20 lat UKS Gumisie działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Starej Wsi

02.06.2014

Czwartek 29 maja 2014 roku należał zdecydowanie do Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Gumisie” działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Starej Wsi. W tej placówce w przedpołudniowych godzinach odbyły się Powiatowe Zawody w Unihokeja Szkół Podstawowych, w których udział wzięły szkoły z Jurkowa, Mszany Dolnej, Krasnych-Lasocic, Jurkowa oraz reprezentanci Gminy Limanowa – zarazem gospodarze drużyna Gumisiów ze Starej Wsi II. Rozpoczęcie rywalizacji zainicjował Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Dyrektor ZS nr 2 Marek Twaróg oraz Maria Kądziołka Prezes UKS. Pojawili się także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Paweł Pięta.

Zawody zbiegły się z obchodami 20-lecia istnienia klubu dlatego rywalizacja najmłodszych została poprzedzona krótką prezentacją przypominającą działalność klubu oraz ubarwiona występem zespołu tanecznego Diverse działającego przy Publicznym Gimnazjum nr 2 w Starej Wsi.

Przypomnijmy, że UKS „Gumisie” istnieje od 27 maja 1994 roku i został założony z inicjatywy Eugeniusza Wojaka oraz Marii Kądziołka-do dziś Prezesa Klubu. Był to pierwszy Klub założony w województwie małopolskim i jeden pierwszych w Polsce. Nie sposób wymieniać sukcesy drużyn od tylu lat gdyż było ich setki, swoją działalnością klub promował szkołę oraz Gminę Limanowa niemalże w każdym zakątku w kraju.

Organizatorzy nie okazali się nazbyt gościnni gdyż szturmem wygrali zawody zdobywając najwyższe podium. Wręczenia nagród medali oraz dyplomów dokonała Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król oraz radny powiatu limanowskiego Jacenty Musiał.

Na tym nie koniec atrakcji przygotowanych przez prezesa klubu Marię Kądziołkę, aby przybliżyć klimat Gumisiów a bardziej gumisiowego lasu uczestnicy zawodów Oldboyów w Unihokeya organizowanych od lat przez klub, walczyli w pobliżu Ośrodka „Pod Ostrą ”. Do potyczek przystąpiło sześć drużyn: Gumisie I- młodsi, Gumisie II –starsza gwardia, sponsorzy, Gminny Zespół Obsługi Szkół w Limanowej, Międzyszkolny  Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego oraz Urząd Gminy Limanowa. Po zaciętej rywalizacji na podium stanęli: miejsce trzecie –Gumisie II , srebny medal i miejsce drugie GZOS Limanowa oraz zwycięscy Urząd Gminy Limanowa w składzie: Anna Pałka, Magdalena Górszczyk, Maciej Młynarczyk, Wojciech Korabik, Stanisław Piegza i Marcin Matras. Zawody były okazją podziękowania Marii Kądziołka za permanentną dwudziestoletnią determinację, poświęcenie i zaangażowanie w działalność klubu, którą wyrazili przedstawiciele władz samorządowych, sponsorzy oraz władze sportowe na czele z reprezentantami Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie. Gumisiom życzymy nieustannych sukcesów, a prezesowi - Marii Kądziołka dalszej woli trwania przy klubie i realizacji wszelkich zamierzeń.