Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

11.05.2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z Filiami włączyła się w obchody XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8- 15 maja 2014 r.Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek organizowany corocznie od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Imprezy rozpoczynają się od 8 maja, czyli od Dnia Bibliotekarzy.

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, odbywa się pod hasłem Czytanie łączy pokolenia i nawiązuje do Roku Jubileuszu 650 lat w służbie książki, obchodzonego pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Dokument z dn. 12 maja 1364 r., wydany przez króla Kazimierza Wielkiego, ustanowił Studium Generale, czyli późniejszą Akademię Krakowską, a wśród pracowników potrzebnych dla jego funkcjonowania wymieniał stacjonariuszy, którzy organizowali wytwarzanie, udostępnianie i rozpowszechnianie kopii ksiąg rękopiśmienniczych, pełniąc tym samym role bibliotekarzy, księgarzy, wydawców. Tę datę uznaje się za początek służby książce w Polsce. Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązuje także do ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020, którego celem jest rozwój i promocja czytelnictwa, poprawienie społecznego wizerunku książki oraz zwiększenie funduszy na zakup nowości do bibliotek.

Cały rok 2014 ma przebiegać pod znakiem imprez popularyzujących książkę, czytelnictwo i wiedzę o zawodach związanych z wytwarzaniem i upowszechnianiem książek. Biblioteki w istotny sposób wpisują się w te obchody, jako miejsce otwarte na każdego czytelnika i promujące literaturę z każdej dziedziny i epoki.

W związku z obchodami Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z Filiami przygotowały szereg ciekawych przedsięwzięć, których celem jest poszerzenie oferty bibliotecznej a także zachęcenie do liczniejszych odwiedzin w placówce.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi-  8 – 15. 05 2014 r. "Zostań tropicielem książek" akcja mająca na celu przeniesienie najmłodszych czytelników w fascynujący świat książek

Filia Biblioteki Publicznej w Pisarzowej 8 -15. 05 2014 r. -  Ilustracja do wierszy "Wiosna radosna’’ - wystawa prac plastycznych dzieci z klasy I Zespołu Szkół w Pisarzowej

Filia Biblioteki Publicznej w Męcinie- 12. 05. 2014 r., godz. 14.00  Poezja, rzeźbiarstwo, malarstwo, muzyka- zapoznanie się z wszechstronnymi zainteresowaniami i pasjami Bolesława Kochańskiego, mieszkańca Męciny, pochodzącego z Ukrainy

Filia Biblioteki Publicznej w Rupniowie- 15. 05. 2014 r., godz. 10.00 - "Głośno czytać każdy może’’- spotkanie z ciekawą książką

Filia Biblioteki Publicznej w Nowym Rybiu- 15. 05. 2014 r. godz. 12.00 - czytanie bajek dla najmłodszych Jana Brzechwy  dla kl. 1 Szkoły Podstawowej oraz zapoznanie się z nowościami wydawniczymi dotyczącymi Papieża Jana Pawła II

Filia Biblioteki Publicznej w Kaninie-  15. 05. 2014 r., godz. 11.00 - 16.00 - "Książka dobra dla każdego’’  - akcja promująca nowości wydawnicze

Filia Biblioteki Publicznej w Siekierczynie- 15. 05. 2014 r. , godz. 11.00 -  ,,Droga książki od pisarza do czytelnika’’ – spotkanie dla najmłodszych czytelników mające na celu zapoznanie z etapami powstawania i rozpowszechniania książek

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z Filiami włączyła się w obchody XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8- 15 maja 2014 r.Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek organizowany corocznie od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Imprezy rozpoczynają się od 8 maja, czyli od Dnia Bibliotekarzy.

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, odbywa się pod hasłem Czytanie łączy pokolenia i nawiązuje do Roku Jubileuszu 650 lat w służbie książki, obchodzonego pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Dokument z dn. 12 maja 1364 r., wydany przez króla Kazimierza Wielkiego, ustanowił Studium Generale, czyli późniejszą Akademię Krakowską, a wśród pracowników potrzebnych dla jego funkcjonowania wymieniał stacjonariuszy, którzy organizowali wytwarzanie, udostępnianie i rozpowszechnianie kopii ksiąg rękopiśmienniczych, pełniąc tym samym role bibliotekarzy, księgarzy, wydawców. Tę datę uznaje się za początek służby książce w Polsce. Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązuje także do ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020, którego celem jest rozwój i promocja czytelnictwa, poprawienie społecznego wizerunku książki oraz zwiększenie funduszy na zakup nowości do bibliotek.

Cały rok 2014 ma przebiegać pod znakiem imprez popularyzujących książkę, czytelnictwo i wiedzę o zawodach związanych z wytwarzaniem i upowszechnianiem książek. Biblioteki w istotny sposób wpisują się w te obchody, jako miejsce otwarte na każdego czytelnika i promujące literaturę z każdej dziedziny i epoki.

W związku z obchodami Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z Filiami przygotowały szereg ciekawych przedsięwzięć, których celem jest poszerzenie oferty bibliotecznej a także zachęcenie do liczniejszych odwiedzin w placówce.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi-  8 – 15. 05 2014 r. "Zostań tropicielem książek" akcja mająca na celu przeniesienie najmłodszych czytelników w fascynujący świat książek

Filia Biblioteki Publicznej w Pisarzowej 8 -15. 05 2014 r. -  Ilustracja do wierszy "Wiosna radosna’’ - wystawa prac plastycznych dzieci z klasy I Zespołu Szkół w Pisarzowej

Filia Biblioteki Publicznej w Męcinie- 12. 05. 2014 r., godz. 14.00  Poezja, rzeźbiarstwo, malarstwo, muzyka- zapoznanie się z wszechstronnymi zainteresowaniami i pasjami Bolesława Kochańskiego, mieszkańca Męciny, pochodzącego z Ukrainy

Filia Biblioteki Publicznej w Rupniowie- 15. 05. 2014 r., godz. 10.00 - "Głośno czytać każdy może’’- spotkanie z ciekawą książką

Filia Biblioteki Publicznej w Nowym Rybiu- 15. 05. 2014 r. godz. 12.00 - czytanie bajek dla najmłodszych Jana Brzechwy  dla kl. 1 Szkoły Podstawowej oraz zapoznanie się z nowościami wydawniczymi dotyczącymi Papieża Jana Pawła II

Filia Biblioteki Publicznej w Kaninie-  15. 05. 2014 r., godz. 11.00 - 16.00 - "Książka dobra dla każdego’’  - akcja promująca nowości wydawnicze

Filia Biblioteki Publicznej w Siekierczynie- 15. 05. 2014 r. , godz. 11.00 -  ,,Droga książki od pisarza do czytelnika’’ – spotkanie dla najmłodszych czytelników mające na celu zapoznanie z etapami powstawania i rozpowszechniania książekLiczba wyświetleń: 1673
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne