Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Obchody 100-lecia bitwy pod Limanową

07.11.2014

Dnia 13 listopada br. w Starej Wsi II odbędą się uroczyste obchody 100 rocznicy bitwy pod Limanową. Obchody rozpoczną się o godz. 12.00 w budynku Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi, a zakończą złożeniem zniczy na cmentarzu wojennym na Golcowie. Podczas uroczystości rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny, którego tematem była bitwa pod Limanową.

Uroczystość rozpoczną uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi, którzy wystąpią z przygotowanym specjalnie na tą okazję programem artystycznym. Po prezentacji ogłoszone zostaną wyniki konkursu plastycznego pn. „Okruchy pamięci-bitwa pod Limanową” , który skierowany był do uczniów gimnazjów z terenu gminy Limanowa.

Następnie w razie sprzyjającej aury delegacje ze szkół – młodzież i nauczyciele udadzą się na Golców, gdzie na cmentarzu wojennym odbędzie się apel poległych oraz złożone zostaną znicze przy mogiłach żołnierzy poległych w 1914 r. podczas bitwy pod Limanową.

Dnia 13 listopada br. w Starej Wsi II odbędą się uroczyste obchody 100 rocznicy bitwy pod Limanową. Obchody rozpoczną się o godz. 12.00 w budynku Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi, a zakończą złożeniem zniczy na cmentarzu wojennym na Golcowie. Podczas uroczystości rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny, którego tematem była bitwa pod Limanową.

Uroczystość rozpoczną uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi, którzy wystąpią z przygotowanym specjalnie na tą okazję programem artystycznym. Po prezentacji ogłoszone zostaną wyniki konkursu plastycznego pn. „Okruchy pamięci-bitwa pod Limanową” , który skierowany był do uczniów gimnazjów z terenu gminy Limanowa.

Następnie w razie sprzyjającej aury delegacje ze szkół – młodzież i nauczyciele udadzą się na Golców, gdzie na cmentarzu wojennym odbędzie się apel poległych oraz złożone zostaną znicze przy mogiłach żołnierzy poległych w 1914 r. podczas bitwy pod Limanową.Liczba wyświetleń: 2150
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne