Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Świetlica w Pisarzowej realizuje akcję „Nie jesteś cywilizowany? Nie wchodź do dziczy!”.

26.05.2014

Zgodnie z planem dnia 23 maja 2014 r.  ze  świetlicy w Pisarzowej  dzieci i młodzież ruszyła  na  ostatnią  wycieczkę pod sztandarem VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Był to pilotażowy spacer ekologiczny, zapowiadający zaplanowaną na wakacje akcję: „Nie jesteś cywilizowany? Nie wchodź do dziczy!”. O akcji, terminach i sposobach realizacji już wkrótce, w planach wakacyjnych. A co można o naszej wyprawie powiedzieć? Pieniądze podobno leżą na ulicy, trzeba tylko umieć je podnieść . W Pisarzowej też leżą, może nie na ulicy, ale już w rowach obok i po krzakach na pewno! Postanowiliśmy w wakacje upiec dwie pieczenie przy jednym … ognisku ….zbierać śmieci po okolicy, a surowce wtórne spieniężać. Za zarobione pieniądze chcemy pod koniec lipca i sierpnia zorganizować jakieś wakacyjne przyjemności. Dzisiaj sprawdzaliśmy, czy ten pomysł jest realny. Okazuje się, że przy pięknej pogodzie, podczas spaceru dla przyjemności i to w niedługim czasie- uwolniliśmy okolicę od kilograma puszek aluminiowych!. Każdy opracował swój patent na zgniatanie, sprasowane na płasko zapełniły dwie reklamówki! Kto ma ochotę, niech dołączy do nas! Wakacje niedługo, a nie ma na nie lepszego pomysłu, niż połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Czy wiecie, że plastikowa torba rozkłada się 400 lat, aluminiowa puszka 500, plastikowa butelka PET 1000, a szklana butelka  4000 lat! Nie pozwolimy na aby tyle czasu musiały  leżakować w naszych pięknych stronach ! Zatem zachęcamy wszystkich to wspólnych wypraw. 

Zgodnie z planem dnia 23 maja 2014 r.  ze  świetlicy w Pisarzowej  dzieci i młodzież ruszyła  na  ostatnią  wycieczkę pod sztandarem VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Był to pilotażowy spacer ekologiczny, zapowiadający zaplanowaną na wakacje akcję: „Nie jesteś cywilizowany? Nie wchodź do dziczy!”. O akcji, terminach i sposobach realizacji już wkrótce, w planach wakacyjnych. A co można o naszej wyprawie powiedzieć? Pieniądze podobno leżą na ulicy, trzeba tylko umieć je podnieść . W Pisarzowej też leżą, może nie na ulicy, ale już w rowach obok i po krzakach na pewno! Postanowiliśmy w wakacje upiec dwie pieczenie przy jednym … ognisku ….zbierać śmieci po okolicy, a surowce wtórne spieniężać. Za zarobione pieniądze chcemy pod koniec lipca i sierpnia zorganizować jakieś wakacyjne przyjemności. Dzisiaj sprawdzaliśmy, czy ten pomysł jest realny. Okazuje się, że przy pięknej pogodzie, podczas spaceru dla przyjemności i to w niedługim czasie- uwolniliśmy okolicę od kilograma puszek aluminiowych!. Każdy opracował swój patent na zgniatanie, sprasowane na płasko zapełniły dwie reklamówki! Kto ma ochotę, niech dołączy do nas! Wakacje niedługo, a nie ma na nie lepszego pomysłu, niż połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Czy wiecie, że plastikowa torba rozkłada się 400 lat, aluminiowa puszka 500, plastikowa butelka PET 1000, a szklana butelka  4000 lat! Nie pozwolimy na aby tyle czasu musiały  leżakować w naszych pięknych stronach ! Zatem zachęcamy wszystkich to wspólnych wypraw. Liczba wyświetleń: 1440
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne