„Hej kolęda, kolęda…” - XIX Gminny Przegląd Grup Kolędniczych

08.12.2014

Głównym celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożonarodzeniowymi, zapustami i ich upowszechnianie, a także wyłonienie najlepszych grup kolędniczych pod względem artystycznym i merytorycznym.

W Przeglądzie wezmą udział grupy wytypowane, reprezentujące placówki kulturalne, szkoły, koła gospodyń wiejskich, zespoły regionalne, ochotnicze straże pożarne oraz grupy aktualnie chodzące po kolędzie. Grupy w przedstawianych programach odzwierciedlać będą tradycje kolędowania w regionie, zachowując odpowiedni strój, rekwizyty, skład kapeli, gwarę oraz repertuar kolęd i pastorałek.

Przegląd prowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych -  grupy dziecięce: 7-13 lat, grupy młodzieżowe: 14-17 lat oraz grupy dorosłe: od 18 lat. Występy grup oceniać będzie powołana przez organizatorów niezależna Komisja Artystyczna, dokona oceny  prezentacji i przyzna w poszczególnych kategoriach nagrody pieniężne. Najlepsze grupy zakwalifikowane zostaną na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych, który odbędzie się  w dniach 17-18 stycznia 2015 r. w Lubomierzu.

Zapraszamy chętnych do udziału w Gminnym Przeglądzie. Poniżej znaduje się Regulamin i Karta zgłoszenia.

/na zdj. występ kolędników poczas Gminnego Przeglądu Grup Kolędniczych w styczniu 2014 r./