Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Na wakacyjnym szlaku przygód ze świetlicą w Pisarzowej

16.07.2014

Wakacyjne przygody ze świetlicą w Pisarzowej rozpoczęła noc z dreszczykiem, do której przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej przed zaplanowanym wydarzeniem. Dzieci wymyśliły sobie potrawy na kolację oraz śniadanie i same je przygotowały. Noc poza domem spędzona w gronie przyjaciół pod okiem opiekunów świetlicy była nie lada atrakcją, a nocny seans filmowy i opowieści z dreszczykiem trwały aż do 1 w nocy, a jeszcze godzinę dłużej - wzajemne straszenie.


Następnie jak się okazało również „strzałem w dziesiątkiem” okazały się wspólne piesze wędrówki najpierw na Sałasz, następnie – Jaworz, a po drodze zbieranie borówek i grzybów. Wyprawy jak się okazało znalazły swoich entuzjastów także wśród podopiecznych świetlicy ze Sowlin i zdobycie Sałasza oraz Jaworza odbyło się już we wspólnym gronie pisarzowsko-sowlińskim. Z zaplanowanych atrakcji było prawie wszystko: piękne widoki, nowe znajomości, ognisko, pyszny podwieczorek w świetlicy. Pierwsza wyprawa na Sałasz nazwana „borówkową” pomimo iż borówkową do końca nie była, z powodu małej ilości owoców oraz pomimo deszczu jaki spotkał wędrowców była tak udana, że apetyty wzrosły na kolejne.

I tak po Sałaszu przyszedł czas na Jaworz, a w nagrodę za trudy poprzedniej wędrówki tutaj piękna pogoda, pełne słońce i temperatura zachęcająca do pobytu na świeżym powietrzu. Był koncert gitarowy, wspólne śpiewanie na wieży, ognisko i konkursy m.in.konkurs na zapalenie ogniska jedną zapałką, konkurs na najładniejszy bukiet z polnych kwiatków, konkurs na stworzenie dzieła sztuki, gdzie mając tylko pusta kartkę twórcy musieli wykorzystać do malowania to, co znaleźli na miejscu - węgielki z ogniska, borówki, czekoladę, a nawet pyłki kwiatów w różnych barwach oraz płatki i liście.

Na pochwałę zasługują młodzi turyści, pomimo czasem naprawdę trudnych warunków  nie skarżyli się na odległość, stromość, zmęczenie, czy też utrudniający wędrówkę deszcz, byli dzielni, pogodni i dobrze się bawili.

W najbliższą niedzielę najmłodszych czeka wyprawa na Miejską Górę. Wyjścia spod świetlic w Pisarzowej o godz.10.00, natomiast z Sowlin o godz.13.00, a potem tradycyjne wspólne spotkanie na górze. Wędrówka z Pisarzowej pod opieką Janiny Malinowskiej, natomiast z Sowlin pod okiem Tomasza Kurczaba.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się i wspólnej wędrówki!

Wakacyjne przygody ze świetlicą w Pisarzowej rozpoczęła noc z dreszczykiem, do której przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej przed zaplanowanym wydarzeniem. Dzieci wymyśliły sobie potrawy na kolację oraz śniadanie i same je przygotowały. Noc poza domem spędzona w gronie przyjaciół pod okiem opiekunów świetlicy była nie lada atrakcją, a nocny seans filmowy i opowieści z dreszczykiem trwały aż do 1 w nocy, a jeszcze godzinę dłużej - wzajemne straszenie.


Następnie jak się okazało również „strzałem w dziesiątkiem” okazały się wspólne piesze wędrówki najpierw na Sałasz, następnie – Jaworz, a po drodze zbieranie borówek i grzybów. Wyprawy jak się okazało znalazły swoich entuzjastów także wśród podopiecznych świetlicy ze Sowlin i zdobycie Sałasza oraz Jaworza odbyło się już we wspólnym gronie pisarzowsko-sowlińskim. Z zaplanowanych atrakcji było prawie wszystko: piękne widoki, nowe znajomości, ognisko, pyszny podwieczorek w świetlicy. Pierwsza wyprawa na Sałasz nazwana „borówkową” pomimo iż borówkową do końca nie była, z powodu małej ilości owoców oraz pomimo deszczu jaki spotkał wędrowców była tak udana, że apetyty wzrosły na kolejne.

I tak po Sałaszu przyszedł czas na Jaworz, a w nagrodę za trudy poprzedniej wędrówki tutaj piękna pogoda, pełne słońce i temperatura zachęcająca do pobytu na świeżym powietrzu. Był koncert gitarowy, wspólne śpiewanie na wieży, ognisko i konkursy m.in.konkurs na zapalenie ogniska jedną zapałką, konkurs na najładniejszy bukiet z polnych kwiatków, konkurs na stworzenie dzieła sztuki, gdzie mając tylko pusta kartkę twórcy musieli wykorzystać do malowania to, co znaleźli na miejscu - węgielki z ogniska, borówki, czekoladę, a nawet pyłki kwiatów w różnych barwach oraz płatki i liście.

Na pochwałę zasługują młodzi turyści, pomimo czasem naprawdę trudnych warunków  nie skarżyli się na odległość, stromość, zmęczenie, czy też utrudniający wędrówkę deszcz, byli dzielni, pogodni i dobrze się bawili.

W najbliższą niedzielę najmłodszych czeka wyprawa na Miejską Górę. Wyjścia spod świetlic w Pisarzowej o godz.10.00, natomiast z Sowlin o godz.13.00, a potem tradycyjne wspólne spotkanie na górze. Wędrówka z Pisarzowej pod opieką Janiny Malinowskiej, natomiast z Sowlin pod okiem Tomasza Kurczaba.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się i wspólnej wędrówki!

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne