Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„MaGa” taniec nowoczesny – znamy zwycięzców!

10.04.2014

Dnia 11 kwietnia br. w świetlicy w Pisarzowej królował taniec nowoczesny. W rytm znanych przebojów zatańczyło 15 grup reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Limanowa : 6 grup wystąpiło w kat. kl.0-III SP, 6 w kat. kl.IV-VI SP i 3 grupy  – w kat. gimnazjów. Konkurs tańca nowoczesnego odbył się w ramach I Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa  „MaGa - Młodzi artyści Gminy atakują”.

Występy rozpoczęły się od prezentacji tanecznych najmłodszych grup  - dzieci z klas 0-III szkół podstawowych, po czym kolejno z umiejętności taneczne pokazały grupy z klas IV-VI szkół podstawowych oraz grupy gimnazjalne. Jednak jeszcze przed konkursowymi pokazami tańca, aby dodać dzieciom odwagi swe umiejętności z tańca break dance zaprezentował Wojciech Faron  - członek Komisji oceniającej występy grup, w skład której wchodziły również : Ludmiła Krzyk – przewodnicząca  Komisji /instruktor tańca i fitness/ oraz Kinga Górlińska-Leśniak z Urzędu Gminy Limanowa.

Komisja po obejrzeniu wszystkich grup przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

- w kat. kl. 0-III SP:

I miejsce dla Zespołu „Kindarki” z SP w Mordarce

II miejsce dla Zespołu „Country Kids” z SP nr 2 w Męcinie

III miejsce dla Zespołu z SP w Wysokiem

- w kat. kl.IV-VI SP:

I miejsce dla Zespołu „The Best” z SP nr 2 w Męcinie

II miejsce dla Zespołu „Zim Team” z SP w Nowym Rybiu

III miejsce dla Zespołu „Kawaii” z SP w Mordarce

- w kat. gimnazjów:

I miejsce dla Zespołu „Diverse” z Gimnazjum w nr 2 w Starej Wsi

II miejsce dla Zespołu „Kinderki II” z Gimnazjum w Mordarce

III miejsce dla Zespołu „Dance Sqad” z Gimnazjum w Pisarzowej

Instruktorzy tańca zasiadający w Komisji  zwrócili uwagę na ogromne zainteresowanie tańcem wśród najmłodszych, pochwalili za wielkie zaangażowanie samych wykonawców, a także osoby przygotowujące dzieci i młodzież do występów oraz doradzili opiekunom na przyszłość, jak pracować z dziećmi i na co zwracać uwagę, by udoskonalić taneczne prezentacje.

Puchary oraz dyplomy zwycięskim grupom w imieniu Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana wręczyli: Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół oraz Marek Ziaja – Sekretarz Gminy Limanowa. Wszyscy wykonawcy otrzymali także dyplomy i upominki.

Taniec nowoczesny to przypomnijmy druga odsłona gminnej „MaGi” – we wtorek w ramach Przeglądu odbył się bowiem konkurs śpiewu, a przed nami w najbliższy wtorek 15 kwietnia odbędą występy dzieci i młodzieży w kat. scenki teatralne. Początek niezmiennie o godz. 10.00 w świetlicy w Pisarzowej. Serdecznie zapraszamy !

 

 

Dnia 11 kwietnia br. w świetlicy w Pisarzowej królował taniec nowoczesny. W rytm znanych przebojów zatańczyło 15 grup reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Limanowa : 6 grup wystąpiło w kat. kl.0-III SP, 6 w kat. kl.IV-VI SP i 3 grupy  – w kat. gimnazjów. Konkurs tańca nowoczesnego odbył się w ramach I Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa  „MaGa - Młodzi artyści Gminy atakują”.

Występy rozpoczęły się od prezentacji tanecznych najmłodszych grup  - dzieci z klas 0-III szkół podstawowych, po czym kolejno z umiejętności taneczne pokazały grupy z klas IV-VI szkół podstawowych oraz grupy gimnazjalne. Jednak jeszcze przed konkursowymi pokazami tańca, aby dodać dzieciom odwagi swe umiejętności z tańca break dance zaprezentował Wojciech Faron  - członek Komisji oceniającej występy grup, w skład której wchodziły również : Ludmiła Krzyk – przewodnicząca  Komisji /instruktor tańca i fitness/ oraz Kinga Górlińska-Leśniak z Urzędu Gminy Limanowa.

Komisja po obejrzeniu wszystkich grup przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

- w kat. kl. 0-III SP:

I miejsce dla Zespołu „Kindarki” z SP w Mordarce

II miejsce dla Zespołu „Country Kids” z SP nr 2 w Męcinie

III miejsce dla Zespołu z SP w Wysokiem

- w kat. kl.IV-VI SP:

I miejsce dla Zespołu „The Best” z SP nr 2 w Męcinie

II miejsce dla Zespołu „Zim Team” z SP w Nowym Rybiu

III miejsce dla Zespołu „Kawaii” z SP w Mordarce

- w kat. gimnazjów:

I miejsce dla Zespołu „Diverse” z Gimnazjum w nr 2 w Starej Wsi

II miejsce dla Zespołu „Kinderki II” z Gimnazjum w Mordarce

III miejsce dla Zespołu „Dance Sqad” z Gimnazjum w Pisarzowej

Instruktorzy tańca zasiadający w Komisji  zwrócili uwagę na ogromne zainteresowanie tańcem wśród najmłodszych, pochwalili za wielkie zaangażowanie samych wykonawców, a także osoby przygotowujące dzieci i młodzież do występów oraz doradzili opiekunom na przyszłość, jak pracować z dziećmi i na co zwracać uwagę, by udoskonalić taneczne prezentacje.

Puchary oraz dyplomy zwycięskim grupom w imieniu Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana wręczyli: Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół oraz Marek Ziaja – Sekretarz Gminy Limanowa. Wszyscy wykonawcy otrzymali także dyplomy i upominki.

Taniec nowoczesny to przypomnijmy druga odsłona gminnej „MaGi” – we wtorek w ramach Przeglądu odbył się bowiem konkurs śpiewu, a przed nami w najbliższy wtorek 15 kwietnia odbędą występy dzieci i młodzieży w kat. scenki teatralne. Początek niezmiennie o godz. 10.00 w świetlicy w Pisarzowej. Serdecznie zapraszamy !

 

 

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne