Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Czwartek Literacki” z ks. dr Jerzym Smoleniem

23.09.2014

Do Biblioteki w Rupniowie przybyło bardzo wiele osób zainteresowanych wykładem, m. in. ks. Kazimierz Basista – Proboszcz Parafii Nowe Rybie, ks. katecheta – Dariusz Bugajski, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy Rupniowa i okolicznych miejscowości. Tematem przewodnim spotkania był "Wpływ mediów na wychowanie młodego pokolenia. Relacje w domu, w szkole, w społeczeństwie". Wszystkich przybyłych przywitał Jacenty Musiał – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi,  który przedstawił osobę prelegenta i wprowadził słuchaczy w temat spotkania.  

Następnie głos zabrał ks. Jerzy Smoleń, który przedstawił zebranym negatywne skutki bezkrytycznego korzystania z mediów przez dzieci i młodzież. Wykładowca niezwykle ciekawie opowiadał o zagrożeniach, wynikających z nadużywania  nowości techniki, przytaczając interesujące przykłady ze swej pracy duszpasterza i psychologa. Zwrócił on uwagę, że złe korzystanie z komputera, Internetu, telewizji i telefonu komórkowego jest zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, lecz przede wszystkim ma destrukcyjny wpływ na psychikę, zwłaszcza młodych ludzi. Często jak zaznaczył pojawia się także problem uzależnienia od urządzeń technicznych, który wymaga wsparcia psychologicznego. Ks. Jerzy Smoleń swoje spostrzeżenia popierał faktycznymi danymi statystycznymi, które przytaczał słuchaczom. Według danych ponad 70 % młodych ludzi nawiązuje kontakty z nieznajomymi osobami przez Internet, co jest wielkim zagrożeniem, zwłaszcza gdy dochodzi do konfrontacji. Elektroniczne media to jak zaznaczył z jednej strony duże dobrodziejstwo, jednak z drugiej strony wielkie zagrożenie, na które rodzice powinni zwracać szczególną uwagę.

Po zakończeniu wykładu wywiązała się żywa dyskusja na tematy poruszane w prelekcji, na które ks. Jerzy Smoleń udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Podpisał również osobom zainteresowanym książki jego autorstwa.

 

Do Biblioteki w Rupniowie przybyło bardzo wiele osób zainteresowanych wykładem, m. in. ks. Kazimierz Basista – Proboszcz Parafii Nowe Rybie, ks. katecheta – Dariusz Bugajski, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy Rupniowa i okolicznych miejscowości. Tematem przewodnim spotkania był "Wpływ mediów na wychowanie młodego pokolenia. Relacje w domu, w szkole, w społeczeństwie". Wszystkich przybyłych przywitał Jacenty Musiał – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi,  który przedstawił osobę prelegenta i wprowadził słuchaczy w temat spotkania.  

Następnie głos zabrał ks. Jerzy Smoleń, który przedstawił zebranym negatywne skutki bezkrytycznego korzystania z mediów przez dzieci i młodzież. Wykładowca niezwykle ciekawie opowiadał o zagrożeniach, wynikających z nadużywania  nowości techniki, przytaczając interesujące przykłady ze swej pracy duszpasterza i psychologa. Zwrócił on uwagę, że złe korzystanie z komputera, Internetu, telewizji i telefonu komórkowego jest zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, lecz przede wszystkim ma destrukcyjny wpływ na psychikę, zwłaszcza młodych ludzi. Często jak zaznaczył pojawia się także problem uzależnienia od urządzeń technicznych, który wymaga wsparcia psychologicznego. Ks. Jerzy Smoleń swoje spostrzeżenia popierał faktycznymi danymi statystycznymi, które przytaczał słuchaczom. Według danych ponad 70 % młodych ludzi nawiązuje kontakty z nieznajomymi osobami przez Internet, co jest wielkim zagrożeniem, zwłaszcza gdy dochodzi do konfrontacji. Elektroniczne media to jak zaznaczył z jednej strony duże dobrodziejstwo, jednak z drugiej strony wielkie zagrożenie, na które rodzice powinni zwracać szczególną uwagę.

Po zakończeniu wykładu wywiązała się żywa dyskusja na tematy poruszane w prelekcji, na które ks. Jerzy Smoleń udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Podpisał również osobom zainteresowanym książki jego autorstwa.

 Liczba wyświetleń: 1904
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne