Otwarcie świetlicy w Siekierczynie I

11.05.2014

11 maja 2014 roku odbyło się w sołectwie Siekierczyna 1  zebranie wiejskie. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że połączone ono zostało z oddaniem do użytku Świetlicy Wiejskiej. Mieszkańcy Siekierczyny dość długo wyczekiwali tego momentu ale efekt mamy nadzieje zadowoli nawet największych malkontentów.

Świetlica jako budynek istniała już parę lat jednak jej wykończenie i wyposażenie wymagało piętna czasu. Otwarcie świetlicy zbiegło się również z reaktywowaniem działań Koła Gospodyń Wiejskich. Panie pozyskując sponsorów oraz sumptem własnej pracy wyśmienicie przygotowały się na przyjęcie mieszkańców oraz zaproszonych gości. Po uroczystej intencyjnej mszy świętej w pobliskiej kaplicy proboszcz parafii Kanina - do której przynależą mieszkańcy Siekierczyny- ks. Jan Raś, poświęcił obiekt.

Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan , Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Józef Oleksy wraz z sołtysem wsi Józefem Hutkiem, radnym z tej miejscowości  Edwardem Bugańskim  oraz przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich Grażyną Gawlik dokonali otwarcia obiektu. Chwili tej  towarzyszyła muzyka zespołu, który również współdziała przy świetlicy. Licznie zgromadzeni goście przedstawicie władz samorządowych , licznych instytucji publicznych gratulowali oddania świetlicy i przekazali ciepłe słowa na poczet dalszego działania obiektu.

Gorąco wierzymy, że społeczność  Siekierczyny sprawi, iż budynek będzie tętnił życiem oraz służył wszystkim mieszkańcom.