Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

WAKACJE 2014 w Bibliotekach Gminy Limanowa

04.07.2014

Co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z Filiami przygotowuje bardzo bogaty program na wakacje. Zapraszamy do udziału w zajęciach oraz ciekawych spotkaniach zarówno mieszkańców naszej Gminy, jak i turystów wypoczywających na naszym terenie. Chcąc zachęcić Mieszkańców do odwiedzania naszej Biblioteki przygotowaliśmy szereg przedsięwzięć edukacyjnych, kulturalnych. Oto niektóre z nich:

- w dniu 3 lipca  (czwartek) Biblioteka zorganizowała wakacyjny wyjazd dla najlepszych czytelników do Gminy Laskowa. W programie wycieczki: zapoznanie się z ofertą biblioteczną i kulturalną Gminnej Biblioteki Publicznej w Laskowej oraz atrakcjami turystycznymi tej Gminy;

- ogłoszony został konkurs literacko- plastyczny, pt. ,, Moje wspomnienia z wakacji’’, który będzie realizowany przez całe wakacje we wszystkich bibliotekach Gminy Limanowa. Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Uroczyste rozstrzygnięcie oraz podsumowanie konkursu nastąpi w dniu 27 sierpnia i połączone będzie z ,, Piknikiem z książką’’ w ramach Ogólnopolskiej Akcji ,,Drugie życie książki’’;

- dzięki współpracy z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oddział w Limanowej odbędą się warsztaty manualne prowadzone przez Pracowników Ośrodka:

- 8 lipca /wtorek/ godz. 12:00 - Biblioteka w Kaninie;

- 14 lipca /poniedziałek/ godz. 10:00 - 14:00 - Biblioteka w Starej Wsi;

- 17 lipca /czwartek/ godz. 10:00 - 14:00 - Biblioteka w Rupniowie;

- 22 lipca /wtorek/ godz. 10:00 - 14:00 - Biblioteka w Pisarzowej;

- 1 sierpnia /piątek/ godz. 10:00 - Biblioteka w Starej Wsi;

- 4 sierpnia /poniedziałek/ godz. 11:00 - 14:00 - Biblioteka w Nowym Rybiu;

- 12 siernia /wtorek/ godz. 11 - Biblioteka w Kaninie;

-19 siepnia /wtorek/  godz. 10:00 - 14:00 Biblioteka w Pisarzowej;

- 21 siepnia /czwartek/ godz. 12:00 - Biblioteka w Siekierczynie;

 

 

- od 9 lipca ( środa )w Bibliotece w Pisarzowej będzie możliwość oglądania wystawy pt.,,Chiny-ludzie, kultura ,przyroda’’, którą udostępniła nam Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie;

- 10 lipca ( czwartek ) odbędzie się spotkanie w ramach ,, Czwartków literackich w Bibliotekach Publicznych Gminy Limanowa’’ z Wiesławem Drabikiem autorem książek dla dzieci pt. ,, Bajeczki ze śmiechu beczki’’. Autor spotka się z dziećmi o godz. 10°° w Bibliotece w Starej Wsi oraz o godz. 12³° w Bibliotece w Męcinie;

- 15 lipca (wtorek) zajęcia z książką czyli bajkoterapia dla najmłodszych w Bibliotece w Kaninie o godz. 12:00;

- 17 lipca ( czwartek ) o godz. 10°° Biblioteka w Męcinie zaprasza na spotkanie plenerowe z Seniorką Roku Panią Stanisławą Oleksy z Męciny- hafciarką;

- 23 lipca ( środa )o godz. 16°° w Bibliotece w Starej Wsi odbędzie się wernisaż prac plastycznych wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej;

- od 1 do 30 sierpnia w Bibliotece w Nowym Rybiu będzie możliwość oglądania wystawy pt. ,,Oskarżona Wiera Gran’’, którą udostępniła nam Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Wystawa połączona będzie z obchodami 70- lecia wybuchu Powstania Warszawskiego;

- 6 sierpnia ( środa ) o godz. 10°° Biblioteka w Starej Wsi zaprasza na spotkanie wędkarskie z Panem Bogusławem Rębiszem ze Związku Wędkarzy w Limanowej;

- 7 sierpnia (czwartek) godz. 10:00 - Dziecięca biblioteczka czyli głośne czytanie dla najmłodszych w Bibliotece w Rupniowie;

- 13 sierpnia (środa) godz. 14:00 - malowanki dla najmłodszych w Bibliotece w Rupniowie;

25 sierpnia ( poniedziałek ) o godz. 10°° Biblioteka w Męcinie przygotowała spotkanie plenerowe o zabytkach Męciny, które poprowadzi Pani Michalina Gawlik;

-28 sierpnia ( czwartek) o godz. 18°° Biblioteka w Męcinie zaprasza na spotkanie w ramach ,, Czwartków literackich w Bibliotekach Publicznych Gminy Limanowa’’ ze Zbigniewem Święch cenionym autorem książek o tematyce historycznej, pt.  ,,Niesamowitości dynastii Jagiellonów’’.

 

Więcej informacji o kulturalnych przedsięwzięciach na plakatach zamieszczonych na stronie oraz w bibliotekach.Po  kliknięciu plakatów poniżej prosimy o rozszerzenie ich w prawym rogu dla lepszego przeglądania poszczególnych pozycji.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców jak i turystów przebywających na terenie gminy Limanowa!!!

