Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

,,Książkowa poMOC w edukacji i terapii'' z dr Wandą Matras w Bibliotece w Pisarzowej

21.05.2014

 

Dnia 22 maja br. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowej odbyło się trzecie już spotkanie z cyklu „Czwartki Literackie” prowadzone przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Wsi. Tym razem głównym bohaterem spotkania była Wanda Matras, która poprowadziła prezentację oraz wykład pod tytułem ,,Książkowa poMOC w edukacji i terapii''. Nie sposób wymienić wszystkie dokonania naszej bohaterki, kwalifikacje oraz instytucje, których jest filarem - o części z nich pisaliśmy w zapowiedzi dzisiejszego spotkania. Jak sama zainteresowana podkreśla  to spotkanie jest dla niej wyjątkowe, gdyż odbywa się ono na jej macierzystej ziemi. Wanda Matras pochodzi z Młynnego około szesnaście lat temu wyjechała do Krakowa, niemniej jednak w wolnej chwili przyjeżdża do rodzinnej miejscowości jak mówi „naładować baterie”.

 „ Jadąc tutaj byłam bardziej przejęta niż wykładami przed setkami osób nie tylko w Polsce” -powiedziała podczas spotkania.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Jacenty Musiał, który po przywitaniu gościa poprosił o kilka słów Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana. Na spotkanie przybyli bibliotekarze, nauczyciele języka polskiego, pedagodzy oraz mieszkańcy Pisarzowej. Swoją obecnością zaszczyciła również autorytet w dziedzinie bibliotekarstwa Halina Matras, prywatnie zafascynowana dokonaniami Wandy Matras. Wszyscy z niezwykłą ciekawością i zainteresowaniem słuchali naszej bohaterki.

Warto wspomnieć,  że Wanda Matras podkreślała wyjątkowość mieszkańców Limanowszczyzny,   ich niebywałą wrażliwość, ciepło i szlachetne podejście do życia i ludzi. Właśnie prócz wyuczonych książkowych sposobów terapii, to osobowościowe czynniki, właściwe,  dobre,  płynące wprost z głębi serca podejście do człowieka odgrywa najważniejszą rolę -  czego niewątpliwym przykładem jest Wanda Matras.

Bardzo dziękujemy za szereg cennych uwag i rad, mając nadzieję, że spotkań z naszym dzisiejszym gościem będzie więcej.

 

Dnia 22 maja br. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowej odbyło się trzecie już spotkanie z cyklu „Czwartki Literackie” prowadzone przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Wsi. Tym razem głównym bohaterem spotkania była Wanda Matras, która poprowadziła prezentację oraz wykład pod tytułem ,,Książkowa poMOC w edukacji i terapii''. Nie sposób wymienić wszystkie dokonania naszej bohaterki, kwalifikacje oraz instytucje, których jest filarem - o części z nich pisaliśmy w zapowiedzi dzisiejszego spotkania. Jak sama zainteresowana podkreśla  to spotkanie jest dla niej wyjątkowe, gdyż odbywa się ono na jej macierzystej ziemi. Wanda Matras pochodzi z Młynnego około szesnaście lat temu wyjechała do Krakowa, niemniej jednak w wolnej chwili przyjeżdża do rodzinnej miejscowości jak mówi „naładować baterie”.

 „ Jadąc tutaj byłam bardziej przejęta niż wykładami przed setkami osób nie tylko w Polsce” -powiedziała podczas spotkania.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Jacenty Musiał, który po przywitaniu gościa poprosił o kilka słów Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana. Na spotkanie przybyli bibliotekarze, nauczyciele języka polskiego, pedagodzy oraz mieszkańcy Pisarzowej. Swoją obecnością zaszczyciła również autorytet w dziedzinie bibliotekarstwa Halina Matras, prywatnie zafascynowana dokonaniami Wandy Matras. Wszyscy z niezwykłą ciekawością i zainteresowaniem słuchali naszej bohaterki.

Warto wspomnieć,  że Wanda Matras podkreślała wyjątkowość mieszkańców Limanowszczyzny,   ich niebywałą wrażliwość, ciepło i szlachetne podejście do życia i ludzi. Właśnie prócz wyuczonych książkowych sposobów terapii, to osobowościowe czynniki, właściwe,  dobre,  płynące wprost z głębi serca podejście do człowieka odgrywa najważniejszą rolę -  czego niewątpliwym przykładem jest Wanda Matras.

Bardzo dziękujemy za szereg cennych uwag i rad, mając nadzieję, że spotkań z naszym dzisiejszym gościem będzie więcej.Liczba wyświetleń: 2759
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne