Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XIII Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

28.04.2014

W dniach 23 - 24 kwietnia br.Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z Filiami włączyła się  w obchody XIII Małopolskich Dni Książki. Ideą nadrzędną Małopolskich Dni Książki jest rozwój czytelnictwa w regionie. Inicjatywa przypomina nam również, że książka może być ciekawym pomysłem na prezent.

W związku ze świętem książki Filie Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi przygotowały dla najmłodszych czytelników ciekawe inicjatywy, mające na celu zachęcenie do obcowania z literaturą, a także do odwiedzania Bibliotek.

W Bibliotece w Kaninie prowadzone były działania promocyjne, mające na celu popularyzację książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promocję biblioteki jako miejsca spotkań. Działaniom przyświecało hasło: "Czytanie to najlepsza inwestycja w przyszłość",  by uzmysłowić młodym odbiorcom, jak ważną rolę spełnia obcowanie ze słowem pisanym w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza młodego. Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą biblioteczną, zabrać okazjonalne ulotki, reklamowe oraz wypożyczyć i zobaczyć zakupione ostatnio nowości wydawnicze. Młodzi czytelnicy przeglądali bogaty księgozbiór dla dzieci i młodzieży, jaki posiada biblioteka oraz korzystali z doradztwa bibliotecznego. Można było również zapoznać się z wydawnictwami zwartymi na temat Jana Pawła II.

W ramach XIII Małopolskich Dni Książki " Książka i Róża" Biblioteka w Siekierczynie gościła dzieci z klasy "O" wraz z opiekunem Moniką Płachtą. Podczas spotkania odbyło się m. in. głośne czytanie bajki Czesława Janczarskiego pt. " Jak Wojtek został strażakiem". Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, a następnie odpowiadały na zagadki związane z treścią przeczytanej bajki. Mali czytelnicy poznali niezwykłe przygody głównego bohatera i dowiedzieli się, że nawet marzenie małego dziecka może stać się realne. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

Również dzieci z przedszkola im. Kubusia Puchatka odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Męcinie. Nie była to pierwsza wizyta małych czytelników, gdyż biblioteka współpracuje z przedszkolem od kilku lat. Tym razem okazją do odwiedzin były obchody Małopolskich Dni Książki - „Książka i Róża”. Program z tej okazji został przygotowany przez starsze koleżanki. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i słuchały wierszy. Mali czytelnicy z ciekawością sięgali po nowe książki, wiele nowości wypożyczono do przedszkola. Na zakończenie spotkania, tradycyjnie dzieci otrzymały książkę i różę.

Maria Trzupek, Janina Kwit, Teresa Frączek

W dniach 23 - 24 kwietnia br.Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z Filiami włączyła się  w obchody XIII Małopolskich Dni Książki. Ideą nadrzędną Małopolskich Dni Książki jest rozwój czytelnictwa w regionie. Inicjatywa przypomina nam również, że książka może być ciekawym pomysłem na prezent.

W związku ze świętem książki Filie Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi przygotowały dla najmłodszych czytelników ciekawe inicjatywy, mające na celu zachęcenie do obcowania z literaturą, a także do odwiedzania Bibliotek.

W Bibliotece w Kaninie prowadzone były działania promocyjne, mające na celu popularyzację książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promocję biblioteki jako miejsca spotkań. Działaniom przyświecało hasło: "Czytanie to najlepsza inwestycja w przyszłość",  by uzmysłowić młodym odbiorcom, jak ważną rolę spełnia obcowanie ze słowem pisanym w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza młodego. Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą biblioteczną, zabrać okazjonalne ulotki, reklamowe oraz wypożyczyć i zobaczyć zakupione ostatnio nowości wydawnicze. Młodzi czytelnicy przeglądali bogaty księgozbiór dla dzieci i młodzieży, jaki posiada biblioteka oraz korzystali z doradztwa bibliotecznego. Można było również zapoznać się z wydawnictwami zwartymi na temat Jana Pawła II.

W ramach XIII Małopolskich Dni Książki " Książka i Róża" Biblioteka w Siekierczynie gościła dzieci z klasy "O" wraz z opiekunem Moniką Płachtą. Podczas spotkania odbyło się m. in. głośne czytanie bajki Czesława Janczarskiego pt. " Jak Wojtek został strażakiem". Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, a następnie odpowiadały na zagadki związane z treścią przeczytanej bajki. Mali czytelnicy poznali niezwykłe przygody głównego bohatera i dowiedzieli się, że nawet marzenie małego dziecka może stać się realne. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

Również dzieci z przedszkola im. Kubusia Puchatka odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Męcinie. Nie była to pierwsza wizyta małych czytelników, gdyż biblioteka współpracuje z przedszkolem od kilku lat. Tym razem okazją do odwiedzin były obchody Małopolskich Dni Książki - „Książka i Róża”. Program z tej okazji został przygotowany przez starsze koleżanki. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i słuchały wierszy. Mali czytelnicy z ciekawością sięgali po nowe książki, wiele nowości wypożyczono do przedszkola. Na zakończenie spotkania, tradycyjnie dzieci otrzymały książkę i różę.

Maria Trzupek, Janina Kwit, Teresa FrączekLiczba wyświetleń: 1605
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne