TURNIEJ PIŁKARSKI NA „ORLIKU” W MĘCINIE

30.10.2014

Z inicjatywy ks. Piotra Cierniaka, 11października br. na boisku „Orlika” w Męcinie zorganizowano zawody piłki nożnej dla ministrantów i lektorów ze Szczawy, Przyszowej, Kamionki i Męciny. Zawody rozgrywano w 3 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe- 4 drużyny ; gimnazja- 4 drużyny ; szkoły ponadgimnazjalne- 3 drużyny.

Grano systemem „każdy z każdym”.

W kategorii szkól podstawowych 1. miejsce zajęła Męcina, 2. miejsce Przyszowa, 3. miejsce Kamionka, 4. miejsce Szczawa.

W kategorii gimnazjów zwyciężyła Męcina, 2. miejsce Kamionka, 3.miejsce Szczawa, 4. miejsce Przyszowa.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała Kamionka, 2. miejsce Męcina, 3. miejsce zajęła zaś Szczawa.

Trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez ks. Piotra Cierniaka. Wszyscy zawodnicy i kibice mieli też zapewnione napoje i posiłek. Zawody rozegrano przy bardzo ładnej pogodzie, a prowadził i sędziował je Józef Smęda- animator „Orlika” w Męcinie.

Grano systemem „każdy z każdym”.