Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Przegląd Artystyczny „MaGa” – wstępne wyniki przed konkursem scenek teatralnych

11.04.2014

Za nami już drugi konkurs w ramach I Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa „ MaGa”. Pora na  podsumowanie i pierwsze wyniki generalne ponieważ przed nami już tylko jeden ostatni konkurs – scenka teatralna. Jak wiemy, nasi artyści walczą o dwie statuetki MaGa jedna trafi do zwycięskiej Szkoły Podstawowej, a druga do Publicznego Gimnazjum i czekać będzie cały rok w placówce na przekazanie kolejnemu zwycięzcy, bądź też pozostanie tam nadal w zależności od wyników kolejnego Przeglądu.

Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 13 Szkół Podstawowych oraz 5 Gimnazjów Publicznych. Miejsca w poszczególnych kategoriach zamieniane są na punkty, które sumowane są do klasyfikacji generalnej. Punktacja jest generowana liczbą zgłoszonych uczestników w tych dwóch kategoriach we wszystkich z konkursów. W gimnazjach z racji ilości uczestników maksymalnie można zdobyć 5 pkt. za pierwsze miejsce 4 pkt. za drugie itd. ..za piąte miejsce 1 pkt. Jeżeli placówka nie wystawia uczestnika w danym konkursie nie dostaje oczywiście punktów, ale nadal znajduje się w klasyfikacji generalnej czekając na potencjalne punkty z innego konkursu gdzie zgłosiła uczestnika. W szkołach podstawowych za zajęcie pierwszego miejsca do zdobycia jest 13 pkt. (liczba zgłoszonych szkół) drugiego 12 pkt., itd… za 13 miejsce 1 pkt. Jeżeli w konkursie jest tylko 6 uczestników obowiązuje ta sama punktacja:  za 1 miejsce 13 pkt.,itd… za 6 miejsce choćby było ostatnim 8 pkt. Do punktacji generalnej sumowane są punkty z dwóch podkategorii 0-III oraz IV-VI.

Zamieszczona pod tekstem tabela pokazuje nam już pierwsze wyniki. W skrócie podsumujmy pierwszą piątkę.

Na pierwszym miejscu Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie z liczbą punktów 47 !!! Drugie miejsce też Męcina tym razem Szkoła Podstawowa nr 1 z dość sporą stratą punktów do lidera … wobec tego już wiemy w jakiej miejscowości będzie zimował nasz MaG….teraz tylko pytanie czy będzie wolał zacisze gór czy centrum wsi. Obydwie te placówki zgłosiły uczestników do konkursu teatr więc zapowiada się ciekawa bratobójcza rywalizacja. Po szkołach z Męciny rzec by się chciało, że długo nic ….uczestnictwo prawie we wszystkich konkursach, podium w konkursie tańca owocuje na miejscu trzecim – Szkoła Podstawowa Nowe Rybie. Czwarte miejsce należy do Szkoły Podstawowej w Kaninie, która szturmem zdobyła konkurs śpiewu, jakaż szkoda, że placówka nie zgłosiła się do innych konkursów moglibyśmy mieć do czynienia ze sporym zamieszaniem w czołówce. Piąte miejsce dla Pisarzowej, która nadrobi zapewne zaległości na konkursie scenek teatralnych. Pisarzowej po piętach depcze Szkoła Podstawowa w Mordarce ze stratą tylko jednego punktu.Obydwie placówki zgłoszone są do kolejnego konkursu w obu kategoriach.

Do konkursu scenek teatralnych zgłosiły się tylko dwa gimnazja wobec tego mamy już pierwszą „wiadomą” naszego Przeglądu … trzecie miejsce na podium zdobyło Gimnazjum w Pisarzowej !!! Gratulujemy ! Nieprawdopodobne emocje szykują się w walce o MaGa pomiędzy gimnazjum w Mordarce i Starej Wsi nr 2 - obydwie te placówki mają taką samą liczbę punktów i obydwie biorą udział w kolejnym konkursie.

Wszystkim placówkom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia we wtorek na konkursie scenek teatralnych. Zgłoszone grupy :

Kategoria SP 0-III

Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Męcine grupa „Leśne Ludki” - opiekun Halina Woźniak

Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie grupa „Bajkoludki” - opiekun Dorota Lupa oraz Beata Orzeł-Lorek

Szkoła Podstawowa w Mordarce grupa „Promyczki” - opiekunowie: Maria Salamon, Barbara Ryś, Sylwia Abram

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Pisarzowej grupa „Smyki” - opiekunowie: Danuta Gucwa, Ewa Papież, Krystyna Tobiasz

Kategoria SP IV-VI

Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie grupa „Nie tylko nauka” - opiekun Jadwiga Kuczaj

Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu grupa „Kabarecik” - opiekun Małgorzata Ryś

 Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie grupa „Teatr Małych Wielkich Spraw” - opiekunowie: Katarzyna Wójtowicz Kaptur, Urszula Wiewióra, Anna Szewczyk, Renata Lachor

Szkoła Podstawowa w Mordarce  grupa „Niesforna Dziatwa” - opiekun Barbara Klimek

Szkoła Podstawowa w Pisarzowej „Szkolne Kółko Teatralne” - opiekun Wiesław Ociepka

Kategoria Gimnazja

Gimnazjum Publiczne w Mordarce grupa „ M.A.S.K.A” - opiekun Stanisława Abram

Gimnazjum Publiczne nr 2 w Starej Wsi grupa „ Hydra” - opiekun Marzena Banach

 

W jury zasiadać będą :

Radosław Sołtys – absolwent PWST w Krakowie, współzałożyciel krakowskiego  teatru „ Czysta Reforma”

Janina Malinowska – instruktor kulturalny, opiekun teatru kukiełkowego „Pisarek” działającego w świetlicy w Pisarzowej

Jacek Milczanowski -  absolwent PWST w Krakowie reżyser, autor, scenograf. Za jedną z głównych ról w filmie `HENIEK` otrzymał nagrodę Odkrycie ekranu na XXX festiwalu Młodzi i Film. Ta w pełni niezależna produkcja zebrała sporo nagród, m.in. nagrodę publiczności festiwalu OFF Plus Camera 2011. Przed kamerą zadebiutował u boku Mariana Dziędziela - w roli jego syna - w `STAREJ BAŚNI` w reżyserii Ireny Wollen. Początkowo związany z Krakowem, później zawędrował aż do Portugalii, gdzie występował na deskach Teatru Narodowego (Teatro Nacional d. Maria II).

Wszystkim życzymy udanych występów!

Za nami już drugi konkurs w ramach I Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa „ MaGa”. Pora na  podsumowanie i pierwsze wyniki generalne ponieważ przed nami już tylko jeden ostatni konkurs – scenka teatralna. Jak wiemy, nasi artyści walczą o dwie statuetki MaGa jedna trafi do zwycięskiej Szkoły Podstawowej, a druga do Publicznego Gimnazjum i czekać będzie cały rok w placówce na przekazanie kolejnemu zwycięzcy, bądź też pozostanie tam nadal w zależności od wyników kolejnego Przeglądu.

Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 13 Szkół Podstawowych oraz 5 Gimnazjów Publicznych. Miejsca w poszczególnych kategoriach zamieniane są na punkty, które sumowane są do klasyfikacji generalnej. Punktacja jest generowana liczbą zgłoszonych uczestników w tych dwóch kategoriach we wszystkich z konkursów. W gimnazjach z racji ilości uczestników maksymalnie można zdobyć 5 pkt. za pierwsze miejsce 4 pkt. za drugie itd. ..za piąte miejsce 1 pkt. Jeżeli placówka nie wystawia uczestnika w danym konkursie nie dostaje oczywiście punktów, ale nadal znajduje się w klasyfikacji generalnej czekając na potencjalne punkty z innego konkursu gdzie zgłosiła uczestnika. W szkołach podstawowych za zajęcie pierwszego miejsca do zdobycia jest 13 pkt. (liczba zgłoszonych szkół) drugiego 12 pkt., itd… za 13 miejsce 1 pkt. Jeżeli w konkursie jest tylko 6 uczestników obowiązuje ta sama punktacja:  za 1 miejsce 13 pkt.,itd… za 6 miejsce choćby było ostatnim 8 pkt. Do punktacji generalnej sumowane są punkty z dwóch podkategorii 0-III oraz IV-VI.

Zamieszczona pod tekstem tabela pokazuje nam już pierwsze wyniki. W skrócie podsumujmy pierwszą piątkę.

Na pierwszym miejscu Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie z liczbą punktów 47 !!! Drugie miejsce też Męcina tym razem Szkoła Podstawowa nr 1 z dość sporą stratą punktów do lidera … wobec tego już wiemy w jakiej miejscowości będzie zimował nasz MaG….teraz tylko pytanie czy będzie wolał zacisze gór czy centrum wsi. Obydwie te placówki zgłosiły uczestników do konkursu teatr więc zapowiada się ciekawa bratobójcza rywalizacja. Po szkołach z Męciny rzec by się chciało, że długo nic ….uczestnictwo prawie we wszystkich konkursach, podium w konkursie tańca owocuje na miejscu trzecim – Szkoła Podstawowa Nowe Rybie. Czwarte miejsce należy do Szkoły Podstawowej w Kaninie, która szturmem zdobyła konkurs śpiewu, jakaż szkoda, że placówka nie zgłosiła się do innych konkursów moglibyśmy mieć do czynienia ze sporym zamieszaniem w czołówce. Piąte miejsce dla Pisarzowej, która nadrobi zapewne zaległości na konkursie scenek teatralnych. Pisarzowej po piętach depcze Szkoła Podstawowa w Mordarce ze stratą tylko jednego punktu.Obydwie placówki zgłoszone są do kolejnego konkursu w obu kategoriach.

Do konkursu scenek teatralnych zgłosiły się tylko dwa gimnazja wobec tego mamy już pierwszą „wiadomą” naszego Przeglądu … trzecie miejsce na podium zdobyło Gimnazjum w Pisarzowej !!! Gratulujemy ! Nieprawdopodobne emocje szykują się w walce o MaGa pomiędzy gimnazjum w Mordarce i Starej Wsi nr 2 - obydwie te placówki mają taką samą liczbę punktów i obydwie biorą udział w kolejnym konkursie.

Wszystkim placówkom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia we wtorek na konkursie scenek teatralnych. Zgłoszone grupy :

Kategoria SP 0-III

Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Męcine grupa „Leśne Ludki” - opiekun Halina Woźniak

Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie grupa „Bajkoludki” - opiekun Dorota Lupa oraz Beata Orzeł-Lorek

Szkoła Podstawowa w Mordarce grupa „Promyczki” - opiekunowie: Maria Salamon, Barbara Ryś, Sylwia Abram

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Pisarzowej grupa „Smyki” - opiekunowie: Danuta Gucwa, Ewa Papież, Krystyna Tobiasz

Kategoria SP IV-VI

Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie grupa „Nie tylko nauka” - opiekun Jadwiga Kuczaj

Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu grupa „Kabarecik” - opiekun Małgorzata Ryś

 Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie grupa „Teatr Małych Wielkich Spraw” - opiekunowie: Katarzyna Wójtowicz Kaptur, Urszula Wiewióra, Anna Szewczyk, Renata Lachor

Szkoła Podstawowa w Mordarce  grupa „Niesforna Dziatwa” - opiekun Barbara Klimek

Szkoła Podstawowa w Pisarzowej „Szkolne Kółko Teatralne” - opiekun Wiesław Ociepka

Kategoria Gimnazja

Gimnazjum Publiczne w Mordarce grupa „ M.A.S.K.A” - opiekun Stanisława Abram

Gimnazjum Publiczne nr 2 w Starej Wsi grupa „ Hydra” - opiekun Marzena Banach

 

W jury zasiadać będą :

Radosław Sołtys – absolwent PWST w Krakowie, współzałożyciel krakowskiego  teatru „ Czysta Reforma”

Janina Malinowska – instruktor kulturalny, opiekun teatru kukiełkowego „Pisarek” działającego w świetlicy w Pisarzowej

Jacek Milczanowski -  absolwent PWST w Krakowie reżyser, autor, scenograf. Za jedną z głównych ról w filmie `HENIEK` otrzymał nagrodę Odkrycie ekranu na XXX festiwalu Młodzi i Film. Ta w pełni niezależna produkcja zebrała sporo nagród, m.in. nagrodę publiczności festiwalu OFF Plus Camera 2011. Przed kamerą zadebiutował u boku Mariana Dziędziela - w roli jego syna - w `STAREJ BAŚNI` w reżyserii Ireny Wollen. Początkowo związany z Krakowem, później zawędrował aż do Portugalii, gdzie występował na deskach Teatru Narodowego (Teatro Nacional d. Maria II).

Wszystkim życzymy udanych występów!Liczba wyświetleń: 1480
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne