Turniej koszykówki „Orlik Basketmania”

28.05.2014

Dnia 20 maja br. na boisku „Orlik” w Męcinie rozegrano eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki „Orlik Basketmania” w kat. szkół podstawowych dziewcząt i chłopców.

Zawody w kat. dziewcząt wygrała reprezentacja SP nr 1 w Siekierczynie, zwyciężając drużyny: z SP Mordarka, SP nr 1 Stara Wieś i SP nr 3 Limanowa. W kat. chłopców zwyciężyli uczniowie SP nr 3 w Limanowej wygrywając z UKS nr 1 Gorlice i SP nr 1 Stara Wieś. Zwycięskie drużyny będą reprezentować woj. małopolskie na zawodach makroregionalnych w Łańcucie.

Dnia 23 maja br. rozegrano zawody rejonowe „Orlik Basketmania” w kat. szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców. Rozgrywki miały miejsce na hali sportowej ZSS nr 3 w Limanowej.

W kat. dziewcząt zwyciężyły uczennice z Gimnazjum w Mordarce, a w kat. chłopców uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Limanowej. Zwycięskie zespoły reprezentować będą Małopolskę na zawodach makroregionalnych.

Organizatorzy zawodów dziękują władzom Gminy Limanowa za zapewnienie transportu dla zawodników oraz Dyrekcji ZSS nr 3 w Limanowej za udostępnienie hali sportowej na turniej gimnazjalny, dzięki czemu zawody rozegrano w komfortowych warunkach.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy, a zespoły które grać będą na zawodach makroregionalnych otrzymają pamiątkowe koszulki sportowe.

Animator Orlik Męcina

Józef Smęda