Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Festiwal kowalski w Bawarii z udziałem kowali z Pisarzowej

07.08.2014

 

Miasteczko Kolbenmoor  w południowej Bawarii od 31 lipca do 03 sierpnia  okazało się  Mekką kowali i artystów, dla których stal jest podstawowym tworzywem pracy. Spotkanie ponad 150 artystów tego trudnego rzemiosła, którzy przyjechali z całej Europy odbyło się już po raz dziesiąty. Swoje dzieła jaki i umiejętności prezentowali przedstawiciele m.in. Norwegii, Holandii, Włoch, Czech . Znaleźli się  tam również przedstawiciele Polski,  a ściślej mieszkańcy gminy Limanowa - Władysław Raczek kowal z Pisarzowej wraz z bratem Wojciechem, którzy swoje rzemieślnicze dzieła wystawiali na specjalnie przygotowanym stoisku, a prace „naszych” artystów wzbudzały ogromne zainteresowanie wśród licznie przybyłych miłośników kowalskiego fachu.

 

Miasteczko Kolbenmoor  w południowej Bawarii od 31 lipca do 03 sierpnia  okazało się  Mekką kowali i artystów, dla których stal jest podstawowym tworzywem pracy. Spotkanie ponad 150 artystów tego trudnego rzemiosła, którzy przyjechali z całej Europy odbyło się już po raz dziesiąty. Swoje dzieła jaki i umiejętności prezentowali przedstawiciele m.in. Norwegii, Holandii, Włoch, Czech . Znaleźli się  tam również przedstawiciele Polski,  a ściślej mieszkańcy gminy Limanowa - Władysław Raczek kowal z Pisarzowej wraz z bratem Wojciechem, którzy swoje rzemieślnicze dzieła wystawiali na specjalnie przygotowanym stoisku, a prace „naszych” artystów wzbudzały ogromne zainteresowanie wśród licznie przybyłych miłośników kowalskiego fachu.Liczba wyświetleń: 2143
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne