Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Perła Beskidu Wyspowego zdobyta!

13.08.2014

Liczna ekipa podopiecznych Klubu Kultury z Pisarzowej oraz z Sowlin wraz z opiekunami w minioną niedzielę 10 sierpnia odbyła pieszą wędrówkę na górę Mogielica. Turystom znów dopisała pogoda, co prawda znad Tatr i Gorców nadciągnęła burza, jednak dość szybko przeszła dalej i skończyło się tylko na krótkim deszczu na szczycie. A później po chwilowym deszczu uczestnicy wyprawy znaleźli się jakby w oku cyklonu: gdzie nie spojrzeć były chmury i błyskawice, a w miejscu gdzie strudzeni wędrowcy odpoczywali i posilali się kiełbaskami z ogniska spokój i piękne słońce.

Jedynym minusem kaprysów pogody było to, że grupa musiała wrócić drogą powrotną na Przełęcz Słopnicką, a więc do miejsca  gdzie rozpoczynała się wędrówka, gdyż zaplanowane zejście do Jurkowa było po burzy nie wyglądało zachęcająco.

Piesza wyprawa na Mogielicę była bardzo udana i pomimo śliskich schodów na wieży widokowej większość nie mogła sobie odmówić przyjemności widoków ze szczytu i odważyła się wejść na górę. A widoki …tak naprawdę zrekompensowały wszystkim trudy kilkugodzinnej wędrówki…

Liczna ekipa podopiecznych Klubu Kultury z Pisarzowej oraz z Sowlin wraz z opiekunami w minioną niedzielę 10 sierpnia odbyła pieszą wędrówkę na górę Mogielica. Turystom znów dopisała pogoda, co prawda znad Tatr i Gorców nadciągnęła burza, jednak dość szybko przeszła dalej i skończyło się tylko na krótkim deszczu na szczycie. A później po chwilowym deszczu uczestnicy wyprawy znaleźli się jakby w oku cyklonu: gdzie nie spojrzeć były chmury i błyskawice, a w miejscu gdzie strudzeni wędrowcy odpoczywali i posilali się kiełbaskami z ogniska spokój i piękne słońce.

Jedynym minusem kaprysów pogody było to, że grupa musiała wrócić drogą powrotną na Przełęcz Słopnicką, a więc do miejsca  gdzie rozpoczynała się wędrówka, gdyż zaplanowane zejście do Jurkowa było po burzy nie wyglądało zachęcająco.

Piesza wyprawa na Mogielicę była bardzo udana i pomimo śliskich schodów na wieży widokowej większość nie mogła sobie odmówić przyjemności widoków ze szczytu i odważyła się wejść na górę. A widoki …tak naprawdę zrekompensowały wszystkim trudy kilkugodzinnej wędrówki…

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne