„Wesoło i zdrowo, bo na sportowo” w Nowym Rybiu

12.06.2014

Dnia 11 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu odbył się Międzyszkolny Dzień Sportu. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: OSP Nowe Rybie oraz firma Ballsen. Celem zajęć było aktywne i pożyteczne spędzenie wolnego czasu oraz integracja szkół, która miała polegać na zdrowej rywalizacji. Zajęcia dla dzieci odbywały się w dwóch kategoriach. Oddział przedszkolny oraz klasy I – III bawiły się znakomicie konkurując z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Starym Rybiu, natomiast klasy IV – VI wałczyły o puchar z gośćmi, którzy przyjechali na tę okazję ze Szkoły Podstawowej w Rupniowie.

Przeprowadzone w trakcie imprezy rozgrywki zespołowe pozwoliły dzieciom zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Uczniowie chętnie podejmowali trud walki o wygraną dla swojej szkoły. Wszystkie konkurencje przebiegały zgodnie z zasadami fair – play.  Oczom sędziego nic nie umknęło, zwłaszcza, że intensywnie pomagali ci, którzy kibicowali swoim zawodnikom.

Dla sportowców przygotowano następujące konkurencje: mini rowerki, rowerki jednokołowe, biegi w workach, biegi z maczugą, wyścigi na rolkach ,,WAWAGO’’.  W wolnej chwili można było potańczyć w rytmie najnowszej muzyki na macie tanecznej. Dodatkowymi atrakcjami był pokaz baniek mydlanych, a także pokaz umiejętności strażackich, które dzieci mogły obejrzeć dzięki uprzejmości OSP Nowe Rybie.  Ponadto rozegrano dwa mecze pomiędzy uczniami z Rupniowa , a uczniami z naszej szkoły. Ta ostatnia konkurencja, a szczególnie rzuty karne ostatecznie przesądziły o wygranej dla Nowego Rybia w kategorii klas starszych. Nasza szkoła mimo kiepskich prognoz początkowych „z klasą” pobiła rywali w obu kategoriach i zdobyła aż dwa puchary. Nagrody zostały uroczyście wręczone na zakończenie rozgrywek przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu - Marię Gąsiorek.

Godziny walki o puchar były dla dzieci czasem: pożytecznym, dobrym i radosnym, a wszyscy bawili się wesoło i zdrowo, bo na sportowo.

Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele pracujący w szkole, zaś wszystkie konkurencje przeprowadzili: Jadwiga Kowalczyk - nauczyciel wychowania fizycznego i Grzegorz Małojło - nauczyciel języka angielskiego.