Bezpłatne szkolenie z zakresu zarządzania energią oraz surowcami i odpadami

07.05.2014

Projekt ten skierowany jest do przedsiębiorstw, które chcą wprowadzić u siebie INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA EKOLOGICZNE przyjazne środowisku a tym samym przyczynić się do redukcji kosztów zużycia energii oraz racjonalnego gospodarowania odpadami.

Państwa udział w Projekcie przyniesie pozytywne skutki w zakresie wzrostu świadomości ekologicznej a tym samym wzmocni wizerunek przedsiębiorstwa jako odpowiedzialnego społecznie. Szkolenia oraz indywidualne doradztwo prowadzone w siedzibie przedsiębiorstwa to szansa na bezpłatne opracowanie lub aktualizację indywidualnych programów oraz planów rozwiązań ekologicznych.

Szkolenia oraz doradztwo są bezpłatne i przeznaczone dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu całej Polski:

• pracownicy wykonujący pracę w ramach stosunku pracy,
  • właściciele pełniący funkcje kierownicze,
  • wspólnicy lub partnerzy prowadzący regularną działalność w przedsiębiorstwie.

Projekt jest realizowany w terminie 01.12.2013r. do 30.06.2015 r. i obejmie łącznie 80 przedsiębiorstw: mikro, małych i średnich. Szkolenia prowadzone będą stacjonarnie w trybach i miejscach dostosowanych do uczestników. Harmonogram szkoleń będzie dostosowany do potrzeb osób biorących udział w projekcie.

Tematyka szkoleń:

MODUŁ I – GOSPODARKA ENERGIĄ W MMŚP

• stosowanie odnawialnych źródeł energii (OZE),
  • sterowanie wytwarzaniem, dystrybucją i zużyciem energii,
  • systemy pomiarowe,
  • technologie inteligentnych budynków i ich zastosowanie,
  • zarządzanie energii cieplną,
  • projektowanie systemowego zarządzania energią w przedsiębiorstwie jako lokalnym systemie energetycznym ¬ SMART GRID,
  • sterowanie oświetleniem z zastosowaniem inteligentnego sterowania i energooszczędnych źródeł światła.

MODUŁ II – SUROWCE I ODPADY W MMŚP

• nowoczesne, ekologiczne technologie gospodarowania surowcami,
  • projektowanie ekologicznych surowców,
  • ekologiczna gospodarka odpadami,
  • sposoby i metody gospodarowania odpadami, w tym przechowywania, magazynowania, transportu,
  • prowadzenie ewidencji odpadów,
  • diagnozowanie problemów z zakresu gospodarki odpadowej,
  • projektowanie rozwiązań.

MODUŁ III – ZAGADNIENIA DOT. ŹRóDEŁ FINANSOWANIA ROZWIĄZAŃ EKOLOGICZNYCH

• sposoby finansowania inwestycji z zakresu rozwiązań ekologicznych,
  • analiza dostępnych źródeł finansowania,
  • korzyści ekonomiczne, ekologiczne i społeczne zmian w zakresie wprowadzania w/w inwestycji.

Bezpłatne doradztwo w zakresie rozwiązań ekologicznych będzie realizowane przez wysokiej klasy ekspertów.

Efektem pracy specjalistów będzie stworzenie dla każdego przedsiębiorstwa PROGRAMU POPRAWY EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ w ramach, którego zostanie opracowana koncepcja i studium wykonalności zaproponowanych rozwiązań technicznych.

Doradztwo będzie prowadzone indywidualnie w siedzibie przedsiębiorstwa.

Organizator zapewnia:

• bezpłatne noclegi i wyżywienie w trakcie szkoleń,
  • materiały szkoleniowe,
  • wykwalifikowaną kadrę (trenerów szkoleniowych i ekspertów z odpowiednim doświadczeniem).

Rekrutacja odbywa się elektronicznie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na stronie projektu.

Wszelkich dodatkowych informacji udzieli Biuro Projektu – p. Jolanta Zienkiewicz
i p. Teresa Janik

EKSPERT-SITR Spółka z o.o. w Koszalinie, ul. Jana z Kolna 38, 75-204 Koszalin
tel./fax: 94 342–39–13, 94 342–25–81
e-mail: [email protected]

Osoby zakwalifikowane przez Organizatora otrzymają potwierdzenie udziału w szkoleniach. O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

• pracownicy wykonujący pracę w ramach stosunku pracy,
  • właściciele pełniący funkcje kierownicze,
  • wspólnicy lub partnerzy prowadzący regularną działalność w przedsiębiorstwie.

Tematyka szkoleń:

MODUŁ I – GOSPODARKA ENERGIĄ W MMŚP

• stosowanie odnawialnych źródeł energii (OZE),
  • sterowanie wytwarzaniem, dystrybucją i zużyciem energii,
  • systemy pomiarowe,
  • technologie inteligentnych budynków i ich zastosowanie,
  • zarządzanie energii cieplną,

MODUŁ II – SUROWCE I ODPADY W MMŚP

• nowoczesne, ekologiczne technologie gospodarowania surowcami,
  • projektowanie ekologicznych surowców,
  • ekologiczna gospodarka odpadami,
  • prowadzenie ewidencji odpadów,
  • diagnozowanie problemów z zakresu gospodarki odpadowej,
  • projektowanie rozwiązań.

MODUŁ III – ZAGADNIENIA DOT. ŹRóDEŁ FINANSOWANIA ROZWIĄZAŃ EKOLOGICZNYCH

• sposoby finansowania inwestycji z zakresu rozwiązań ekologicznych,
  • analiza dostępnych źródeł finansowania,

Doradztwo będzie prowadzone indywidualnie w siedzibie przedsiębiorstwa.

Organizator zapewnia:

• bezpłatne noclegi i wyżywienie w trakcie szkoleń,