Młodzież w Męcinie pamięta

01.06.2014

W roku kanonizacji Jana Pawła II odbyła się już V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin”, organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Tematem piątej edycji Konkursu był: „Jan Paweł II – powołanie do świętości. Świętość jako wartość osobowa i społeczna”.

Wśród  finalistów etapu ogólnopolskiego znalazła się Katarzyna Wiewióra, uczennica III klasy naszego gimnazjum, która dostała się do ścisłego finału, pokonując 600 uczestników eliminacji. Fakt ten cieszy, gdyż ukazuje, że dzisiejsza młodzież pamięta i mile wspomina osobę Jana Pawła II.

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego.
Po przejściu etapu szkolnego, który polegał na napisaniu pracy w oparciu o nauczanie naszego wielkiego rodaka, uczniowie 4 marca 2014 r. zawitali do Krakowa, gdzie odbyły się eliminacje wojewódzkie. Tym razem zmierzyli się z testem wiedzy o życiu Jana Pawła II i jego twórczości, przygotowanym przez Instytut Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Finał odbył się 19 maja o godz. 12:00 w Łodzi, w gmachu Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Po uroczystej Mszy Św. dziękczynnej za osobę św. Jana Pawła II z udziałem metropolity łódzkiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, złożeniu kwiatów i zniczy pod pomnikiem Świętego, uczestnicy udali się na finałową rozgrywkę.

Gratulujemy odniesionego sukcesu Katarzynie, życząc kolejnych osiągnięć. Cieszymy się, że mamy tak zdolną młodzież, która pomimo zlaicyzowanego  społeczeństwa nadal pamięta i pragnie poznawać osoby oddane Bogu, przekazujące chrześcijańskie wartości.

ks. Szczepan Depowski

ks. Szczepan Depowski