Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"MaGa" teatr - nagrody rozdane...tym samym znamy laureatów całego Przeglądu!

14.04.2014

Dnia 15 kwietnia br. w świetlicy w Pisarzowej odbył się trzeci z konkursów organizowany w ramach I Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „MaGa – Młodzi artyści Gminy atakują”. Po konkursach śpiewu i tańca nowoczesnego przyszedł czas na scenki teatralne. Emocje były tym większe, że konkurs ten zadecydował która placówka w kat. szkół podstawowych i gimnazjów wywalczyła  główną nagrodę i statuetkę „MaGa”, za największą ilość  punktów zdobytych w całym Przeglądzie.

Ale po kolei… nim podamy zwycięskie placówki podsumujmy wyniki konkursu teatru. I tak łącznie z przedstawieniami zaprezentowało się 11 grup  - 4 grupy w kat. kl.0-III  szkół podstawowych, 5 grup w kat. kl. IV-VI szkół podstawowych i 2 grupy w kat. kl. gimnazjalnych.

Występy dzieci i młodzieży oceniała Komisja Artystyczna w składzie:

Janina Malinowska - instruktor kulturalny

Jacek Milczanowski – absolwent PWST w Krakowie reżyser, autor, scenograf. Za jedną z głównych ról w filmie `HENIEK` otrzymał nagrodę Odkrycie ekranu na XXX Festiwalu Młodzi i Film

Radosław Sołtys – absolwent PWST w Krakowie, współzałożyciel krakowskiego  teatru „ Czysta Reforma”

Komisja po obejrzeniu poszczególnych grup postanowiła przyznać następujące miejsca:

- w kat. kl.0-III  szkół podstawowych:

I miejsce – grupie „Leśne Ludki” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie

II miejsce – grupie „Bajkoludki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie

III miejsce – grupie „Smyki” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Pisarzowej

- w kat. kl. IV-VI  szkół podstawowych:

I miejsce – grupie „Szkolne Koło Teatralne” ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej

II miejsce – grupie „Teatr Małych Wielkich Spraw” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie

III miejsce – grupie „Nie tylko nauka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie

- w kat. kl. gimnazjalnych:

I miejsce – grupie „Hydra” z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Starej Wsi

II miejsce – grupie „M.A.S.K.A.” z Gimnazjum Publicznego w Mordarce

Nagrody i dyplomy zwycięskim grupom, a także upominki pozostałym uczestnikom konkursu wręczał Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król. Wójt serdecznie podziękował wszystkim „małym aktorom” za piękne występy, a opiekunom za ich zaangażowanie i pracę w przygotowanie najmłodszych.

No cóż i tak dobrnęliśmy do celu… po „turnieju sztuki” jak to konkurs scenek teatralnych nazwał jeden z jurorów – Jacek Milczanowski, wiadomo już wszystko jeśli chodzi tegoroczny I Przegląd „MaGa”, a mianowicie W KAT. SZKóŁ PODSTAWOWYCH PUCHAR „MAGA” dla swojej placówki wywalczyli uczniowie SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W MĘCINIE !  Natomiast W KAT. GIMNAZJóW ZWYCIĘŻYŁO GIMNAZJUM NR 2 W STAREJ WSI ! Gratulujemy zwycięzcom !

Nagrody i główne trofea "MaGa" wręczone zostaną zwycięskim placówkom podczas gminnych obchodów Dnia Dziecka, które odbędą się dn. 1 czerwca w Starej Wsi I. Tam też można będzie powtórnie zobaczyć występy najmłodszych, którym towarzyszyć będzie wiele innych atrakcji.

Znamy już pierwsze miejsca, a szczegółowa tabela z wynikami po wszystkich trzech konkursach zamieszczona zostanie na naszej niebawem.

 

 

 

 

Dnia 15 kwietnia br. w świetlicy w Pisarzowej odbył się trzeci z konkursów organizowany w ramach I Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „MaGa – Młodzi artyści Gminy atakują”. Po konkursach śpiewu i tańca nowoczesnego przyszedł czas na scenki teatralne. Emocje były tym większe, że konkurs ten zadecydował która placówka w kat. szkół podstawowych i gimnazjów wywalczyła  główną nagrodę i statuetkę „MaGa”, za największą ilość  punktów zdobytych w całym Przeglądzie.

Ale po kolei… nim podamy zwycięskie placówki podsumujmy wyniki konkursu teatru. I tak łącznie z przedstawieniami zaprezentowało się 11 grup  - 4 grupy w kat. kl.0-III  szkół podstawowych, 5 grup w kat. kl. IV-VI szkół podstawowych i 2 grupy w kat. kl. gimnazjalnych.

Występy dzieci i młodzieży oceniała Komisja Artystyczna w składzie:

Janina Malinowska - instruktor kulturalny

Jacek Milczanowski – absolwent PWST w Krakowie reżyser, autor, scenograf. Za jedną z głównych ról w filmie `HENIEK` otrzymał nagrodę Odkrycie ekranu na XXX Festiwalu Młodzi i Film

Radosław Sołtys – absolwent PWST w Krakowie, współzałożyciel krakowskiego  teatru „ Czysta Reforma”

Komisja po obejrzeniu poszczególnych grup postanowiła przyznać następujące miejsca:

- w kat. kl.0-III  szkół podstawowych:

I miejsce – grupie „Leśne Ludki” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie

II miejsce – grupie „Bajkoludki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie

III miejsce – grupie „Smyki” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Pisarzowej

- w kat. kl. IV-VI  szkół podstawowych:

I miejsce – grupie „Szkolne Koło Teatralne” ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej

II miejsce – grupie „Teatr Małych Wielkich Spraw” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie

III miejsce – grupie „Nie tylko nauka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie

- w kat. kl. gimnazjalnych:

I miejsce – grupie „Hydra” z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Starej Wsi

II miejsce – grupie „M.A.S.K.A.” z Gimnazjum Publicznego w Mordarce

Nagrody i dyplomy zwycięskim grupom, a także upominki pozostałym uczestnikom konkursu wręczał Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król. Wójt serdecznie podziękował wszystkim „małym aktorom” za piękne występy, a opiekunom za ich zaangażowanie i pracę w przygotowanie najmłodszych.

No cóż i tak dobrnęliśmy do celu… po „turnieju sztuki” jak to konkurs scenek teatralnych nazwał jeden z jurorów – Jacek Milczanowski, wiadomo już wszystko jeśli chodzi tegoroczny I Przegląd „MaGa”, a mianowicie W KAT. SZKóŁ PODSTAWOWYCH PUCHAR „MAGA” dla swojej placówki wywalczyli uczniowie SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W MĘCINIE !  Natomiast W KAT. GIMNAZJóW ZWYCIĘŻYŁO GIMNAZJUM NR 2 W STAREJ WSI ! Gratulujemy zwycięzcom !

Nagrody i główne trofea "MaGa" wręczone zostaną zwycięskim placówkom podczas gminnych obchodów Dnia Dziecka, które odbędą się dn. 1 czerwca w Starej Wsi I. Tam też można będzie powtórnie zobaczyć występy najmłodszych, którym towarzyszyć będzie wiele innych atrakcji.

Znamy już pierwsze miejsca, a szczegółowa tabela z wynikami po wszystkich trzech konkursach zamieszczona zostanie na naszej niebawem.

 

 

 

 

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne