Inwestycje drogowe w toku

19.06.2014

Zgodnie z podpisanymi w dniu 19 maja br. umowami ruszyła realizacja I etapu przebudowy dróg na terenie Gminy Limanowa. Po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego firma „LIMDRóG” Limanowa została wykonawcą przebudowy następujących odcinków dróg:

• Kanina – „Jonina”
  • Łososina Górna – „Ubocz”
  • Męcina – „Zadziele”
  • Nowe Rybie- „Jaszczurówka”
  • Pisarzowa – „Guszkowska”
  • Siekierczyna II „Pod Okowaniec”
  • Stara Wieś II „Włodykówka”

Przebudowa odcinków kolejnych dróg będzie realizowana przez firmę „SKANSKA” z Warszawy, a będą to drogi:

• Młynne do krzyża
  • Mordarka do Biernata
  • Siekierczyna I do Cięciela
  • Siekierczyna I do Pająków
  • Stara Wieś II Osiedle
  • Mordarka za parkingiem

Pozostałe odcinki remontowanych dróg zostaną wykonane przez następujących przedsiębiorców:

• przebudowa drogi Stara Wieś I Morgi do Szewczyków - wykonanie: Firma Heilit +Woerner z Wrocławia
  • przebudowa drogi Sowliny do Kapturkiewicza - wykonanie: Firma MZGKiM Limanowa
  • przebudowa drogi Koszary do Kubatków - wykonanie: Firma Koparex Pisarzowa
  • przebudowa drogi rolniczej Męcina – „Stolarzówka” – wykonanie: PUH Stanisław Tomaszek Stronie

Zgodnie z podpisanymi umowami prace na drogach powinny zostać zakończone do 31 sierpnia br., a całkowity koszt ich realizacji to ponad 3 mln 800 tys. zł.

W dniu 17 czerwca br. odbył się II przetarg na przebudowę dróg, w którym ujęto następujące zadania:

• przebudowę drogi Walowa Góra za mostem
  • przebudowę drogi Stara Wieś I „Leśniówka”
  • przebudowę drogi Pasierbiec koniec wsi
  • przebudowę drogi Mordarka do Mola
  • przebudowę drogi Makowica do Czamary
  • przebudowę drogi Bałażówka do Wieczorków

W czerwcu br. podpisano również umowy na modernizację i utwardzenie placu przy remizie OSP w Kisielówce – zadanie to wykonywać będzie firma „EMBRUK” z Młynnego oraz I etapu prac przy wykonaniu parkingu naprzeciw kaplicy w Starym Rybiu – realizacją inwestycji zajmie się Firma Handlowo - Usługowa Józef Kęska z Młynnego. W najbliższym czasie będzie również wykonywana modernizacja placu mieszczącego się naprzeciw cmentarza w miejscowości Pisarzowa.

W trakcie rozstrzygnięcia postępowania przetargowego są kolejne zadania związane m.in. z remontem mostów w: Mordarce, Starej Wsi-Łąki i Walowej Górze, budową boiska w Kisielówce i wspólnie z Powiatem Limanowskim - budową chodników.

• Kanina – „Jonina”
  • Łososina Górna – „Ubocz”
  • Męcina – „Zadziele”
  • Nowe Rybie- „Jaszczurówka”