Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wakacje w świetlicach - podsumowanie

03.09.2014

Wakacje w świetlicy w Kisielówce:

W ofercie świetlicy w Kisielówce nie zabrakło gier i zabaw sportowych na świeżym powietrzu, organizowane były wycieczki w plener- na Wierzch Góry, do Kamionnej, Pasierbca oraz okolic Kisielówki. Ciekawą alternatywą były zajęcia kulinarne, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci. Zajęcia te pozwoliły dzieciom i młodzieży na wykonanie prostych potraw takich jak : oponki, sałatka owocowa, sałatka z sosem vinegre, sałatka z kiwi i rzodkiewką, ciasto zebre czy też ciasto ambasador z jabłkami. „Zajęcia stolikowe” takie jak: domino, warcaby, puzzle, kalambury, zagadki i krzyżówki rozwijały wyobraźnię oraz ćwiczyły zdolności i umiejętności uczestników Organizowane zajęcia artystyczne pozwoliły na poznanie licznych technik plastycznych takich jak : malowanie farbami, praca z masą solną, rysowanie kredą, ozdabianie pudełek.

 

 

Wakacje w świetlicy w Starej Wsi:

W czasie wakacji świetlica w Starej Wsi wyszła najmłodszym naprzeciw przygotowując zajęcia artystyczne oraz kulinarne. Dzieci za pomocą różnych technik wykonywały piękne rysunki, a swoje zdolności które przelały na papier później wykorzystywały dekorując samodzielnie przygotowane wypieki – ciasta i ciasteczka. Zasłużenie najmłodsi na koniec mogli skosztować zrobione przez siebie słodkości. Nie obyło się też bez wspólnych wędrówek – wspólne ognisko, gry i zabawy na boisku sportowym – to zajęcia w których wzięło udział liczne grono najmłodszych.


Wakacje w świetlicy w Sowlinach:

Zajęcia jakie podczas wakacji odbywały się w świetlicy w Sowlinach  nastawione były m.n. na sport i turystykę. Młodzież i dzieci uczęszczające do świetlicy wspólnie z podopiecznymi świetlicy w Pisarzowej wędrowali w szczytach Baskidu Wyspowego zdobywając Jaworz, Miejską Górę oraz Mogielicę. Oprócz tego na boisku przy świetlicy zorganizowano  Międzyosiedlowe Zawody „CONTRA” w piłce nożnej, był wielobój zręcznościowy oraz gry i zabawy.

Wakacje w świetlicy w Pisarzowej:

Wakacyjny wypoczynek ze świetlicą w Pisarzowej to również głównie aktywny wypoczynek. Wspomniane wyżej wycieczki piesze na Jaworz, Miejską Górę, Mogielicę oraz dodatkowo na Sałasz są tego potwierdzeniem. Na Sałaszu było zbieranie borówek, oprócz tego także wyprawa malinowa do okolicznych lasów, a później wspólnie przygotowywane pyszności. Ponadto były też wyprawy ekologiczne, a więc zbieranie puszek i śmieci, co tak naprawdę okazało się ciężką pracą, bo niestety jak się okazuje takich akcentów jest bez miary. Wakacje w świetlicy rozpoczęły się nocowaniem w klubie, a zakończyły równie ciekawie – ogniskiem i wspólnymi wspomnieniami wakacyjnych przygód.

...a poniżej dla zinteresowanych galeria zdjęć z wakacji.

Wakacje w świetlicy w Kisielówce:

W ofercie świetlicy w Kisielówce nie zabrakło gier i zabaw sportowych na świeżym powietrzu, organizowane były wycieczki w plener- na Wierzch Góry, do Kamionnej, Pasierbca oraz okolic Kisielówki. Ciekawą alternatywą były zajęcia kulinarne, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci. Zajęcia te pozwoliły dzieciom i młodzieży na wykonanie prostych potraw takich jak : oponki, sałatka owocowa, sałatka z sosem vinegre, sałatka z kiwi i rzodkiewką, ciasto zebre czy też ciasto ambasador z jabłkami. „Zajęcia stolikowe” takie jak: domino, warcaby, puzzle, kalambury, zagadki i krzyżówki rozwijały wyobraźnię oraz ćwiczyły zdolności i umiejętności uczestników Organizowane zajęcia artystyczne pozwoliły na poznanie licznych technik plastycznych takich jak : malowanie farbami, praca z masą solną, rysowanie kredą, ozdabianie pudełek.

 

 

Wakacje w świetlicy w Starej Wsi:

W czasie wakacji świetlica w Starej Wsi wyszła najmłodszym naprzeciw przygotowując zajęcia artystyczne oraz kulinarne. Dzieci za pomocą różnych technik wykonywały piękne rysunki, a swoje zdolności które przelały na papier później wykorzystywały dekorując samodzielnie przygotowane wypieki – ciasta i ciasteczka. Zasłużenie najmłodsi na koniec mogli skosztować zrobione przez siebie słodkości. Nie obyło się też bez wspólnych wędrówek – wspólne ognisko, gry i zabawy na boisku sportowym – to zajęcia w których wzięło udział liczne grono najmłodszych.


Wakacje w świetlicy w Sowlinach:

Zajęcia jakie podczas wakacji odbywały się w świetlicy w Sowlinach  nastawione były m.n. na sport i turystykę. Młodzież i dzieci uczęszczające do świetlicy wspólnie z podopiecznymi świetlicy w Pisarzowej wędrowali w szczytach Baskidu Wyspowego zdobywając Jaworz, Miejską Górę oraz Mogielicę. Oprócz tego na boisku przy świetlicy zorganizowano  Międzyosiedlowe Zawody „CONTRA” w piłce nożnej, był wielobój zręcznościowy oraz gry i zabawy.

Wakacje w świetlicy w Pisarzowej:

Wakacyjny wypoczynek ze świetlicą w Pisarzowej to również głównie aktywny wypoczynek. Wspomniane wyżej wycieczki piesze na Jaworz, Miejską Górę, Mogielicę oraz dodatkowo na Sałasz są tego potwierdzeniem. Na Sałaszu było zbieranie borówek, oprócz tego także wyprawa malinowa do okolicznych lasów, a później wspólnie przygotowywane pyszności. Ponadto były też wyprawy ekologiczne, a więc zbieranie puszek i śmieci, co tak naprawdę okazało się ciężką pracą, bo niestety jak się okazuje takich akcentów jest bez miary. Wakacje w świetlicy rozpoczęły się nocowaniem w klubie, a zakończyły równie ciekawie – ogniskiem i wspólnymi wspomnieniami wakacyjnych przygód.

...a poniżej dla zinteresowanych galeria zdjęć z wakacji.

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne