Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie Seniorów w Starej Wsi

12.10.2014

„Biesiada Seniora” to przypomnijmy już drugie tego typu spotkanie jakie miało miejsce w Starej Wsi. Po ubiegłorocznym „biesiadowaniu” we wrześniu, w tym roku seniorzy spotkali się ponownie, tyle że w październiku - miesiącu jeszcze bardziej odpowiadającym charakterowi spotkania i jego adresatom, gdyż to właśnie w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seniora.

Podczas spotkania w imieniu Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana wszystkim zebranym serdeczne życzenia przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i uśmiechu na co dzień złożył Sekretarz Gminy Marek Ziaja. Życzenia seniorom złożyli także miejscowi radni Józef Mąka i Józef Zoń, a także Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Jacenty Musiał.

Nie trzeba było długo czekać, a w świetlicy usłyszeć można było biesiadne pieśni, tym bardziej, że oprawa muzyczna była odpowiednia - wszystkich zebranych do wspólnego śpiewu zachęcał Zespół „Mol Band”. Śpiew był „ucztą dla ducha”, a „dla ciała” przygotowany dla wszystkich zebranych poczęstunek.  

 

Warto wiedzieć: Międzynarodowy Dzień Seniora jest obchodzony corocznie dnia 1 października, a ustanowiony został 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jest to okazja do zwrócenia uwagi na problemy osób starszych, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu seniorów, aktywizowania najstarszych mieszkańców oraz propagowania równego udziału w życiu społecznym.

„Biesiada Seniora” to przypomnijmy już drugie tego typu spotkanie jakie miało miejsce w Starej Wsi. Po ubiegłorocznym „biesiadowaniu” we wrześniu, w tym roku seniorzy spotkali się ponownie, tyle że w październiku - miesiącu jeszcze bardziej odpowiadającym charakterowi spotkania i jego adresatom, gdyż to właśnie w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seniora.

Podczas spotkania w imieniu Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana wszystkim zebranym serdeczne życzenia przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i uśmiechu na co dzień złożył Sekretarz Gminy Marek Ziaja. Życzenia seniorom złożyli także miejscowi radni Józef Mąka i Józef Zoń, a także Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Jacenty Musiał.

Nie trzeba było długo czekać, a w świetlicy usłyszeć można było biesiadne pieśni, tym bardziej, że oprawa muzyczna była odpowiednia - wszystkich zebranych do wspólnego śpiewu zachęcał Zespół „Mol Band”. Śpiew był „ucztą dla ducha”, a „dla ciała” przygotowany dla wszystkich zebranych poczęstunek.  

 

Warto wiedzieć: Międzynarodowy Dzień Seniora jest obchodzony corocznie dnia 1 października, a ustanowiony został 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jest to okazja do zwrócenia uwagi na problemy osób starszych, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu seniorów, aktywizowania najstarszych mieszkańców oraz propagowania równego udziału w życiu społecznym.Liczba wyświetleń: 2525
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne