Zaproszenie na Konferencję

03.06.2014

Sądecki Ośrodek  Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu zaprasza do udziału w Konferencji „Uzależnienie wczoraj a dziś – zmiany  na przestrzeni lat”, którą kieruje do osób  pracujących w instytucjach pomocowych, ośrodkach profilaktyki i terapii, pedagogów, rodziców, młodzieży oraz osób zainteresowanych tematem.

Uzależnienie od substancji psychoaktywnych oraz czynności istnieją od lat. Wraz z rozwojem cywilizacji ewoluują oraz powstają nowe jego formy. Uzależnienie to  choroba, która dotyka znaczną część społeczeństwa niezależnie od wieku, statusu społecznego, wyglądu, wykształcenia i zajmowanego stanowiska.

Konsekwencje uzależnienia ponoszą wszyscy, nie tylko sam chory, ale też jego rodzina, najbliżsi i otoczenie.

Ważne jest, aby pogłębić wiedzę na temat problemu uzależnień, edukować społeczeństwo, działać profilaktycznie. Zatrzymanie choroby jest możliwe, wymaga odpowiedniego nastawienia i pomocy  z zewnątrz.

Konferencja odbędzie  się 10 czerwca 2014r. o godzinie 1000 (rejestracja 930) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, ul. Aleje Wolności 23. Udział w Konferencji jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o potwierdzenie przybycia pod nr tel. 18 449 04 99 w terminie do 5 czerwca 2014 r. do godz. 15 00 .