07.08.2014

XX-lecie LKS Mordarka

W lipcu LKS Mordarka obchodził swoją kolejną, tym razem okrągłą rocznicę założenia, a mianowicie dwudziestą, w związku z tym klub przygotował cykl imprez.

Pierwsza z nich odbyła się w sobotę 12 lipca 2014 ., był to turniej Żaków, czyli turniej zorganizowany dla najmłodszych zawodników z rocznika 2007 i młodszych. Wbrew początkowym planom zamiast na stadionie LKS Mordarka, turniej został rozegrany na Hali Sportowej Zespołu Szkół w Mordarce, z uwagi na obfite opady deszczu. W turnieju udział wzięli chłopcy z drużyn: Harnasie Tymbark, Garbarnia Kraków, Orkana Szczyrzyc, Orkana Niedźwiedź i oczywiście LKS Mordarka.

Najlepszą drużyną tego turnieju okazali się piłkarze Harnasia Tymbark, którzy przegrali tylko jeden z rozegranych meczów i to właśnie chłopcom z LKS Mordarka udało się ich pokonać. Ostatecznie drużyna LKS Mordarka zajęła wysoką drugą pozycję w turnieju, zdobywając 17 punktów i tracąc zaledwie dwa punkty do zwycięzców.

Harnasie Tymbark – Orkan Szczyrzyc – 3:0

Harnasie Tymbark – Orkan Niedźwiedź – 5:0

LKS Mordarka – Orkan Szczyrzyc – 2:0

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

1. Harnasie Tymbark 19 pkt. (21-1)

2. LKS Mordarka 17 pkt. (14-3)

3. Garbarnia Kraków  14 pkt. (8-6)

4. Orkan Niedźwiedź 4 pkt. (6-17)

5. Orkan Szczyrzyc 3 pkt. (1-23)

Na zakończenie turnieju wszystkim chłopcom wręczone zostały pamiątkowe medale, zwycięskim drużynom puchary, jak również każdy uczestnik turnieju otrzymał drobny upominek.

Kolejna impreza z okazji XX-lecia klubu odbyła się już w poniedziałek, tj.    14 lipca 2014 r., tym razem był to turniej Trampkarzy Starszych, czyli chłopców        z rocznika 2000 i młodszych. Na stadionie LKS Mordarka gościło osiem drużyn z terenu powiatu limanowskiego. Z uwagi na liczebność, drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrały: Dobrzanka Dobra, Sokół I Słopnice, Uran Łukowica i Olimpia Pisarzowa. Grupę B utworzyły: Limanovia Limanowa, Sokół II Słopnice, LKS Mordarka i Wierchy Pasierbiec. Mecze rozgrywane było 2 x 10 min.

Najlepszą drużyną turnieju okazała się ekipa trenująca pod bacznym okiem Pana Zbyszka Twaroga – Limanovia, która w finale pokonała Dobrzankę Dobra. Trzecie miejsce zajął Sokół I Słopnice.

Wyniki grupy A:

Sokół I - Limanovia 1:1 karne: 2:3

Finał:

Limanovia - Dobrzanka 3:1

I jak poprzednio, również i tym razem wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, zwycięskie drużyny puchary, natomiast w trakcie turnieju mogli liczyć na słodki poczęstunek.

Główna impreza związana z obchodami XX-lecia klubu odbyła się19 lipca 2014 r. na stadionie LKS Mordarka.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych, można rzec nawet w żarze lejącym się   z nieba o godzinie 14:00 na murawie pojawili się zawodnicy z drużyn: Olimpia Pisarzowa, LKS Rupniów, Płomień Limanowa i oczywiście LKS Mordarka, aby rozegrać turniej piłki nożnej. Zawodnicy z LKS Mordarka okazali się bardzo gościnni, oddali wygraną zaproszonym na turniej drużynom, zajmując tym samym IV miejsce. Zwycięstwo wywalczyła Olimpia Pisarzowa, która w meczu z LKS Mordarka odniosła wygraną dopiero w rzutach karnych. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Płomienia Limanowa, natomiast na ostatnim miejscu na podium znalazła się drużyna LKS Rupniów.

Najwięcej emocji kibicom i wszystkim uczestnikom imprezy dostarczył mecz Old Boy-ów LKS Mordarka, tj. zawodników którzy reprezentowali klub w dawnych latach, a drużyną Futsalima. Trybuny aż huczały od dopingu. Pomimo, iż Futsalima wywalczył wygraną w rzutach karnych, gdyż mecz zakończył się wynikiem 2:2, Old Boy-e LKS Mordarka mogli liczyć na żywiołowy doping ze strony wiernych kibiców. Na zakończenie turniejów puchary dla wszystkich drużyn wręczył prezes LKS Mordarka Pan Józef Król

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy, przez cały czas  trwania turniejów dzieci mogły bawić się wspólnie z animatorką – Panią Klown, jak również spróbować swoich sił na dmuchanych obiektach, jazdy konnej, itp.

Jednak to nie koniec imprez związanych z obchodami XX-lecia klubu, na dzień       06 września zaplanowany jest kolejny turniej piłki nożnej, tym razem dla Orlików to jest chłopców z rocznika 2004 i młodszych, który z przyczyn niezależnych nie odbył się we wcześniejszym terminie. Tak więc już dzisiaj zapraszamy drużyny, kibiców i sympatyków sportu na turniej do Mordarki.

Harnasie Tymbark – Orkan Szczyrzyc – 3:0

Harnasie Tymbark – Orkan Niedźwiedź – 5:0

LKS Mordarka – Orkan Szczyrzyc – 2:0

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU