29.08.2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi – Filia w Nowym Rybiu serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, które odbędzie się 6 września /sobota/ o godz. 19:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Rybiu.

W tym roku odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Publiczne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza odbędzie się w całej Polsce 6 września 2014 roku.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Rybiu teksty będą czytać m. in.:

Anna Lenczewska: aktorka Krakowskiego Teatru „Mumerus”;

Barbara Szałapak: aktorka Teatru Ludowego w Krakowie, Przewodnicząca Związku Artystów Scen Polskich Oddział w Krakowie;

Wiktor Herzig – emerytowany dyrektor Teatru Słowackiego w Krakowie;

Teresa Czerniejewska Herzig – redaktor;

Ks. Proboszcz Kazimierz Basista – Proboszcz Parafii w Nowym Rybiu;

Władysław Pazdan – Wójt Gminy Limanowa;

Mieszkańcy wsi Nowe Rybie.

Inspiracja muzyczna – kompozytor Zygmunt Konieczny.

Przyjdź i przeczytaj swój fragment z Sienkiewicza, który kochasz najbardziej.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Rybiu teksty będą czytać m. in.:

Anna Lenczewska: aktorka Krakowskiego Teatru „Mumerus”;

Wiktor Herzig – emerytowany dyrektor Teatru Słowackiego w Krakowie;

Teresa Czerniejewska Herzig – redaktor;

Ks. Proboszcz Kazimierz Basista – Proboszcz Parafii w Nowym Rybiu;

Władysław Pazdan – Wójt Gminy Limanowa;

Mieszkańcy wsi Nowe Rybie.

Inspiracja muzyczna – kompozytor Zygmunt Konieczny.

Przyjdź i przeczytaj swój fragment z Sienkiewicza, który kochasz najbardziej.