Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Orienteering is my passion” Tegoroczna "LimanowaCup" za nami.

06.08.2014

Pod takim hasłem w ostatni weekend lipca w okolicach Gdowa, Biskupic i w Krakowie Podgórzu odbyła się XII edycja Międzynarodowych Zawodów w biegu na orientację „Limanowa Cup”. Organizatorem był oczywiście klub „Patria Młynne”. Tegoroczne zawody zgromadziły na starcie ponad 400 zawodników z 17 krajów.  Jak to ostatnio bywa na „Limanowa Cup” pogoda była aż za dobra.  

Pierwszy etap Limanowa Cup to okolice Podolan (gm. Gdów). Uroczystego otwarcia zawodów dokonał gospodarz , czyli P. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. Początek rywalizacji i raczej nikt nie dawał z siebie wszystkiego, bowiem już drugiego dnia zawodów na wszystkich czekał bieg klasyczny w Krakowie Podgórzu – „Kraków City Race” oczywiście zaliczany także do klasyfikacji generalnej „Limanowa Cup”. To tutaj miały się rozstrzygnąć losy Limanowa Cup 2014 – upał, upał, upał.
Centrum zawodów ze startem i metą zlokalizowany został na stadionie KS „Korona” w Krakowie. Najlepsi zawodnicy tuż po zawodach odbierali pierwsze trofea tegorocznych zawodów – pamiątkowe medale.
Czas mijał i trzeciego dnia zawodów międzynarodowe towarzystwo BnO zawitało do gościnnej Gminy Biskupice. Ostatni akord Limanowa Cup to bieg handicapowy (na dochodzenie). Walka w niektórych kategoriach wiekowych trwała do ostatnich metrów.

Podczas III dnia zawodów organizatorzy zadbali o dodatkową atrakcję – odbył się już po raz drugi w historii Limanowa Cup Orienteering Match Polska – Reszta Świata, oczywiście w biegu na orientację. Trenerami poszczególnych teamów byli: Reszta Świata: Oleksandr Sheremet (Ukraina) oraz Tamas Relu (Rumunia). Zawodników z Polski do tego meczu wytypowali: Jacek Olas (Orientuś Łódź) i Włodzimierz Dyzio (Wawel Kraków). Jednym punktem rywalizację tą wygrała reprezentacja Reszty Świata w skład której weszli m.in. zawodnicy z : Węgier, Ukrainy, Niemiec, Litwy , Rumunii, Norwegii, Słowacji czy też Bułgarii. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowe koszulki.

Podczas dekoracji obecni byli: P. Wójt Gminy Biskupice – Henryk Gawor oraz Zastępca Przewodniczącego Gminy Biskupice P. Stanisław Zając. Wraz z kierownikiem zawodów P. Markiem Golonką (Wiceprezes UKS Patria Młynne) dekorowali najlepszych zawodników XII Limanowa Cup wspaniałymi statuetkami.
Patria Młynne w tych silnie obsadzonych zawodach zdobyła 1 medal – srebrny, który na trasie KM10N wywalczył Jakub Janik. 5 miejsce w K12 zdobyła Małgorzata Sroka, a 6 – Klaudia Zelek. W kat. K14 – na 8 miejscu zawody ukończyła Olga Kozłowska.

UKS Patria Młynne dziękuje serdecznie za wsparcie finansowe oraz organizacyjne:
Miastu i Gminie Limanowa, Gminie Gdów, Gminie Biskupice, Centrum Rehabilitacyjnemu w Podolanach, Nadleśnictwu Brzesko, Nadleśnictwu Myślenice, OSP z Gminy Gdów, OSP Biskupice, KS Korona Kraków, WKS Wawel Kraków, sponsorom: „Wojtas” Limanowa, „Elfach” Limanowa, „Indeco”, „Domex”, „Bank Spółdzielczy  w Limanowej, „Jackówka” Limanowa.


Organizatorzy:
Kierownik zawodów – Marek Golonka
Sędzia Główny – Witold Sochacki
Autorzy map i budowniczowie tras: Jacek Kozłowski i Piotr Pietroń

 

Kierownik Startu: Jadwiga Papiewska
Kierownik Mety – Maria Ziętek – Leśnicka
Obsługa Systemu Sport Ident – Marcin Leśnicki
Kierownik Logistyki – Jarosław Bugajski
Biuro Zawodów: Jolanta Kozłowska oraz Katarzyna Jurek


Za rok w dn. 23-25 lipca 2015r. XIII Limanowa Cup rozegrana zostanie w Starym Rybiu oraz w okolicach Bochni. Organizatorzy zapowiadają iż w trakcie tych zawodów odbędzie się Nieoficjalny Drużynowy Puchar Świata w BnO wg formuły znanej z tegorocznej imprezy.

Pod takim hasłem w ostatni weekend lipca w okolicach Gdowa, Biskupic i w Krakowie Podgórzu odbyła się XII edycja Międzynarodowych Zawodów w biegu na orientację „Limanowa Cup”. Organizatorem był oczywiście klub „Patria Młynne”. Tegoroczne zawody zgromadziły na starcie ponad 400 zawodników z 17 krajów.  Jak to ostatnio bywa na „Limanowa Cup” pogoda była aż za dobra.  

Pierwszy etap Limanowa Cup to okolice Podolan (gm. Gdów). Uroczystego otwarcia zawodów dokonał gospodarz , czyli P. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. Początek rywalizacji i raczej nikt nie dawał z siebie wszystkiego, bowiem już drugiego dnia zawodów na wszystkich czekał bieg klasyczny w Krakowie Podgórzu – „Kraków City Race” oczywiście zaliczany także do klasyfikacji generalnej „Limanowa Cup”. To tutaj miały się rozstrzygnąć losy Limanowa Cup 2014 – upał, upał, upał.
Centrum zawodów ze startem i metą zlokalizowany został na stadionie KS „Korona” w Krakowie. Najlepsi zawodnicy tuż po zawodach odbierali pierwsze trofea tegorocznych zawodów – pamiątkowe medale.
Czas mijał i trzeciego dnia zawodów międzynarodowe towarzystwo BnO zawitało do gościnnej Gminy Biskupice. Ostatni akord Limanowa Cup to bieg handicapowy (na dochodzenie). Walka w niektórych kategoriach wiekowych trwała do ostatnich metrów.

Podczas III dnia zawodów organizatorzy zadbali o dodatkową atrakcję – odbył się już po raz drugi w historii Limanowa Cup Orienteering Match Polska – Reszta Świata, oczywiście w biegu na orientację. Trenerami poszczególnych teamów byli: Reszta Świata: Oleksandr Sheremet (Ukraina) oraz Tamas Relu (Rumunia). Zawodników z Polski do tego meczu wytypowali: Jacek Olas (Orientuś Łódź) i Włodzimierz Dyzio (Wawel Kraków). Jednym punktem rywalizację tą wygrała reprezentacja Reszty Świata w skład której weszli m.in. zawodnicy z : Węgier, Ukrainy, Niemiec, Litwy , Rumunii, Norwegii, Słowacji czy też Bułgarii. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowe koszulki.

Podczas dekoracji obecni byli: P. Wójt Gminy Biskupice – Henryk Gawor oraz Zastępca Przewodniczącego Gminy Biskupice P. Stanisław Zając. Wraz z kierownikiem zawodów P. Markiem Golonką (Wiceprezes UKS Patria Młynne) dekorowali najlepszych zawodników XII Limanowa Cup wspaniałymi statuetkami.
Patria Młynne w tych silnie obsadzonych zawodach zdobyła 1 medal – srebrny, który na trasie KM10N wywalczył Jakub Janik. 5 miejsce w K12 zdobyła Małgorzata Sroka, a 6 – Klaudia Zelek. W kat. K14 – na 8 miejscu zawody ukończyła Olga Kozłowska.

UKS Patria Młynne dziękuje serdecznie za wsparcie finansowe oraz organizacyjne:
Miastu i Gminie Limanowa, Gminie Gdów, Gminie Biskupice, Centrum Rehabilitacyjnemu w Podolanach, Nadleśnictwu Brzesko, Nadleśnictwu Myślenice, OSP z Gminy Gdów, OSP Biskupice, KS Korona Kraków, WKS Wawel Kraków, sponsorom: „Wojtas” Limanowa, „Elfach” Limanowa, „Indeco”, „Domex”, „Bank Spółdzielczy  w Limanowej, „Jackówka” Limanowa.


Organizatorzy:
Kierownik zawodów – Marek Golonka
Sędzia Główny – Witold Sochacki
Autorzy map i budowniczowie tras: Jacek Kozłowski i Piotr Pietroń

 

Kierownik Startu: Jadwiga Papiewska
Kierownik Mety – Maria Ziętek – Leśnicka
Obsługa Systemu Sport Ident – Marcin Leśnicki
Kierownik Logistyki – Jarosław Bugajski
Biuro Zawodów: Jolanta Kozłowska oraz Katarzyna Jurek


Za rok w dn. 23-25 lipca 2015r. XIII Limanowa Cup rozegrana zostanie w Starym Rybiu oraz w okolicach Bochni. Organizatorzy zapowiadają iż w trakcie tych zawodów odbędzie się Nieoficjalny Drużynowy Puchar Świata w BnO wg formuły znanej z tegorocznej imprezy.Liczba wyświetleń: 1892
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne