Festiwal „Beskidzka Podkówecka” podsumował akcję „Odkryj Beskid Wyspowy”

15.09.2014

Dnia 14 września br. w Limanowej odbył się IV Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka". Festiwal był uwieńczeniem akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2014” organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego.

W tegorocznej czwartej edycji festiwalu "Beskidzka Podkówecka" wzięło udział 7 zespołów regionalnych. Komisja w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka, Benedykt Kafel, Michalina Wojtas, po obejrzeniu występów zespołów: ze Słopnic, Rdzawki, Wiśniowej, Męciny, Przyszowej, Limanowej i Olszówki, postanowiła przyznać następujące miejsca i nagrody:

W kategorii zespołów dziecięco - młodzieżowych 2 równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości po 500 zł:

Zespół Mali Męcinianie z Męciny

Zespól Olszowianie z Olszówki

W kategorii zespołów dorosłych:

I miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 800 zł przyznano Zespołowi Regionalnemu Limanowianie z Limanowej,

II miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 700 zł przyznano Zespołowi Regionalnemu Zbyrcok ze Słopnic,

III miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł przyznano Regionalnemu Zespołowi Przyszowianie z Przyszowej.

Na zakończenie Festiwalu gościnnie wystąpił  Zespół „Spod Kicek” z Mordarki.

Przypomnijmy, celem Festiwalu który organizowany jest na podsumowanie przedsięwzięć odbywających się w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, jest kultywowanie i upowszechnianie bogactwa kultury ludowej, tradycji grup tworzących i działających na terenie Beskidu Wyspowego. Jest to również okazja do spotkania się zespołów i zaprezentowania swoich osiągnięć mieszkańcom i turystom.

Fot.P.Grab

Zespół Mali Męcinianie z Męciny

Zespól Olszowianie z Olszówki

W kategorii zespołów dorosłych:

Na zakończenie Festiwalu gościnnie wystąpił  Zespół „Spod Kicek” z Mordarki.

Fot.P.Grab