr 1 w Limanowej.

II miejsce

- zespół wokalno – instrumentalny z ZS w Ujanowicach.

III  miejsce - zespół z ZS w Mordarce.

-  gimnazjum – kategoria ZESPOŁY

I miejsce 

- zespół z Zespołu Placówek Oświatowych w Skrzydlnej,

- zespół z Zespołu Szkół w Laskowej.

II miejsce

- zespół wokalno – instrumentalny z ZS w Ujanowicach

III miejsce -- zespół z ZS w Mordarce.
   

Następnym etapem  konkursu była Poezja Patriotyczna. Uczniowie przedstawili interpretację wiersza bądź fragmentu prozy związanego z okresem walki Polaków o niepodległość i granice państwa polskiego w latach 1914 – 1921.

Występy artystów w tej kategorii oceniało jury w składzie : Jacek Milczanowski – absolwent PWST w Krakowie reżyser, aktor, scenograf – przewodniczący komisji, Renata Hasior, Bernadeta Polak, Marta Machynia i Aneta Jedynak – członkowie. Do konkursu zgłosiło się 34 uczestników ze szkół podstawowych i 22 uczestników z gimnazjów.

W tej kategorii również siedem  szkół z terenu Gminy Limanowa wystąpiło na scenie:  SP Kłodne, SP nr 2 w Męcinie, SP Młynne, ZS w Mordarce,  ZS w Rupniowie, ZS nr 1 w Starej Wsi oraz ZS nr 2 w Starej Wsi.

Bez wątpienia można powiedzieć że to kategoria należała do Gminy Limanowa!

Grand Prix całego konkursu zdobyła Kasia Jędrzejek ze Szkoły Podstawowej w Młynnem, która swoją interpretacją wiersza Karola Łepkowskiego Wśród nocnej ciszy oraz przede wszystkim umiejętnościami aktorskimi wprawiała w zachwyt nie tylko zgromadzonych gości ale przede wszystkim Jury konkursu.

.

Pozostałe miejsca zajęte przez naszych uczniów przedstawiały się następująco :

Kinga Nawalaniec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi – I miejsce

Ola Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie- II miejsce

Julia Ociepka ze Szkoły Podstawowej w Młynnem – wyróżnienie

Talentu i umiejętności Kingi Król z Gimnazjum nr 2 w Starej Wsi chyba nikomu zainteresowanemu tematyką nie trzeba specjalnie przedstawiać – Kinga po raz kolejny udowodniła, że na to właśnie -  pierwsze miejsce - zasługuje jak nikt inny.

Miejsce trzecie w kategorii gimnazjów zajęła również przedstawicielka Starej Wsi tym razem z Gimnazjum nr 1 – Julia Mól.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

Pozostałe miejsca na podium:

– szkoła podstawowa:

   
   

II miejsce

- Ex aequo-  Adam Kowalczyk ze SP w Kasinie Wielkiej,

III miejsce

- Bartłomiej Oleksiński ze SP Nr 2 w Kasince Małej,

- Małgorzata Surdziel z ZS w Ujanowicach,

- Justyna Giemzik ze Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej.

Wyróżnienie 

- Dominika Grys z ZSS Nr 2 w Limanowej.

– gimnazjum:

I miejsce

- Ex aequo- Aleksandra Kowalczyk z Gimnazjum w Kasinie Wielkiej.

II miejsce

- Karolina Kuna z ZSS Nr 1 w Limanowej,

- Roksana Bukowiec z Publicznego Gimnazjum w Ujanowicach.

   

wyróżnienie

- Joanna Sukiennik z ZSS Nr 1 w Limanowej,

- Jakub Klimek z Niepublicznego Gimnazjum w Piekiełku,

- Marcin Deska z ZSS Nr 2 w Limanowej.

 

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne