Kasia Raczek z ZS w Mordarce laureatem ogólnopolskiego konkursu

13.05.2014

Dnia 12 maja 2014 r. w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia  XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego poświęconego Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i Legionom Polskim.

Na ogólnopolski etap zakwalifikowała się uczennica Zespołu Szkół w Mordarce – Katarzyna Raczek, co więcej została laureatem konkursu zajmując trzecie miejsce.

Jak mówią organizatorzy: „Poziom nadesłanych prac , zarówno plastycznych jak i literackich był niezmiernie wysoki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom  zwłaszcza, iż liczba uczestników tym toku była najwyższa z dotychczasowych edycji: do etapu szkolnego przystąpiło 1654 osoby, z czego na etap ogólnopolski zakwalifikowało się aż 797 prac.”

Wręczenie nagród było poprzedzone Mszą Świętą w Archikatedrze Św. Jana Chrzciciela w intencji Marszałka i Jego Żołnierzy, apelem pamięci, oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałka.

Pod pomnikiem Marszałka zostało złożone również przyrzeczenie strzeleckie przez członków Związku Strzeleckiego „ Strzelec” i Polskiej Organizacji Wojskowej, z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego, przedstawicieli władz państwowych, wojskowych samorządowych, organizacji strzeleckich, harcerskich oraz młodzieży szkolnej.

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone przez Karolinę Kaczorowską - małżonkę ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej śp. Ryszarda Kaczorowskiego,  pod której patronatem odbywał się konkurs.

Kasi Raczek reprezentującej ZS w Mordarce oraz opiekunowi Ewie Zelek serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.