 

Co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z Filiami przygotowuje bardzo bogaty program na wakacje. Zapraszamy do udziału w zajęciach oraz ciekawych spotkaniach zarówno mieszkańców naszej Gminy, jak i turystów wypoczywających na naszym terenie. Chcąc zachęcić Mieszkańców do odwiedzania naszej Biblioteki przygotowaliśmy szereg przedsięwzięć edukacyjnych, kulturalnych. Oto niektóre z nich:

- w dniu 3 lipca  (czwartek) Biblioteka zorganizowała wakacyjny wyjazd dla najlepszych czytelników do Gminy Laskowa. W programie wycieczki: zapoznanie się z ofertą biblioteczną i kulturalną Gminnej Biblioteki Publicznej w Laskowej oraz atrakcjami turystycznymi tej Gminy;

- ogłoszony został konkurs literacko- plastyczny, pt. ,, Moje wspomnienia z wakacji’’, który będzie realizowany przez całe wakacje we wszystkich bibliotekach Gminy Limanowa. Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Uroczyste rozstrzygnięcie oraz podsumowanie konkursu nastąpi w dniu 27 sierpnia i połączone będzie z ,, Piknikiem z książką’’ w ramach Ogólnopolskiej Akcji ,,Drugie życie książki’’;

- dzięki współpracy z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oddział w Limanowej odbędą się warsztaty manualne prowadzone przez Pracowników Ośrodka:

- 8 lipca /wtorek/ godz. 12:00 - Biblioteka w Kaninie;

- 14 lipca /poniedziałek/ godz. 10:00 - 14:00 - Biblioteka w Starej Wsi;

- 17 lipca /czwartek/ godz. 10:00 - 14:00 - Biblioteka w Rupniowie;

- 22 lipca /wtorek/ godz. 10:00 - 14:00 - Biblioteka w Pisarzowej;

- 1 sierpnia /piątek/ godz. 10:00 - Biblioteka w Starej Wsi;

- 4 sierpnia /poniedziałek/ godz. 11:00 - 14:00 - Biblioteka w Nowym Rybiu;

- 12 siernia /wtorek/ godz. 11 - Biblioteka w Kaninie;

-19 siepnia /wtorek/  godz. 10:00 - 14:00 Biblioteka w Pisarzowej;

- 21 siepnia /czwartek/ godz. 12:00 - Biblioteka w Siekierczynie;

 

 

- od 9 lipca ( środa )w Bibliotece w Pisarzowej będzie możliwość oglądania wystawy pt.,,Chiny-ludzie, kultura ,przyroda’’, którą udostępniła nam Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie;

- 10 lipca ( czwartek ) odbędzie się spotkanie w ramach ,, Czwartków literackich w Bibliotekach Publicznych Gminy Limanowa’’ z Wiesławem Drabikiem autorem książek dla dzieci pt. ,, Bajeczki ze śmiechu beczki’’. Autor spotka się z dziećmi o godz. 10°° w Bibliotece w Starej Wsi oraz o godz. 12³° w Bibliotece w Męcinie;

- 15 lipca (wtorek) zajęcia z książką czyli bajkoterapia dla najmłodszych w Bibliotece w Kaninie o godz. 12:00;

- 17 lipca ( czwartek ) o godz. 10°° Biblioteka w Męcinie zaprasza na spotkanie plenerowe z Seniorką Roku Panią Stanisławą Oleksy z Męciny- hafciarką;

- 23 lipca ( środa )o godz. 16°° w Bibliotece w Starej Wsi odbędzie się wernisaż prac plastycznych wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej;

- od 1 do 30 sierpnia w Bibliotece w Nowym Rybiu będzie możliwość oglądania wystawy pt. ,,Oskarżona Wiera Gran’’, którą udostępniła nam Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Wystawa połączona będzie z obchodami 70- lecia wybuchu Powstania Warszawskiego;

- 6 sierpnia ( środa ) o godz. 10°° Biblioteka w Starej Wsi zaprasza na spotkanie wędkarskie z Panem Bogusławem Rębiszem ze Związku Wędkarzy w Limanowej;

- 7 sierpnia (czwartek) godz. 10:00 - Dziecięca biblioteczka czyli głośne czytanie dla najmłodszych w Bibliotece w Rupniowie;

- 13 sierpnia (środa) godz. 14:00 - malowanki dla najmłodszych w Bibliotece w Rupniowie;

25 sierpnia ( poniedziałek ) o godz. 10°° Biblioteka w Męcinie przygotowała spotkanie plenerowe o zabytkach Męciny, które poprowadzi Pani Michalina Gawlik;

-28 sierpnia ( czwartek) o godz. 18°° Biblioteka w Męcinie zaprasza na spotkanie w ramach ,, Czwartków literackich w Bibliotekach Publicznych Gminy Limanowa’’ ze Zbigniewem Święch cenionym autorem książek o tematyce historycznej, pt.  ,,Niesamowitości dynastii Jagiellonów’’.

 

Więcej informacji o kulturalnych przedsięwzięciach na plakatach zamieszczonych na stronie oraz w bibliotekach.Po  kliknięciu plakatów poniżej prosimy o rozszerzenie ich w prawym rogu dla lepszego przeglądania poszczególnych pozycji.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców jak i turystów przebywających na terenie gminy Limanowa!!!

 Liczba wyświetleń: 1636
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne