Wizyta Wójta Gminy Szczurowa w Gminie Limanowa

03.06.2014

31 maja 2014 roku w karczmie „ Nad Stawem” w Sowlinach odbyło się spotkanie władz samorządowych Gminy Szczurowa oraz Gminy Limanowa. Inicjatorem i pomysłodawcą spotkania był Józef Tokarczyk z Mordarki - kierownik Zespołu Regionalnego „ Spod Kicek”. Włodarze Gminy Szczurowa przybyli wraz z grupą folklorystyczną,  głównie z fantastyczną młodzieżą z którą często ma okazje występować Wojciech i Józef Tokarczyk oraz cały zespół „ Spod Kicek”. Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Tyrchą  podziękował muzykalnym braciom za zaproszenie i zaciśnianie sąsiedzkich więzów. Wraz z Wójtem Gminy Limanowa Władysławem Pazdanem, Przewodniczącym Gminy Limanowa Józefem Oleksy oraz Sekretarzem Gminy Markiem Ziaja  przybyli goście mogli wymieniać poglądy oraz spostrzeżenia dotyczące pracy samorządowej.

Gmina Szczurowa położona jest w województwie małopolskim, w północnej części powiatu brzeskiego, na skraju Kotliny Sandomierskiej, w malowniczej dolinie Wisły i Raby. Zlokalizowana jest na skrzyżowaniu szlaków drogowych między Krakowem, a Tarnowem. Z ogólnej powierzchni gminy wynoszącej 135 km2, 80% stanowią tereny nizinne, co w znacznym stopniu ułatwia rozwój gospodarczy i komunikacyjny tych ziem. Administracyjnie gmina podzielona jest na 21 sołectw, w których mieszka blisko 10 tys. mieszkańców.

Liczba wyświetleń: 2045